• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моите рибки.

Започната от kaloqn_0998, 10.12.2013 20:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Здравейте! Вчера си закупих няколко рибки от зоомагазина имам два аквариума единия е 20, а другият 30 литров. В 30 литровия вече имам 4 златни рибки и един вид водорасло Криптокорина криспатула. Та въпросът ми е трябват ли им на златните още някакво водорасло?
В другият 20 литров аквариум вчера си купих рибки и ги сложих в него. Взех си:
2 Хелера-мъжки и женски.
2 Черни молинези-мъжка и женска.
3 Гупи-2 женски и 1 мъжка.
2 Сомчета анциструс на които все още ни им знам пола тъй като са много малки още.
1 охлюв Aмпулария мисля че е мъжки.
2 Вида водорасли-1-Валиснериа натанс и 1-Бакопа аустралис. Подходящи ли са за тези видове риби?

Та въпросът ми е може ли тези няколко вида да съжителстват заедно?
И другият ми въпрос ако в другия аквариум където са Златните риби си купя и пусна 2 сомчета Коридорас палеатус ще съжителстват ли заедно?
Мерси предварително! :-)

Карган

Здравей!
Аквариум със златни рибки за начинаещи
ЦитатАко искате можете да използвате живи растения, но златните рибки няма да им позволят нормално развитие на повечето от тях. Може да се използва явански мъх или всякакви растения със здрави, твърди  листа (колкото по-широки толкова по-добре, например Anubias, Cryptocoryne, Echinodorus, Microsorum, Bacopa, Valisneria, Egeria). Ако не ви се дават пари за поддържане на декоративния вид на аквариума, сложете изкуствени растения или изобщо не слагайте.
Не купувай сомчета за аквариума със златните.

Видовете ти риби не са подходящи за обема.
Въпреки, че растат във водна среда на водораслите ти не им казваме водорасли. 

Стартиране на сладководен аквариум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

kaloqn_0998

Златните ги гледам от 2 години вече и растенията при тях си седят не ги ядът. След време ще си закупя нов аквариум само да посъбера пари 150лв. 70л. с вградени помпа,нагревател и лампа. Засега нищо им няма на рибките седят си имам опит и преди съм гледал занимавам се от 4-5 години вече. Преди си ги гледах тези видове живораждащи бях ги навъдил толкова че не знаех какво да ги правя и ги раздавах ама после нещо ги загубих и ълго време не си бях купувал от тях само златните.

Георги

Браво! Щом имаш опит може да помагаш на колегите с малките аквариуми.

kaloqn_0998

Ок няма проблем. :-)

Карган

Златните живеят по над 20 години. Ако искаш и твоите да живеят толкова ще трябва да се съобразяваш с нуждите им. Те стават големи и изискват по-големи като обем аквариуми. За 150лв можеш да си направиш/закупиш по-голям аквариум от този 70 литров.
Не съм казвал, че не можеш да отглеждаш гупи, хелери и молинезии в 20 литров аквариум, а по-скоро, че не трябва да го правиш. 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

kaloqn_0998

Както писах по-горе аквариумите са ДВА един 20 и един 30 литров. Златните са в 30 литровия.Другите ще останат в 20 литровия докато си закупя нов по-голям аквариум 60-70л. и ще ги преместя там,а 20 литровия ще остане родилка. А за златните ще видя може и да им бия шута.

Публикациите са слети: 10.12.2013 21:16

Цитат на: kaloqn_0998 - 10.12.2013 21:11
Както писах по-горе аквариумите са ДВА един 20 и един 30 литров. Златните са в 30 литровия.Другите ще останат в 20 литровия докато си закупя нов по-голям аквариум 60-70л. и ще ги преместя там,а 20 литровия ще остане родилка.

Асен Евгениев

Цитат на: kaloqn_0998 - 10.12.2013 21:11
А за златните ще видя може и да им бия шута.
Колкото по-рано, толкова по-добре за златните.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!