• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

[Проблем] Огъване на тялото и смърт на микроразбора  Галакси

Започната от spark, 17.09.2015 18:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spark

Аквариумът е стартиран на: 15.01.2015г

Обем на аквариума, литри: 30 литра

Височина на аквариума: 20 см

pH на водата: 7,6

Температура на водата: 26 градуса

Колко често сменяте водата: веднъж седмично

Какво количество вода доливате при смяна: около 7 литра вода

С каква температура е водата при смяна: 16 градуса

Кога последно сменихте водата: 12.09.2015г.

Аераторна помпа (без гъба):

Аераторна помпа (с гъба):

Вътрешен филтър л/ч: 200 литра

Външен филтър л/ч:

CO2 система:

Филтрите работят непрекъснато: Да

Изключвам ги за ххх часа:

Промени в аквариума и оборудването презпоследните 20 дни: Не съм променял нищо в оборудването

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: {medicine}

Полово зрели риби (видове, брой): 2 Микроразбори и 1 Гупа

Млади риби (видове, брой): 4 Микроразбори

Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): Нямам

Видове храна, с която храните рибите си: Люспа, замразен циклопс и гранула

Колко често храните рибите си: веднъж на ден

За колко време рибите изяждат храната: 2-3 минути

Колко % от дъното е засадено с растения: 0,2%

Колко % са бързорастящи: 80%

Колко % са плуващи: 0%

Дебелина на дъното: 5см

Размер на камъчетата: 5-7мм

С колко и какви лампи осветявате аквариума: LED 5W

Колко часа светят лампите: 8 часа

Подробно описание на проблема: Рибите се хранят нормално, но една по една започват да се огъват във формата на дъга коремчето изчезва, започват да плават трудно и умират. На 1-2седмици се случва да умира по една.

Снимки:










Amev

Ако не е грешка в клавиатурата при 26 градуса на водата да наливаш 30% вода с 16 градуса си е стрес.

jabeto

Може да правиш по-чести смени на водата за известен период и виж дали има подобрение(примерно 2пъти седмично по 7л.)Засади и някакви растения,ще повлияят положително на аквариума.Водата която наливаш в аквариума я оставяй да престои 24ч. в стаята където ти е аквариума,така температурата и ще е по-близка до тази в аквата и няма да се получават големи амплитуди в температурата

fam

като прочет за огъване на тялото и  изчезване на корема и  рибешата туберкулоза ми се появява първа в списъка.. :-[

spark

Цитат на: fam - 17.09.2015 23:42
като прочет за огъване на тялото и  изчезване на корема и  рибешата туберкулоза ми се появява първа в списъка.. :-[
Значи имам растения около 40% от аквариума Cabomba caroliniana и Pogostemon octopus. След смесване водата пада с два градуса. Има ли лечение за тази туберколоза

yasenst

Галактиките се огъват, когато нещо не е наред с водата. Направи тестове, може и да покажат нещо. Храната, да я изяждат за минута. Свали температурата на 24 градуса. Опитай да доливаш вода, с температура, близка до тази в аквариума. Успех  :-)

VDO

От колко време имаш рибите,да не би да са престарели вече,имам група галактики от около 4-5 години и вече и при мен почват някои от тях да се огъват така и да изчезва по някоя , все си мисля ,че са дърти вече.Иначе по принцип по мои си наблюдения като цяло са доста издръжливи риби.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

spark

Рибите са на 9 месеца някъде, а аз ги имам от 3. Ще се пробвам с водата, но и преди съм ги гледал на 26 градуса. Имам една женска гупа не зная от нея да няма някакъв проблем.

spark

Явно става дума за рибна туберколоза. Има ли препарат за дезинфекция на аквариума?

Similar topics (5)

58244

Публикации: 2
Прегледи: 1745

19757

Публикации: 1
Прегледи: 4463

53363

Публикации: 3
Прегледи: 2860

14187

Публикации: 4
Прегледи: 3803