• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 16:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Предложете ми какви рибки ще се чувстват добре в новия ми аквариум ?

Започната от Chulitna, 08.11.2013 09:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Chulitna

Привет на всички,

Отдавна не съм правила вкючване тук, но исках да пусна една тема и да видя какво мислите.

Значи в нас сме горди собственици на 4ти аквариум. Горе долу е кам 56 литра. води се боул фронт т.е. предната част е заоблена като полукръг е формата и е висок... Вьтре за сега имаме 5 растения /понеже е тесен но висок не можахме да засеем повечко/. Прикачила съм снимка. В момента азотния цикъл уж се изпални, а в аквариума държах бебета коHвикт цихлиди. Те вече са готови да се местят към 200 литровия аквариум на работа за да може да си израстат нормално, а аз искам да сложа нещо друго в тва мое чудо. Таааа моля предложете някакви рибки. Аз имам бебета гупи от които мога да пусна няколко там и си мислех примерно гупите и нещо друго. Моя съпруг предлага кардинал тетра с гупите, но мен ме притеснява дали ще им е ОК в този аквариум. Моля даваите идеи какви рибки и по колко. Тази събота или неделя ще ходя със списак в магазина да си купя рибоците просто искам да съм сигурна, че ще е естествена среда за тях. Мога да добавя още растеня на задния план имам няколко амазон суорд-а които са готови с коренчета и мога да ги прехварля, те поне стават високи. Сори снимката не е най-прекрасната и е правена преди да сменя водата, но ми се иска да покажа аквариума за да може да ми предложите подходящи рибоци.

Ок мерси предварително и поздрави от мен :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Ftu6r92frz%2F1380705_687795894566147_599085848_n.jpg&hash=57702e3e9e070f903ec6d612f2574155510193f5

betata

Можеш да сложиш с гупите други живораждащи като плата,молинезия и хелер . Или да си направиш ефектна гледка с пасаж от 15-20 неона .Или риби които видиш по магазините и ти харесат много, но съобразно размерите на аквариума .
Успех с начинанието !

Chulitna

Благодаря много. Да, това звучи хубаво. Аз искам да им е удобно в аквариума това е всичко.Може би ще взема кам 8 и някакви скаридки за камъка и по натам може да добавя повече или да преместя някоя тройка гупи там... :)