• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 19:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какви риби да избера

Започната от Misho97, 12.09.2013 21:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Misho97

Здравейте от най новия ви член на форума  *privet*
Така имам следния въпрос. Чудя се какви риби да си взимам и съм се спрял на този вариант: 5 скаларии, 10 червени неона, 10 Клиновидна разбора, 2 анцитруса и евентуално една панда за по дъното още . Как ви се струва ? Аквариума е с параметри д100/в50/ш40 = 200 литра оборудван с корен и растения е

Caxapa

Става....Само не пускай скалариите преди разбората и неоните че.....ще изчезнат много бързо в полза на закуската на скалариите.  Освен това ако самите скаларии са млади и малки е за предпочитане.

Misho97

Всички риби ще ги взимам от бебета, но ме съмнява да не почнат да си пречат толкова риби като пораснат ?  Особено ако имат и поколение ..  Как мислите ?

Caxapa

За разбората незнам..за неоните няма как да стане в големия аквариум а за скалариите..просто вечерта  ако не бъдат отделени с хайвера и  последователните грижи за хайвера , няма да да оцелее в общия с тази наличност риби. А..иска се четене за това как и коя риба какви изисквания има за размножаването и възпроизвеждането си.

Misho97

Аз не мисля да обръщам много внимание и грижи на хайвера на която и да е риба. Каквото оцелее оцелее съм си казал, пък ако нещо ми се приискат бебенца на всяка цена ще отделя хайвера в един друг аквариум и там вече ще се грижа за него.

Асен Евгениев

Цитат на: Misho97 - 12.09.2013 21:34
една панда за по дъното 
Пасажни са.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Misho97

Не знаех че са пасажни. Значи без нея. Най вече ме интересува другите риби дали ще могат да съжителстват и като пораснат дали няма да си пречат в аквариума ?

Асен Евгениев

Цитат на: Misho97 - 12.09.2013 23:38
дали няма да си пречат в аквариума ?
Няма.
: 13.09.2013г 00:12ч
Цитат на: Misho97 - 12.09.2013 21:34

5 скаларии, 10 червени неона, 10 Клиновидна разбора, 2 анцитруса и евентуално една панда
С пасаж панди вместо разбори ще го докараш на биотопен. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Misho97

Цитат на: akapulko - 13.09.2013 00:04
Няма.
: 13.09.2013г 00:12ч
С пасаж панди вместо разбори ще го докараш на биотопен. *DRINK*

А анцитрусите да ги отпиша ли ? И колко горе долу да е голям пасажа ?

Асен Евгениев

Цитат на: Misho97 - 13.09.2013 00:14
А анцитрусите да ги отпиша ли ?
Нека има. Плюс 8-10 панди.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Misho97

Значи вече се съгласих на варианта 5-6 Скаларии, 10 червени неона, 10 панди , и 2 анцитруса (мъжки и женски)
Добре ли е ? Като се има предвид че аквариума е стартиран тази седмица има доста време да мисля какви да са ми животинките :)

barcelona

Според мен трябва да си вземеш 4 скаларии (2-мъжки и 2-женски) и си вземи повече сомчета дъното на аквариумът е голямо трябва да го чисти някой от храната  :popcorn:

BEYA

Разгледай и трихогастерите живеят добре със скалариите и са доста красиви!Успех!

georgymit

Можеш да намалиш пандите на 6 и да сложиш още 2 анцитруса или 2-4 лорикарии. :-)

Misho97

Приключих с рибите. В крайна сметка се получи следната комбинация :
1. 2 Воални анциструса
2. 5 Сом Панди
3. 12 Разбора еспей
4. 7 Рио Нанай
5. Една гупа, сложена по погрешка от продавача в зоо-магазина като си купувах пандите

Получи се страхотно, на мен ми харесва. Скоро и снимки :)