• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Т4 пури ?!

Започната от Amev, 21.09.2015 20:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Amev

Някой ползвал ли е такива ? Става въпрос за шина с вградена електроника и т4 пура , има различни цветове и се дават данни само за ватове
http://maxtrade.bg/product/цветна-шина-tyre-t4-22w-синя/

В момента съм с две от по 18 вата 52 см синя и бяла и една т8 60 см гро лукс на 80 см аква и в крайщата е по тълмо и мисля да поръчам от по дългите 72 см. Просто във фабричния пласмасов капак няма много място и тези т4 са решение от към място , но няма информация за келвини и т.н.

niki_o

Е с тоя пост ме постави във Шах
Първо-каква е тази 52см 18 вата,да не е 62 см....
И чета ти постовете,но съм забравил размера на аквариума ти :-[Сори,но ако е 80см имам много идеи.
При интерес имам и нагледен материял и цветови комбинации....и евтини и скъпи вариянти на тези сантиметри
....Признавам разрових се-80-30-40 ти е аквариума.Та идеи-Т8 72см 16в(не се лъжи светят повече от 18вата),Т8 742мм 25в(на Гло има всякакви и на Жувел също),742мм Т5 вече скъпички,но ги има на Жувел(нормална цена) и любимците ми Денерле(леко ненормална).Лично аз ползвам комбинация на трите вида и съм доволен
Т 4 съм пробвал,но нямам добри впечатления-само в друга комбинация сработват при мене *dontknow*
Е пък то сега видях,че и в поста си пишеш 80см аква....

Amev

Да , обаче капака е фабричен и има място за една 60 см т8 и това е , има си рефлектор и захранването е капсоловано в самия капак , само една врътка има за смяна на стартера. Аз съм натъпкал около нея , даже едната закрива леко т8 цата , 2 броя т4 точно по 52 см с тялото са. Капака ляга на аквата и отгоре е изтумбен и реално мястото е 74-5 см. Мислих за преправяне , за по дълга пура т8 ,но няма как , всичко си е оригинално с влагозащитни фасунки и няма как да се преместят.
Аз съм с две такива сега http://maxtrade.bg/product/цветна-шина-tyre-t4-18w-бял/

Penta

@niki_o
Лампите които изброяваш струват колкото едно кашонче T4-ки  :-D
Пробвал съм и аз точно такива лампи, не се отличават с особено силна светлина, но са много компактни и могат да се сложат доста бройки на единица площ - да кажем на мястото на 2хТ8 влизат поне 4 броя от тях и резултата е задоволителен. Бях купувал 60 сантиметрови за по 4лв/бр , за тези пари могат да горят и да хвърлям на воля :)

Amev

При мен цената не е фактор просто нищо не се събира освен тези и диодни ленти ...

Ето такива са 53 см , самата пура 51-2

niki_o

Моя капак също е фабричен и оставащото растояние е същото като при тебе.Просто го прежалих и преправих отвътре.Оригиналното осветление е премахнато напълно.В кутията от него е захранването за новите по-мощни пури.Нямам място за фасунги и захранващите кабели са завързани директно за крачетата на пурите,след това изолирани със силикон-не е най-прегледното,но е отвътре.Че тъмните ъгли направо ме побъркваха :duvar:

Amev

Ухх сега пак го гледах , дори и да махна кутията в която е старото захранване мога да сложа макс още една т8 и трябва да извадя захранване извън капака , кофтито е че в предния край имам две вдлъбнатини , в едната е хранилката , в другата вентилатора. Както и да е , въпроса беше някой да даде инфо за т4 ките като данни , поръчах две 72 см да заменя тези 53 и дано просветне поне малко в ъглите , че се изкривяват крайните растения гонейки светлината , ако пък и с тях не стане , ще пренаредя и в ъглите ще е идеално за анубиасите.
Ето капака https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.tapatalk-cdn.com%2F15%2F09%2F22%2F7e08887968fed83abd3031906939e82e.jpg&hash=5760b12722d5bced62e222b302e9647997915410

А niki_o по онази тема за Obi и Tomm влизах в 3 различни града , по Obi-тата няма нищо , в един Tomm само намерих и то филтри и помпи за езера , питах за канистри никъде нямаше , само хубави зелени маркучи си намерих различни размери. Виж тогава не се сетих да гледам за лампи там , сигурно немците ще имат ако не друго по качествени неща от при нас.. Ама следващия месец пак ;)

Penta

Ами масово залитате по фирмени аквариуми, да се чудиш как да го преработваш след това .

Amev

То не е проблем да спретна за ден един капак , ама като гледам на къде вървят нещата , след време май ще се оборудвам с нещо 500-600 литра

Similar topics (5)

52198

Публикации: 29
Прегледи: 10276

32605

Публикации: 6
Прегледи: 3759

10731

Публикации: 4
Прегледи: 3713

8074

Започната от stranen


Публикации: 3
Прегледи: 3469

11343

Публикации: 11
Прегледи: 6082