• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пура Sunsun 45 см 15 W 14000 К - става ли за нещо?

Започната от barabata, 27.11.2007 21:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

barabata

Търся от малко нестандартните дължини от порядъка на 45 см та видях в магазин такава щуротия ? Става ли за растенията за аквариума или не ?
Питам понеже нямам голям избор ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

iek

Според мен става само за соленоводен(морски, рифов) аквариум.

barabata

Забравих да допълня че на лампата уж пише че е за аквариуми и има уж пикове във червената и синята светлина ама никъде не намерих (тука във форума) някой да ги ползва.
Затова питам.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Joro Vn

     barabata, макар че правя  *offtopic и май изземвам функций на модератори, мнението ми е, че подобен въпрос можеше да бъде зададен в темата, която фигурира най- отгоре на този раздел от форума. Ако за всяка лампа, която видиш на пазара, пускаш тема, след време ща трябва да ликвидираме форума. Нищо лично, не се обиждай, но напоследък за всяко нещичко се пуска тема и започна навсякъде да става голямо мазало. Вярно, поизчерпеха се съществените теми, но нека да не стигаме до чат.
     Ако модераторът сметне за необходимо, нека изтрие поста ми.

Violeta

Съвсем вярно, Жоро, благодаря! :)
Все пак ще я оставя, гледам, че и в други форуми са я коментирали тая лампа, защо да не ги ползваме и за източник на информация... Ето http://aquaforum.kiev.ua/forum/showthread.php?p=185357
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Barbus

Моя аквариум беше обурудван с две такива като го взех.Растенията си вървяха добре,пускаха си издънки и не гниеха=>става.И какво и е нестандартното на дължина 45см? %)По-вероятно е да са 46см както бяха моите.Това е нестандатрен размер. :-D
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

barabata

В магазините във Варна не намирам Grolux 15 W - 45 см ами само 60 см. На един магазин срещу Макдонадс ми изтърсиха С поръчка - около 28 лева и ми се изправи косата. Затова казвам че явно за тия хора това е нестандартен размер.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Violeta

По каталог стандартната дължина на 15W пура е 437 мм. Прав си, съвсем си е стандартна, но понеже се ползва сравнително рядко... Случвало ми се е да сравнявам цени на такива пури - един производител, един тип - цената на 15W пура е по-висока от тази на 18W. Защото 18-ватовата е масова, а 15-ватовата не е.
Но 28 лева за тази лампа е абсолютно безумие! Нормално е да я намериш под 10 лева независимо от доставчика.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Barbus

Gro lux и Aquastar има в Бриколаж.Около 11 кинта са.Но са Т8 а не Т5.
We hold each other closer, as we shift to overdrive
And eveyrthing goes rushing by, with every nerve alive
We move so fast it seems as though weve taken to the sky
Love machines in harmony, we hear the engines cry.

zmeq


Similar topics (5)

9670

Публикации: 13
Прегледи: 5282

8248

Публикации: 4
Прегледи: 3462

50455

Публикации: 4
Прегледи: 3128

5402

Публикации: 6
Прегледи: 4018

44978

Публикации: 13
Прегледи: 5682