• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 11:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хелерът ми е на дъното, почти неподвижен - ПОМОЩ СПЕШНО

Започната от Lily, 25.01.2005 06:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Цитат на: "miTko"Не знам дали ти е "нов" аквариума, обаче чета и се чудя защо никой не спомена, че в нов аквариум химия не бива да се слага!Това го казвам защото и аз съм почнал преди години с 30 литров.Е, със солта едва ли ще направиш беля, обаче този йод откъде го измисли??? Особено заедно с лекарството. :? При толкова малък аквариум не е трудно да отровиш водата с наглед малки количества разни вещества.

Абсолютно си прав! Според мен целият проблем се дължи на отравяне (с химия, нитрити, амоняк - кой знае?), съчетано с кислороден глад. Единственото решение в този случай е умерени частични и редовни смени на водата, евентуално добавяне (което не е задължително) на продукти за "стартиране" на аквариум и на намялаване на стреса (примерно на Сера такива са Нитривек и Акутан, има и чешки, полски, Тетра също произвеждат такива продукти).
В общи линии трябва търпение и правилен подход, а не някакво специално лечение със силни препарати.

cihlidi_fan

Най добре е да си вземеш sera BioStarter!Като го слагаш в продължение на 10 дни!За да може да се стартира азотният цикъл както и да се рзграждат веществата подобно както и в природата.
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Lily

Цитат на: "dido"Добре е, че имаш филтрация, но имаш ли аерация на водата?

Рибите са много за толкова малък аквариум - особено със златните прасета вътре. Освен това нямаш никакви растения, както мога да отгатна (за водораслите по борсите ще те майтапят тук, приготви се ;-))

Нищо чудно да страдат рибоците от хронично задъхване, демек липса на достатъчно разтворен кислород във водата :-)

Забелязала ли си някои риби да плуват непосредствено под повърхността на водата и като че ли да "дишат" въздух?

Аерация на водата имам също.
В началото сигурно наистина им е било тясно, защото бяха много рибки и прасетата /аз ги кръстих по същия начин след като разбрах, че са "роднини" на каракудите/ наистина видимо цапаха. Сега са добре, май :?

Ох, за "водораслите" си прав  :D, но аз и на цветята си викам "тросъци", а много си ги обичам. А аз и в магазина си зададох по същия начин въпроса - Имате ли водорасли? - като си мислех за растения.  :shock: Голям съм идиот!!!! Те може би и затова не са ми предложили нищо... Не съм търсила истински водорасли, защото аквариума ми е много малък.

А за задъхването - не, не стоят под повърхността. По- скоро обратното - рибките, които са много зле се забиват на дъното, заклещват се някъде /между камъните, между филтъра и стъклото/

Lily

Цитат на: "N.Nobs"Първо забрави за чернодробната храна,наблегни на Тетра.Ако искаш разнообразие купи им замразена артемия(примерно) има я в повечето зоомагазини.
ОК
Страшен ник имаш  :)

Цитат на: "N.Nobs"Второ комбинацията от златни рибки и неони изобщо не е добра.Първите са студеноводни,а вторите са тропически вид и изискват темп. около 24-27 градуса.
Така ми ги подариха, а човека, който ги е купил не разбира много и са му казали, че няма проблем. Аз четох в последствие, че е нездравословно да се гледат заедно, но не мога да ги изхвърля, нито мога да им взема втори аквариум на този етап... Аз и с този трудно се справям :cry: А вече има само една неонка, която си се щура насам натам и посвикна с температурата или така ми се струва...

Цитат на: "N.Nobs"Трето температурните ти колебания(от 18 до 26)подлагат рибите на невероятен стрес(особено ако са в рамките на едно денонощие) и отслабват имунната им система и те стават податливи на всякакви болести.
Не, температурата им варира с не повече от 3-4 градуса. Няма как - има много голяма температурна разлика между аквариума и навън, а аз не съм вкъщи през деня.

Цитат на: "N.Nobs"Пето,това с листата са растения а не водорасли(заяждам се :twisted: )
Да, да  :oops:  :mrgreen:  

Цитат на: "N.Nobs"И последно-това че имаш толкова камъни означава ли,че нямаш грунд :?:
Нямам и не знам от къде да се сдобия с него.

Цитат на: "N.Nobs"Ако с цялата тази тирада не съм те отказал от гледането на рибки пиши  да помагаме с каквото можем.Но наи-вече разгледай FAQ секцията :D
Много благодаря за отзивчивостта и за съдействието. По-скоро, ако ви нямаше щях да се откажа

NikolaV

Цитат на: "Lily"Не съм търсила истински водорасли, защото аквариума ми е много малък.
За истинките водорасли малък аквариум няма :lol:

Lily

Въпрос: Мога ли да си взема Нитривек и/или Акутан и sera BioStarter едновременно или се купува само едното? Трябва ли да сменя цялата вода преди да започна лечение или няма нужда?  Аз ще отида да почета, но все пак искам да съм сигурна

За йода ми каза човек, който е имал 30 аквариума преди години. Слагали си по 3-4 капки йод и малко сол във водата и това било задължително за да се предпазят рибките от някакви гадни бактерии!? И аз го направих. Засега са добре

cihlidi_fan

Lily написа:
Нямам и не знам от къде да се сдобия с него.

Хехе!Почти в всеки зоомагазин се продава(4лв.килото)би трябвало!
Относно самотната неонка:
По принцип тази неонка няма да оцелее мен ако питаш защото това са стадни рибки и ще трябва да и усигориш компания от поне още 6 неона!!!Ако неонката е тази която се крие зад камъните,филтъра и т.н то повярвай ми причината е тази! :wink:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Lily

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "Lily"Не съм търсила истински водорасли, защото аквариума ми е много малък.
За истинките водорасли малък аквариум няма :lol:

Яж ме, яж ме - аз някой ден ще задобрея и ще видиш тогава :D  :twisted:

N.Nobs

Цитат на: "Lily"

Цитат на: "N.Nobs"И последно-това че имаш толкова камъни означава ли,че нямаш грунд :?:
Нямам и не знам от къде да се сдобия с него.
Грунда в случая е изключително важен защото там и в гъбата на филтъра се заселват бактерий който преработват амоняка в нитрити и оттам в нитратиhttp://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=774

А можеш да си го набавиш от тук :arrow: http://free.bol.bg/nnachev/pazara.jpg
това е съботния пазар за животни и както разбираш се провежда в събота :!:  :!:  :?: преди обяд.
А защо не помислиш за малко по-голям "гьол" :?:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

N.Nobs

Цитат на: "cihlidi_fan"Lily написа:
Нямам и не знам от къде да се сдобия с него.

Хехе!Почти в всеки зоомагазин се продава(4лв.килото)би трябвало!
Ще и трябват поне 5 кила *4лв=20лв. :!:  :!:
за тия пари може да си вземе 150кг кварцов пясък :idea:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

N.Nobs

Цитат на: "Lily"
Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "Lily"Не съм търсила истински водорасли, защото аквариума ми е много малък.
За истинките водорасли малък аквариум няма :lol:

Яж ме, яж ме - аз някой ден ще задобрея и ще видиш тогава :D  :twisted:
Не го закачай , той  си има нов акв. и го е яд че още  не може да си завъди "брада" вътре
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

cihlidi_fan

Хммм :?: Аз от моят си взех само 2 кила като се има в предвид че аквариумът ми е по-голям от нейният,но все пак той не ми трябва защото нямам растения(тоест аз и нямам защото гледам цихлиди)но я взех точно заради тази  причина :Грунда в случая е изключително важен защото там и в гъбата на филтъра се заселват бактерий който преработват амоняка в нитрити и оттам в нитрати! Та исках да кааж че си взех една кофа която е на sera(floredepot) и ми казаха че там я продават и на кила(по отделно) по 4лв,/кг
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

N.Nobs

Цитат на: "cihlidi_fan"Хммм :?: Аз от моят си взех само 2 кила като се има в предвид че аквариумът ми е по-голям от нейният,но все пак той не ми трябва защото нямам растения(тоест аз и нямам защото гледам цихлиди)но я взех точно заради тази  причина :Грунда в случая е изключително важен защото там и в гъбата на филтъра се заселват бактерий който преработват амоняка в нитрити и оттам в нитрати! Та исках да кааж че си взех една кофа която е на sera(floredepot) и ми казаха че там я продават и на кила(по отделно) по 4лв,/кг

И за какво ти е флордепо-то като не гледаш растения :?:

А,ако ще го полжваш като място за заселване на бактерий ще ти трябват доста повече от 2 кг.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

NikolaV

Цитат на: "N.Nobs"
Цитат на: "Lily"
Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "Lily"Не съм търсила истински водорасли, защото аквариума ми е много малък.
За истинките водорасли малък аквариум няма :lol:

Яж ме, яж ме - аз някой ден ще задобрея и ще видиш тогава :D  :twisted:
Не го закачай , той  си има нов акв. и го е яд че още  не може да си завъди "брада" вътре
Сигурен ли си? :wink: :twisted:

Lily

М-да, N.Nobs, за по-голям аквариум вече съм за, даже ходих да разглеждам разни... ОБАЧЕ "Наръчник за начинаещи отровители" е писан точно за мен. Не искам да си мъча рибоците повече от необходимото. Имам предвид, че първо трябва да понауча някои /всъщност доста/ неща както за средата, в която живеят рибките, така и за съвместимостта между тях и за специфичните им нужди... и за растенията  :lol: . На този етап мога да гледам сполучливо само сомчета като най-дуракоустойчиви :shock:  :lol:
За грунда благодаря. Ще се възползвам от информацията :D

cihlidi_fan, неонката си се щура навсякъде. Всъщност гупите се криеха и то като не им беше добре. А още неонки се изкушавам да си взема, но те нали не са съвместими със златните прасенца... И ще трябва животинките да ме изчакат малко  :oops: Тежка орисия им се е паднала

Similar topics (5)

22945

Започната от CSKAFEN


Публикации: 1
Прегледи: 2140

7233

Публикации: 8
Прегледи: 6314

6147

Публикации: 6
Прегледи: 5531

42855

Започната от killar800


Публикации: 10
Прегледи: 4719