• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

100л

Започната от niki__s, 12.03.2005 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki__s

100 литров аквариум за колко ДИСКОСА ще стане.какви водорасли трябват каква храна и каква температура

EviL

максимум 3 дискуса можеш да сложиш! темп трябва да ти е 29градуса, храната най- добре е някаква фирмена за дискуси ,примерно сера дискус
А ртенията може да са сякакви по твой избор

discus

абе хора четете бе, в 100 литра можеш да сложиш максимум 2 възрастни дискуса, те пък от своя страна струват доста пари. Когато се купуват млади риби е хубаво да са между 6-8 бройки за да се намали агресията между тях. За храната не може да се каже еднозначно трябва да се пита човека който продава рибките с какво са хранени и да се започне със същата храна.Дискусите трудно се приучват към нова храна. така че просто преди да искате да гледате някакъв вид рибки вижте дали можете да им осигурите необходимите условия и грижи, защото много бързо може да се разочаровате от хобито, а все пак това не е целта нали :D

EviL

ама и на три няма да им е зле! :lol: знам че им трябва 40л на риба ама..
а за храната не е чак толкова трудно да свикнат на нова храна
моите като ги взех казаха че са ги хранили с храната за дискуси която я прави един пич на съботния пазар.
аз ги подхраних със сера дискус , абе няколко дена не ядяха , ама глада е велико нещо и проядоха :wink:

discus

Цитат на: "EviL"ама и на три няма да им е зле! :lol: знам че им трябва 40л на риба ама..
а за храната не е чак толкова трудно да свикнат на нова храна
моите като ги взех казаха че са ги хранили с храната за дискуси която я прави един пич на съботния пазар.
аз ги подхраних със сера дискус , абе няколко дена не ядяха , ама глада е велико нещо и проядоха :wink:

в 100 литра млади риби никога няма да порастнат до пълният си размер,тук литри на риба няма смисъл да се смятат дискусите трябва да бъдат стадо, а по въпроса за храната аз лично съм уморил доста дискуси докато ги "учех" да ядат суха храна, просто си имал късмет с твойте и аз си мислех че като са гладни няма къде да ходят и ще ядат.Да ама не ,не ядяха сухата след което почваха да отказват и това което преди това ядяха , изхода за тях беше фатален :D .

STIKS

От скромния си опит с дискусите съм напълно съгласен с ДИСКУС.