• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

iskam da popitam

Започната от anisbg, 20.05.2004 19:39

« назад - напред »

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

artmika

Цитат на: "anisbg"така харесвали  :?: ти

ДА!
и не само на мен...сигурен съм :wink:

VassetZ

Искам да попитам каква е разликата между кили рибките и обикновените рибки. Като гледам дори си имат и организация...
Моля обяснете като на малоумен :D  :D  :D

Boby_

Цитат на: "VassetZ"Искам да попитам каква е разликата между кили рибките и обикновените рибки. Като гледам дори си имат и организация...
Моля обяснете като на малоумен :D  :D  :D

Килита се наричат представителите на семейство Cyprinodontidae. Имат си почитатели (не мога да кажа, че са много, но щом са се организирали, едва ли са и малко), но не са суперпопулярни. Неизвестно защо почитателите на килитата имат склонността да се организират - има си международна кили-асоциация, национални такива, организират си срещи и изложби, издават си бюлетинче.
Има и други много популярни семейства, ама такова организирано движение никой друг няма. За мен лично е загадка за какво им е на "килиситите" да се организират на комсомолски принцип, но това си е техен проблем.  :lol:

niky

Tова, че само килиорганизация има в България (засега), не означава, че няма такива за другите риби, като гупи, лабиринтови, сомове, бети, пирани и т.н

За мен килирибите са много, много красиви, но за съжаление само мъжките (като при хората  :lol: ).
Особеното при тях е, че живеят много кратко (около година). Освен това изискват сравнително студена вода. А и казват, че изглеждали най-добре на естествена светлина.
Те са уникални риби, като при тях хайвера може да престои до 6 месеца, докато се излюпи.

bubanka

Цитат на: "Niky"много красиви, но за съжаление само мъжките (като при хората  :lol: ).
ха! какво интересно твърдение /не това за килитата/!!!
жалко, че тук не му е мястото да го оспорвам!!!
иначе...
:wink:

niky

Цитатха! какво интересно твърдение /не това за килитата/!!!
жалко, че тук не му е мястото да го оспорвам!!!
иначе...  

E защо пък да не поспорим. Boby_ сам каза, че чака някакъв спор, независимо от темата  :lol:
Освен това, ако си виждала кили (и нас с Boby :wink: ) щеше да се откажеш от спора  :D

Boby_

Мъж:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffree.bol.bg%2Fcichlid%2Ffish20040605%2FHongiSmall.jpg&hash=35ed4bf81444d35bae8e9b54751dcf484c51a0ec






Жена:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffree.bol.bg%2Fcichlid%2Fhogi2.jpg&hash=ba1ce9e2eb80371352bdbe8aea90b3879f2afbc5


8)  :lol:  8)

Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:

_бубанка_

Цитат на: "Boby_"
Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:
Едва ли има човек в този форум, който да не е наясно що за риби са това :D

_бубанка_

Цитат на: "Niky"
E защо пък да не поспорим. Boby_ сам каза, че чака някакъв спор, независимо от темата  :lol:
Освен това, ако си виждала кили (и нас с Boby :wink: ) щеше да се откажеш от спора  :D
Килита съм виждала само на снимки, а вас с Боби и толкова не съм ви виждала :(
btw, с него говорихме на подобна тема /за виждането и за "техническото запознаване"/ миналата седмица :wink:
а спорът за естетическото чувство може да се прехвърли при темата за Европейското, лика-прилика са си :D  :D  :D

_бубанка_

Цитат на: "Niky"
E защо пък да не поспорим. Boby_ сам каза, че чака някакъв спор, независимо от темата  :lol:
Освен това, ако си виждала кили (и нас с Boby :wink: ) щеше да се откажеш от спора  :D
освен то0ва виждал ли си мен, за да водиш подобен спор :roll:  :o  :o  8)

Boby_

Цитат на: "_бубанка_"
Цитат на: "Boby_"
Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:
Едва ли има човек в този форум, който да не е наясно що за риби са това :D

Докато не започнат всички да разпознават не само семейството и рода, а и в коя част на Малави се среща всеки вид, няма да се успокоя!  :lol:

bubanka

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "_бубанка_"
Цитат на: "Boby_"
Забележка: Това НЕ са килита!!!  :lol:
Едва ли има човек в този форум, който да не е наясно що за риби са това :D

Докато не започнат всички да разпознават не само семейството и рода, а и в коя част на Малави се среща всеки вид, няма да се успокоя!  :lol:
не бъди такъв максималист :lol:

Boby_

Човек трябва да се стреми към свръхамбициозни цели, за да постигне по-малките. (Уууууу на флудърите, сред които и аз!)

bubanka

Цитат на: "Boby_"Човек трябва да се стреми към свръхамбициозни цели, за да постигне по-малките. (Уууууу на флудърите, сред които и аз!)
шшшш! тихо, форумът спи!!!
:cry:  :cry:  :cry:

VassetZ

Къде го чукнеш, къде се пука?!! :?: Между другото аз съм за флудерите. :D