• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Непознато безгръбначно ???

Започната от spetsa, 19.07.2010 23:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spetsa

Може да бъркам раздела,но определено гадинката която намерих в аквариума е безгръбначно и затова реших да е пусна тук.В аквариума има големи скаларии и хелери и си нямам и на идея как тази гадинка е попаднала там,нищо не е внасяно в аквариума последните 2 - 3 месеца.
Ето снимка:
http://spetsialista.snimka.bg/experiment/filtri.455755.19714470
http://spetsialista.snimka.bg/experiment/filtri.455755.19714473
От снимките не се вижда добре,но има и два пъти по дълга опашка от самото тяло.

Деян

В началото ми заприлича на хидра, но категорично не е по ред причини. Замислих се и си спомням, че като бях доста по - малък в локвите и блатата съм виждал такива гадинки. Ще потърся информация.
: 19.07.2010г 23:11ч
Виждал ли си го да се движи... имам едно съмнение.

spetsa

Да движи се постоянно.Сега съм го отделил в каничката.Тази година учих безгръбначни ама там не видях такова нещо и немога да го характеризирам към никой тип безгръбначно

Luton

На мен ми прилича на попова лъжичка :-)
Едва ли, но на такова ми прилича!

Асен Евгениев

В аквариума нищо не е внасяно през последните 2-3 месеца, но може да е попаднало там преди това.
Да е било още малко и за това да не си го видял.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

spetsa

Принципно съм съгласен че може да е влезнало преди това и да е пораснало,но според мен скаларийте щяха да му видях сметката,аз затова написах че има големи риби вътре.

raiko

Тази ларва се използва за стръв при риболов. Тук и казват "опашатка". Среща се в рядката свинска тор. *NO*

spetsa

А може ли да е излезнала от някоя от скаларийте ми например,защото от другаде незнам от къде би влезнала

raiko

Това е невъзможно. Това не е паразит.
: 20.07.2010г 00:12ч
Ако храниш с жив тубифекс или хирономус е възможно с тях да попадне в аквариума.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

raiko


spetsa

Може и от там да е влезнало макарче тубифекса го промивам перфектно и не храня с него от вчера.Мерси все пак че ме ориентира *privet*

Деян

Ето защо значи съм го виждал в калните локви... мерси Райко.  :-)

MeTogu

На водните паяци е ларва.Има го доста в тубифекса който ми носят и на мен.Но не е опасно.И аз съм много изумен че не са му видяли сметката рибите ти.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!