• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

iskam da popitam

Започната от anisbg, 20.05.2004 19:39

« назад - напред »

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

anisbg

za6to ribkite mi umirat kato si imat vsi4ko? :cry: da ne bi da im e studena vodata  :?: .nikoi 6te mi kaje li kolko gradusa gore-dolu triabva da bade? imat si daje i pompa i izkustveni vodorasli ,da ne bi da e ot tiax :roll:    blagodaria predvaritelno :lol:  . mojete da mi pi6ete na anisbg@abv.bg

sho

поне малко информация за какви рибки става дума? да не ги прехранваш?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

anisbg

edna skalaria edna gupa i edin heler.imah i drugi ,no mi umrqha :cry:

anisbg

hrania gi samo ve4er

sho

знчи темпераруратат трябва да тие е в рамките на 25-26градуса по целзии , тва че ги храниш веднъж не е гаранция че не ги прехранваш - трябва да им даваш само ттолко храна че да я изядът за 3-5 мин , избягваи лесноразвалящите се храни - като чернодробната, редовно(на 2- 3 седмици) подменяи част от водата околло 1/5, ако има в аквариума - черупки от миди , рапани, строителна мозаика (независимо черна или бяла)- изхвърли ги!!! , Спазваи светлинния режим - и хиляди други работи:)
Успех
Забравих- ранообрази храната - вкараи растителна съставка
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

Boby_

Това е доста несериозен подход към рибките. Човек не излиза с кола на пътя, без да знае правилата за движение и да познава знаците, нали?
Да не говорим, че нищо не казваш - нито какъв е обемът на аквариума, нито каква филтрация използваш, с какво точно храниш рибките, какви и колко растения имаш, какъв грунд и какви предмети имаш в аквариума, колко храна им даваш, колко често и какво количество вода сменяш, почистваш ли грунда и как го правиш и т. н. Всикчо има значение.

aquabg

Пиши за колко време умряха след като ги купи, каква вода им сложи? Обем на аквариума? Каква е тази даже помпа дето си имат

niky

Цитат на: "Boby_"Да не говорим, че нищо не казваш - нито какъв е обемът на аквариума, нито каква филтрация използваш, с какво точно храниш рибките, какви и колко растения имаш, какъв грунд и какви предмети имаш в аквариума, колко храна им даваш, колко често и какво количество вода сменяш, почистваш ли грунда и как го правиш и т. н. Всикчо има значение.

Боби го е казал. Поредния човек, който нищо не чете, а първо пита!
Просто не знам какво да ти кажа....трябва нещата да са много зле за да умират точно тия риби.

Но...ние сме готини. Отговаряме на всеки. Опиши всичко подробно и ще видим :lol:

etg

Рибите, които имаш не са особено претенциозни, така че дори и при влошаване на условията на гледане не би трябвало да измират така масово( освен, ако нещата не са отчайващи). Ако е съвсем нов аквариума, дали не е мит с някакви препарати, в стаята където са рибките да не е пръскано с препарати(против хлебарки например).
Колкото до t тези риби издържат и на по-ниски стойности( с изключение на скаларията), така че тя да епричината за смъртта трябва да е под 20, дори под 18 и то не паднала за кратко , а за продължително време  ( след като спряха парното в някои стаи температурата пада под 16о ,  и ако нямаш нагревател нищо чудно)
Огледала ли си рибките за бели точки и разни  налепи, защото ако си пропуснала може дадена болест да е прераснала в епидемия и така те ще си мрат като мухи (тези болести разбира се са свързани с условията на гледане така, че оттам трябва да почнеш).
Успех. :D

anisbg

akvariuma im e malak-25l.no za 3 ribi mi kazaha 4e e dobre.kato gi kupih im slojih hladka voda i sega si q podarjam takava da ne e ledena,no biah slojila edni kerami4ni delfin4eta na danoto i da ne bi da e ot tiah neznam :?   sega sam gi mahnala i imat samo dve izkustveni vodorasli  i pompata . po edno vreme mislih 4e e ot pompata i neznam prez no6ta da ia spiram li :?:  dano samo da ne mi umrat i tezi ribki :cry:

anisbg

a sa6to taka gi xrania samo ve4er s edna hrana na ime  sera vipan s multi vitamini i ot vreme na vreme ia smeniam s niakakva druga  :wink:

etg

Какво значи хладка вода?
Повечето аквариумни риби живеят при 24-26 град. Хелерите и гупите могат и при 22-23. Ако нямаш термометър за аквариума( а би трябвало да имаш) виж температурата на стаята - горе долу е толкова и в аквариума без нагревател.
Храната ти е супер, но определено рибите не умират от храната.
Помпата най-вероятно ти е външна, имаш ли дунапренен филтър в аквариума, чистиш ли го, сменяш ли  част от водата с престояла , прясна вода поне веднъж седмично. Керамичните фигурки не са проблем. Искуствените растения не дават никакво отражение, освен че събират буклуци и трябва да се чистят периодично, имаш ли грунд, защото ако нямаш чистенето на аквариума трябва да става още по често?
Въобще какви грижи полагаш за аквариума?
Накрая да 25л. е достатъчен за 3 риби , но не и за скалария.  :)

etg

Между другото като тръгна да си купуваш риби не ти ли обясниха поне най-елементарните изисквания за гледането на тези животинки?
Зашото за 1-ви път чета такива изказвания " хладка вода , и сега я поддържам такава да не е ледена"

Longanlon

Както казах веднъж в стария форум, ключът за правилното отглеждане на риби е да започнеш да мислиш за тях като за хора.

Значи първо, имаш 3 риби в 25 литра аквариум. окей, сега си ги представи като трима души в апартамент. или по-скоро в една стая. малка.

така. тия тримата пичове искаме да ги държим живи и щастливи, нали?

първо - натикваш ги ти в апартамента, ама той им е тесничък. единия пич малко дебел си пада и му е кофти. Ама ще го преживеят де.

ами те искат да ядат. ти им даваш храна Сера - идеално, храниш си ги и те си дебелеят щастливо, до тука проблема е нулев.

студено им е. ами пусми им парно, кво искаш, да заприличат на ледени шушулки ли? един нагревател с термореле е двайсетина лева...

ама те като ядат и серат нали? ми чисти им, на тебе ще ти е приятно ли да живееш в лайна? сменяй половината вода всяка седмица и гледай ри това да изчистваш дъното от боклуците.

ИДЕАЛНО  - пичовете са още живи. малко им е кофти, но са живи.

оглеждат се те из апартамента и какво да видят - някакви странни неща, дето за нищо не служат. земи ги махни тия керамични делфини, невероятно са грозни. изкуствените растения са добре (за тебе де), може да сложиш и някой камък, ама първо го свари в една тенджера до убиеш бактериите. може и една малка лампа да сложиш да им свети даже, ако баща ти не го мързи.

та в общия случай ако изпълняваш тия условия, пичовете ти трябва да оживеят. ще бъдат като в концлагер и животът им ще е супер-мизерен, но ще оживеят.

освен ако не сипеш водка в аквариума де.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

niky

25 литра са нормално за гупи и хелери. Даже направо тънат в разкош  :lol:
Проблема е някъде другаде.
Трябва да имаш нагревател, за да държи около 25 градуса. Е, аз имам и един неотопляем водоем, в който гупите са си супер, но...все пак....
Не трябва да миеш аквариума с каквито и да е препарати.
Трябва си отделна гъба за тях.
Сменяй 25% от водатата всяка седмица. Сложи и някое истинско растение ако искаш.
И...прочети някоя книга за рибки.

anisbg

gledala sam ribki 5 godini  no nikoga ne sa mi umirali taka barzo :cry:  spokoino ,,podarjam temperaturata na vodata ,,imam termometar  imam i lampa ,no mi e mnogo 4udno ot kakvo stana taka. :roll:

anisbg

pompata mi e van6na s donaprenen filtar ,no ne mislia 4e e ot nego za6toto go 4istq redovno ,kolkoto do akvariuma i nego go 4istq  s gaba  bez silni preparati i izob6to go podarjam 4ist :wink:

Longanlon

ми значи нещо рязко се е променило във водата им - може би имаш малък брат, който им е ливнал малко одеколон?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

anisbg

imam brat no sas sigornost ne e bil toi za6toto ribite sa mu na visoko i toi ne gi stiga :?

anisbg

a i mejdu drugoto ne iskat mnogo da iadat  az ne im puskam po mnogo  ,no vse pak :?

Longanlon

ми те три риби коклко да ядат? гледай да им даваш толкова, че да не остава.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

anisbg

znam ,v momenta vodata im e 23 gradusa  i mislq 4e vsi4ko im e dobre :)   vse pak mersi za savetite :D

anisbg

abe znaete li 4e mai gupata mi e bremena , porasnal i e malko korema i e stanal srebrist :)   sega kak da razbera dali e taka :roll:  ako e bremenna e ot edna gupa ot tezi koito mi umrqha  mislq 4e e ebremenna za6toto pak i  mnogo mnogo ne pluva nasam na tam ,a si stoi vse v edin agal na akvariuma :wink:   molia daite mi niakakvi saveti :lol:

sho

ако е бременна трябва да има родилно петно !!!  - наистина няма да ти е в минуус да си купиш някоя книжка за Акваристика
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

anisbg

6te si kupq ,no kade gore dolu se namira tva petno  :?:   gledala sam 5 godini ribi ,koito sa mi rajdali no neznam za ,,rodilno petno,, :wink:

harry

Родилното петно се намира в задната част на коремчето. Петното се различава доста лесно...то е по-тъмно от корема и се забелязва веднага....Успех с бебетата... :D

anisbg

abe hora vajmojno li e skalariata  mi da hape drugite pibi :roll:   6toto nikoga ne sam q vijdala da go pravi ,a tqh gi e strah ot neq i helera mi stoi samo na danoto a tq si pluva iz celia akvarium :?

bubanka

Цитат на: "anisbg"abe hora vajmojno li e skalariata  mi da hape drugite pibi :roll:   ?
всичко е възможно, просто ги наблюдавай - може да ги гони и без да ги хапе :D особено ако е доста по-едра от тях
... и що не се пробваш с кирилицата?

artmika

Цитат на: "bubanka"
Цитат на: "anisbg"abe hora vajmojno li e skalariata  mi da hape drugite pibi :roll:   ?
всичко е възможно, просто ги наблюдавай - може да ги гони и без да ги хапе :D особено ако е доста по-едра от тях
... и що не се пробваш с кирилицата?

знаеш ли колко в треудно ?!? :P

anisbg

не ми е трудно да пиша на кирилица,но просто така съм свикнала  :lol:

artmika

ами все пак това е БГ форум и си е направо задължително да си използваме нашия, иначе красив, език

anisbg

ох добре ,но така в бързината правя грешки  :D

artmika

е, де...е, де - ти ако бъркаш на родния ти език, не знам какво остава за другите  :lol:
а и нали виждаш какво пишеш ?? :wink:

bubanka

Цитат на: "artmika"
Цитат на: "bubanka"
Цитат на: "anisbg"abe hora vajmojno li e skalariata  mi da hape drugite pibi :roll:   ?
всичко е възможно, просто ги наблюдавай - може да ги гони и без да ги хапе :D особено ако е доста по-едра от тях
... и що не се пробваш с кирилицата?

знаеш ли колко в треудно ?!? :P

знам, разбира се!!!
ти как мислиш?
:D

artmika

за теб знам, но на нея/него явно й/му е трудно :P

anisbg

споко на  ,,нея ,,  т.е на мен  не ми е чак толкова трудно  просто не съм свикнала ,но сега  вече ще пиша на кирилица щом толкова държите  :wink:    :lol:

bubanka

Цитат на: "artmika"за теб знам, но на нея/него явно й/му е трудно :P
аз имах предвид за наблюдението :D
кирилицата е въпрос на уважение към другите от форума :D

niky

Може да помисля по въпроса да не може да се пише на сръбски.
И аз много се дразня, не знам защо на някои много им допада тая латиница
:?

bubanka

Цитат на: "Niky"Може да помисля по въпроса да не може да се пише на сръбски.
И аз много се дразня, не знам защо на някои много им допада тая латиница
:?
Ще ме загубиш за каузата :oops:  :D

anisbg

е  добре де аз бях тази с ,,латиницата ,, sory  :roll:

artmika

шъ съ сетиш  :twisted:

anisbg

sory :roll:  :roll:  :roll:

artmika

уфффффф...не се дразних чак толкова много от латиницата ти (въпрос на личн избор е все пак!), но да ми напишеш "SORY" - това вече трудно се понася!
ако ще пишеш на някакъв език, ха поне научи се как се изписва!
аман
:evil:

anisbg

ох добре  ,съжалявам че съм писала на латиница в бг форум  :oops:  :roll:  :lol:

anisbg

така харесвали  :?: ти

artmika

Цитат на: "anisbg"така харесвали  :?: ти

ДА!
и не само на мен...сигурен съм :wink:

VassetZ

Искам да попитам каква е разликата между кили рибките и обикновените рибки. Като гледам дори си имат и организация...
Моля обяснете като на малоумен :D  :D  :D

Boby_

Цитат на: "VassetZ"Искам да попитам каква е разликата между кили рибките и обикновените рибки. Като гледам дори си имат и организация...
Моля обяснете като на малоумен :D  :D  :D

Килита се наричат представителите на семейство Cyprinodontidae. Имат си почитатели (не мога да кажа, че са много, но щом са се организирали, едва ли са и малко), но не са суперпопулярни. Неизвестно защо почитателите на килитата имат склонността да се организират - има си международна кили-асоциация, национални такива, организират си срещи и изложби, издават си бюлетинче.
Има и други много популярни семейства, ама такова организирано движение никой друг няма. За мен лично е загадка за какво им е на "килиситите" да се организират на комсомолски принцип, но това си е техен проблем.  :lol:

niky

Tова, че само килиорганизация има в България (засега), не означава, че няма такива за другите риби, като гупи, лабиринтови, сомове, бети, пирани и т.н

За мен килирибите са много, много красиви, но за съжаление само мъжките (като при хората  :lol: ).
Особеното при тях е, че живеят много кратко (около година). Освен това изискват сравнително студена вода. А и казват, че изглеждали най-добре на естествена светлина.
Те са уникални риби, като при тях хайвера може да престои до 6 месеца, докато се излюпи.

bubanka

Цитат на: "Niky"много красиви, но за съжаление само мъжките (като при хората  :lol: ).
ха! какво интересно твърдение /не това за килитата/!!!
жалко, че тук не му е мястото да го оспорвам!!!
иначе...
:wink:

niky

Цитатха! какво интересно твърдение /не това за килитата/!!!
жалко, че тук не му е мястото да го оспорвам!!!
иначе...  

E защо пък да не поспорим. Boby_ сам каза, че чака някакъв спор, независимо от темата  :lol:
Освен това, ако си виждала кили (и нас с Boby :wink: ) щеше да се откажеш от спора  :D

Boby_

Мъж:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffree.bol.bg%2Fcichlid%2Ffish20040605%2FHongiSmall.jpg&hash=35ed4bf81444d35bae8e9b54751dcf484c51a0ec






Жена:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffree.bol.bg%2Fcichlid%2Fhogi2.jpg&hash=ba1ce9e2eb80371352bdbe8aea90b3879f2afbc5


8)  :lol:  8)

Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:

_бубанка_

Цитат на: "Boby_"
Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:
Едва ли има човек в този форум, който да не е наясно що за риби са това :D

_бубанка_

Цитат на: "Niky"
E защо пък да не поспорим. Boby_ сам каза, че чака някакъв спор, независимо от темата  :lol:
Освен това, ако си виждала кили (и нас с Boby :wink: ) щеше да се откажеш от спора  :D
Килита съм виждала само на снимки, а вас с Боби и толкова не съм ви виждала :(
btw, с него говорихме на подобна тема /за виждането и за "техническото запознаване"/ миналата седмица :wink:
а спорът за естетическото чувство може да се прехвърли при темата за Европейското, лика-прилика са си :D  :D  :D

_бубанка_

Цитат на: "Niky"
E защо пък да не поспорим. Boby_ сам каза, че чака някакъв спор, независимо от темата  :lol:
Освен това, ако си виждала кили (и нас с Boby :wink: ) щеше да се откажеш от спора  :D
освен то0ва виждал ли си мен, за да водиш подобен спор :roll:  :o  :o  8)

Boby_

Цитат на: "_бубанка_"
Цитат на: "Boby_"
Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:
Едва ли има човек в този форум, който да не е наясно що за риби са това :D

Докато не започнат всички да разпознават не само семейството и рода, а и в коя част на Малави се среща всеки вид, няма да се успокоя!  :lol:

bubanka

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "_бубанка_"
Цитат на: "Boby_"
Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:
Едва ли има човек в този форум, който да не е наясно що за риби са това :D

Докато не започнат всички да разпознават не само семейството и рода, а и в коя част на Малави се среща всеки вид, няма да се успокоя!  :lol:
не бъди такъв максималист :lol:

Boby_

Човек трябва да се стреми към свръхамбициозни цели, за да постигне по-малките. (Уууууу на флудърите, сред които и аз!)

bubanka

Цитат на: "Boby_"Човек трябва да се стреми към свръхамбициозни цели, за да постигне по-малките. (Уууууу на флудърите, сред които и аз!)
шшшш! тихо, форумът спи!!!
:cry:  :cry:  :cry:

VassetZ

Къде го чукнеш, къде се пука?!! :?: Между другото аз съм за флудерите. :D

bubanka

по-добре някой да ме/те "навика", но да се избавим от тази скука :oops:

VassetZ

А бе как са ти трихогастерите? :D

bubanka

Цитат на: "VassetZ"А бе как са ти трихогастерите? :D
ако мен питаш - благодаря, добре!

VassetZ

Да питам те :D  Кажи нещо интересно, че напоследък скуката във форума е голяма :D  :roll:

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Да питам те :D  Кажи нещо интересно, че напоследък скуката във форума е голяма :D  :roll:
преди около седмица реших да подновя фонда от растения, но уви!
гадините ми не търпят зелено  :twisted:
което не беше нахапано от цихлазомите, го изрови сомът :twisted:
трихогастерите се държаха най-прилично
като капак яванският мъх ми се набута във филтъра - абе, гадост!!!

VassetZ

Съчувствам ти :?  А мен ме мъчат едни малки гадни кафяви охлюви. Постоянно ги махам и постоянно се появяват нови... :(
Абе май накрая ще им пусна бетите... :twisted:  :twisted:  :twisted:
Поне малко тормоз, ако не друго.

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Съчувствам ти :?  А мен ме мъчат едни малки гадни кафяви охлюви. Постоянно ги махам и постоянно се появяват нови... :(
Абе май накрая ще им пусна бетите... :twisted:  :twisted:  :twisted:
Поне малко тормоз, ако не друго.
аз толкова се мъча да завъдя охлюви, но рибите ги хапват с кеф и все не успявам :twisted:
всеки с грижите си :lol:

VassetZ

Тия като моите не ти трябват. Само лигавят растенията, а и с удоволствие си хапват от тях... Абе гадост.

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Тия като моите не ти трябват. Само лигавят растенията, а и с удоволствие си хапват от тях... Абе гадост.
ха, къде при мен растения!!! не ме плаши с това  :D  :D  :D

VassetZ

Да вярно, бях забравил... А сега един въпрос.
Значи при лакмусовата хартийка колкото по-червено е толкова по-кисела е средата, нали? Каширах си малко лакмус от кабинета по химия, ама съм забравил скалата.

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Да вярно, бях забравил... А сега един въпрос.
Значи при лакмусовата хартийка колкото по-червено е толкова по-кисела е средата, нали? Каширах си малко лакмус от кабинета по химия, ама съм забравил скалата.
ъъъъ.....
при мен си живеят и без да следя подобна жизненоважна информация
/с две думи - "не помня"/ :oops:  :oops:  :oops:

VassetZ

Май беше точно така...само че има един малък ПРОБЛЕМ! Лакмуса не променя цвета си?!!? :shock:

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Май беше точно така...само че има един малък ПРОБЛЕМ! Лакмуса не променя цвета си?!!? :shock:
=> стар

VassetZ

Фък :mrgreen: ми то всичко е престаряло в тоя кабинет по химия :D  :D  :D Абсолютно всичко ...

bubanka

т'ва е положението :lol:

VassetZ

Цитат на: "bubanka"
ха, къде при мен растения!!! не ме плаши с това  :D  :D  :D
мда. Оферта ли е да гледаш трихогастери без никакви растения :?:  :o

bubanka

Цитат на: "VassetZ"
Цитат на: "bubanka"
ха, къде при мен растения!!! не ме плаши с това  :D  :D  :D
мда. Оферта ли е да гледаш трихогастери без никакви растения :?:  :o
в какъв смисъл?

VassetZ

Може ли да се създаде биологично равновесие? :?:  :D

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Може ли да се създаде биологично равновесие? :?:  :D
от година и половина си живеят така, очевидно не мога да променя нещата

VassetZ

Понеже и аз съм с 40л. и се бутах 2 месеца...

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Понеже и аз съм с 40л. и се бутах 2 месеца...
ама и ти ли живееш с тях в аквариума?!?

VassetZ

хахахахаххахахахахххахахахахахххахаха :D  :D  :D
Бутах=трудех

bubanka

Цитат на: "VassetZ"хахахахаххахахахахххахахахахахххахаха :D  :D  :D
Бутах=трудех
... и се труди върху какво - равновесието ли?

VassetZ

СМехххх :D  :D  :D
Виж как знаеш :D  :D  :D

bubanka

Цитат на: "VassetZ"СМехххх :D  :D  :D
Виж как знаеш :D  :D  :D
шот съм си умничка :D
сподели челен опит!

VassetZ

Какво да направя? :)

bubanka

Цитат на: "VassetZ"Какво да направя? :)
сподели как постигаш равновесието в 40 л.
мисля, че такова нещо като "равновесие в 40 л." е непостижимо
обори ме, щом си "бутал" 2 месеца
т.е. сподели челен опит :)

Anonymous

Здрасти  и  аз  съм  на  40 л обаче  всичко  е  супер.Имам 10рибки и много  растения.Даже се учудвам  на   растежа имр  вав  форма  са  си. :lol:

Anonymous

грешка  рибите  са  ми  12,  бетите  са  скрити  винаги.

Anonymous

гостьт  е  дани :D

VassetZ

Радвам се за тебе :D  Добре че не си се прецакал със тубифекс...Тогава ми отиде 1 месец труд- всичко измря, а водата стана бяла....Абе гадост за втори път след тази с охлювите

VassetZ

Цитат на: "bubanka"
сподели как постигаш равновесието в 40 л.
мисля, че такова нещо като "равновесие в 40 л." е непостижимо
обори ме, щом си "бутал" 2 месеца
т.е. сподели челен опит :)
Значи първо си взех бързорастящи видове растения, после изчаках една седмица и пуснах рибки( бяха слънчаци), след това реших да се доверя на един приятел и експериментирах с тубифекс- всичко изгина(тоест един месец на вятъра) и пак от начало. Водата вече на помътнява, а за капак си намерих под леглото и една луминисцента лампа. Валиснерията колонизира целия аквариум, както и зелените водорасли. Някъде по средата на моята история започнаха и проблемите с охлювите.... и така до днес :?
Те тва е, незнам,но ако не се е установило равновесие значи съм живял в заблуда??? Това ли искаш да ми кажеш??????? :D

VassetZ

Цитат на: "Anonymous"грешка  рибите  са  ми  12,  бетите  са  скрити  винаги.
А ве ей, мога ли да гледам женска бета с други мирни рибки( хелери, гупи, скаларии, данио) :oops:  :lol:

harry

Ам, чи ко му и...?

bubanka

Цитат на: "VassetZ"
...Те тва е, незнам,но ако не се е установило равновесие значи съм живял в заблуда??? Това ли искаш да ми кажеш??????? :D
нищо "равновесно" не виждам в цялата история :lol:  :lol:  :lol:

dani

Женската  бета  не  е  никакав  проблем,само  е  доста  скучна  рибка,имам  си  2 бр.сиви  и  скучни  са ,само  се  крият, мьжският  ги  побарква...  от  хапане  де.Май  сам  сбъркала  с  тях. :lol:

VassetZ

Цитат на: "bubanka"
нищо "равновесно" не виждам в цялата история :lol:  :lol:  :lol:
Извинявай... :roll: