• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Време е!

Започната от niky, 27.03.2006 20:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Мисля, че вече е настъпил момента, да навлезем и в света на соленоводния аквариум.

Някои от хората във форума вече са направили първите стъпки, някои са канят, трети мечтаят. Нека тук се научим взаимно как да го направим и какви грешки да не допускаме.

Вече имаме и фирми, които предлагат соленоводни риби, така че е време и ние да открием такъв раздел.

Успех на всички, които ще се хвърлят в това приключение!

NikolaV

Ееее.... Най-сетне!!!
Да ни е честит раздела. Аз съм от хората, които се канят и мечтаят.
Даже е и първата стъпка е направена - жена ми е за :)

А, Ники, сигурен ли си, че за сладководни ще си говорим тук :-)

Raven

и модератора веднага да си пусне снимка на аквариума!!!

браво ,честито ,време беше :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido

Крайно време беше да се направи нещо по въпроса  :beer

niky

Цитат на: "NikolaV"
А, Ники, сигурен ли си, че за сладководни ще си говорим тук :-)

Абе уж не пия, ама.. :D
Поправих го.

NikolaV

От там е проблема ще знаеш. Всичко е от нередовно пиене. :lol:

gorgona

хе хе  а честито новия раздел  "сабрахме се" :beer  :broil  :beer

bigbeer

привет, банда! доста време не съм се вяскал тъдява.. ама то е част от друга тема..
в събота тръгам за морето и мисля да повторя успеха си от преди 3 години и да се заимам с чисто черноморски аквариум! сега обаче няма да повторя грешката си и няма да допусна нито една актиния да стане по-голяма от грахово зърно! мисля пак да си взема сафридчета, игли и морски кончета + 10-на скариди, 2-3 рапанчета и няколко грозда черна мида да не умрат рапаните от глад!
водорасли ще си взема пак.. въпреки, че още от сега знам, че ще се затрият.. ако някой вече е успял да адаптира черноморско растение да свирка ! :)

Raven

айде бе човек,къде се затри :D

понеже имам съществен интерес към черноморски аквариум,много ще се радвам ако някой го направи и каже дали и как точно става.
нещо рифовите не ми харесват чак толкова ,но черноморският винаги ме е интересувал много.
естествено основният въпрос е сезонността- какво става с обитателите през зимата.
аз съм влизал в морето през зимата ,но честно казано не ми беше много до наблюдения,но пък и не ми се видя нещо по различно от лятото.
само дето рибата е повече,понеже студената вода задържа повече кислород,и рибата идва на плитко.

изобщо има доста неясни неща- май никой не е правил няккакви по сериозни опити а си заслужава да се пробва.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido

Имам много добър приятел в института по океанология във Варна. Ако има интерес мога да го разпитам по въпроса.