• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 12:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Предложения за новия сайт на Българска Аквариумна Енциклопедия.

Започната от NO CARRIER, 27.10.2009 21:47

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Raven

На Великден, 04.04 пускаме новият сайт.
Малко се забавихме, но ще видите че си е заслужавало. ;-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

gecatax

Цитат на: Raven - 01.04.2010 11:33
На Великден, 04.04 пускаме новият сайт.
Малко се забавихме, но ще видите че си е заслужавало. ;-)
Знаех си аз  :-) надявам се да е нещо много добро и всеки който може да разпространява хобито аз всеки ден говоря на приятели и като дойдат в нас "започвам да събирам пари за аквариум", лошото е че е много "краста" имаш ли 1 аквариум идва 2-ри 3-ти и т.н.
Поздрави!

-250л.

mojiganga

Здравейте имам 2 предложения към хората, грижещи се за сайта и най-вече пишещите инфо за различните видове обитатели и растения.
Предложенията ми са следните:
1во Нека в секция риби бъдат поставени не само (както е сега) снимки на 1 рибка, а на 2 рибки като следователно те са мъжка и женска - на снимките да се вижда отличителните белези за разпознаване на това от кой пол е даден екземпляр.
2ро За растенията предложението ми е също свързано сьс снимка,а именно да се добавят снимки на кореновите системи на всяко едно растение с изключение на тези, които са сходни.
Мерси надявам се предложението ми да бъде одобрено и добре прието  *privet*

botan

Цитат на: mojiganga - 01.04.2010 12:08
2ро За растенията предложението ми е също свързано сьс снимка,а именно да се добавят снимки на кореновите системи на всяко едно растение с изключение на тези, които са сходни.
С каква цел? *mislia*

niky

Предложенията за повече снимки ще бъдат релизирани в скоро време. Въпросът е, че за голяма част от рибите е трудно да се различат женските от мъжките.

Като цяло, за всяка риба или растение, в монента в който получим хубава снимка от човек от форума, тя ще замести снимката в енциклопедията, която е сваляна от Интернет. Разбира се, името на фотографа ще стои на нея.


Лора

Цитат на: nikolay0876 - 01.04.2010 00:53
Още един път ИЗВИНЯВАЙТЕ, но така и не разбрах какво стана, и защо това девойче от Русе реагира така остро. Нямаше нужда  просто да се прай'м на велики. Надявам се че този ми коментар няма да изтрийте, щото тогаз наистина се връщаме в някое друго време. Благодаря и лека нощ.

Кажи, къде да се срещнем,за да почерпя. Отдавна не ме бяха наричали девойка.  ;-)
Ето за това, не харесвам вируалните контакти, всеки разбира тона на другия, както на него му изнася. Изобщо не съм реагирала остро. остри са само рогата ми...
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

mojiganga

Цитат на: botan - 01.04.2010 12:14
С каква цел? *mislia*
Ами с цел, че например има много растения които наподобяват други и по неопитни биха могли да ги разпознаят по това, че корената им система е абсолютно различна една от друга.

nikolay0876

Цитат на: Лора - 01.04.2010 18:37
Кажи, къде да се срещнем,за да почерпя. Отдавна не ме бяха наричали девойка.  ;-)
Ето за това, не харесвам вируалните контакти, всеки разбира тона на другия, както на него му изнася. Изобщо не съм реагирала остро. остри са само рогата ми...
Малко сме си далече... ама знае ли човек.

botan

Цитат на: mojiganga - 01.04.2010 21:53
Ами с цел, че например има много растения които наподобяват други и по неопитни биха могли да ги разпознаят по това, че корената им система е абсолютно различна една от друга.
Като например? Хайде де, няма да ти вадя думите с ченгел.
Иначе спокойно, постарал съм се навсякъде да опиша всичко подробно, което включва кореновите системи и евентуално ако може да се сбърка с друго растение.  Също така ако растението се среща в България съм посочил: къде, хабитат и понякога надморкса височина до която може да се намери.*THUMBS UP*

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Raven

Честит празник на всички.
Днес около следобяд ще пуснем  сайта.
Не е пълен защото тепърва има да се пише и допълва, особено в морската секция която ще е отделна и ще е подсайт напрактика.

Но днес ще тръгне, а работата по него ще си върви паралелно. :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

FHM

Днес видя че сайта на енциклопедиата е обновен но едно нещо ми обягна за борба с водорали никаде не видях да пише за Otocinclus нали и той е водораслояд .

botan

Цитат на: Raven - 04.04.2010 09:33
Не е пълен защото тепърва има да се пише и допълва...
Но днес ще тръгне, а работата по него ще си върви паралелно. :-)

gipsa

Само сложете повече инфо за Red Cherry-то , защото с това описание "Готина скаридка" , някак си ...  :-(