• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

LED осветление 500л. аквариум

Започната от nikolay metodiev, 15.12.2012 10:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikolay metodiev

Здравейте,
почти ми е готов 500 литров аквариум с размери 180/55/50, след като му направих стойката,купих филтър,нагревател и идва време за осветлението.Мисля да го правя с LED обаче познанията ми не са големи по въпроса и се обръщам с молба за помощ към всички във форума.
Рибите които ще гледам са цихлиди и най-вероятно няма да има растения , а това е важно за осветлението.
Това което си мисля към днешна дата е диодно осветление от тези х14 вата.
Евентуално:
2 ленти х2м. топло бяло,
2 ленти х2м. студено бяло,
1 лентах2м. синьо/все пак съм от ЛЕВСКИ/

Така пресметнато излиза около 70 вата , а незнам достатъчно ли ще е на първо четене.Въпроса май е да взема голям трансформатор и после евентуално да добавям ленти ако е слабо-КАК МИСЛИТЕ???/.
Също така:Трябва ли да взимам отделни трансформатори за отделно палене на лентите,примерно само топло бялото или само синьото??

Niikii

Може да си вземеш захранване с с по-голяма мощност и да пробваш :)

a__andreew

Хи, защо не купиш ЛЕД прожектори и само да ги свържеш? По този начин ще докараш необходимите луксове :) В нета се продават за 28лв   10 ватов и за около 56лв.  20вата . 

nikolay metodiev

 А въпросните прожектори има ли ги цветни?
Някой ползва ли прожектори и отделената топлина не е ли по-голяма отколкото на лента?

a__andreew

Има различна цветова температура има RGB , пусни с търсачката и ще видиш какво се предлага на пазара. Аз си купих RBG и фирмата ми даде гаранция 2 години. В момента имам проблем със захранването и ми приеха рекламацията.

Antuni

Цитат на: 1979 - 15.12.2012 10:00
Здравейте,
почти ми е готов 500 литров аквариум с размери 180/55/50, след като му направих стойката,купих филтър,нагревател и идва време за осветлението.Мисля да го правя с LED обаче познанията ми не са големи по въпроса и се обръщам с молба за помощ към всички във форума.
Рибите които ще гледам са цихлиди и най-вероятно няма да има растения , а това е важно за осветлението.
Това което си мисля към днешна дата е диодно осветление от тези х14 вата.
Евентуално:
2 ленти х2м. топло бяло,
2 ленти х2м. студено бяло,
1 лентах2м. синьо/все пак съм от ЛЕВСКИ/

Така пресметнато излиза около 70 вата , а незнам достатъчно ли ще е на първо четене.Въпроса май е да взема голям трансформатор и после евентуално да добавям ленти ако е слабо-КАК МИСЛИТЕ???/.
Също така:Трябва ли да взимам отделни трансформатори за отделно палене на лентите,примерно само топло бялото или само синьото??



Първо лентите не трябва да надвишават 1,5 метра при дължина на аквариума 180см. Другото е че не ти трябват цветни ленти. Студено бялото подчертава студените цветове а топло бялото топлите и няма нужда да слагаш сини или някакви други. Третото е че само една лента топло бяло ти е достатъчна за да заприлича на почти истинска дневна светлина а останалите да са студено бяло (все пак зависи какво искаш да постигнеш). Според широчината на аквариума си слагаш определените бройки ленти.


Ето как е при мен:

Две студено бели и една топло бяло по 2.5 метра.

Аквариума е 300/60/60 - 1 тон вода.

Мисля да сложа още една студено бяла че ми се вижда леко тъмно.


Една на реалното осветление без светкавица и една със свткавица:



0899808552

Similar topics (5)

13985

Започната от onyxman


Публикации: 27
Прегледи: 21257

53800

Публикации: 18
Прегледи: 8955

2639

Публикации: 10
Прегледи: 6321

42697

Започната от TiL


Публикации: 14
Прегледи: 9500

56165

Публикации: 16
Прегледи: 7605