• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Птеригоплихти - общи въпроси

Започната от koyota, 19.03.2005 19:07

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

chaykov

Цитат на: koyota в 04.03.2007 21:09
докато са малки се крияр много аз имам 3 бр. от 9 до 15 см. и те се крият постоянно а големите ми които са около 30 см. нищо не може да ги изплаши за това не се притесняваи много

Обратното е! Когато е малък е изключително активен, порасне ли става изключително мързелив! И като се има на предвид че е нощна риба като изгасиш тока съм сигурен че ще го забележиш как се активизира!
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!

[/url]

Martins

Как ще се чувства Птеригоплихт в 90 литра? Още е малък 3-4 см.Знам, че стават големи, дайте съвет.

Тони

На този въпрос може да ти отговори само един ... птеригоплихт *JOKINGLY*
Предполагам, че ще му е добре до като е малък , особено ако водата му е подходяща и има достатъчно храна  . Като порасне обаче, може да му малко тясно, или да му се прииска гадже.
Тука ред нема, ама требва да се спазва!

FHM

Имам няколко въпроса за тези рибки така първят ми е :
Размножават ли се във домашни условя ? Ако да как ?
( по специялни изискваня и прочие )
Коя храна е най подходяща за тях ?
За сега това са ми въпросите .

houngan

1. В домашни условия не се размножават. Никак! С хипофиза може, но трябва голям съд - 600 -1000 литра примерно.
2. Стават по 60-70 см... Ядат растителна, за рибки, умрели рибки...

FHM

Под растителна даразбирам ( спанак , маруля и т.н.) така ли ? Има ли някакъв заместител ?

ico

Не се разбира много, дали на спанака и марулята търсиш заместител?  *dontknow*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

houngan

Цитат на: FHM в 23.08.2008 07:07
Под растителна даразбирам ( спанак , маруля и т.н.) така ли ? Има ли някакъв заместител ?

Ъ.. да. Предполагам че става и попарено зеле, плодове разни- може да експериментира човек. За заместителите - разни таблетки спирулина има, ама за по-голяма риба ще отиде пакетчето.

FHM

Ем те рибките са са по малки от коридорасите  :-D.
Мерси за отговорите  :-).

futbolboy

Моето сомче е малко още  :-D тази снимка е от преди 2 месеца сега е към 7-8 сантиметра  *ROFL*

Glyptoperichthys gibbiceps
[IMG]http://img237.image

FHM

Мойте не са пораснали кой знае колко от както ги взех.
Предполагам е така заради диетата (храня ги по малко )

MethodMan

плюскат всичко каквото им попадне. 70 сантиметра едва ли ще станат но поне 30-40 със сигурност. Общо взето тези добичета не са претенциозни и никога не съм полагал специални грижи за тях. В аквариум не се понасчт много един към друг и постоянно се гонят- а съм чувал че в природата живеят на стада /незнан до колко е вярно/

WaTeR_bOy

Аз лично много харесвам тези риби моя го храня с салами,краставици,моркови и пилешко месо съм му давал.

Kochev

В моята тема за птеригоплихтите ми написаха, че в България никой не е успял да размножи птеригоплихт. А за храната - зависи какво очакваш от тях. Ако искаш да пораснат много бързо ги храни с някакво месо (от рибешката храна не пилешко...), ако искаш да станат по-ярки и по-красиви ги храни с витамини (без значение дали на сера или от тия дето са 2лв на кило).

iams

И аз имам такъв сом; до сега не съм мислила за размножаване, но както казвате- няма да стане. Относно храната- имам го от 1 месец, храня рибките с чернодробна и малко дафня.. от скоро замених дафнята с випан. Сомчето доста бързо расте с тази чернодробна.. :)