• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 01:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Относно етиката в този форум

Започната от goro, 03.07.2008 23:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goro

За Вашият форум съм нов-15тина дни.На 3-тото ми мнение в тема "въпроси односно стартирането" някои N.Nobs. било тои и :глобален модератор" ме апострофира доста странно "ма говориш глупости"Това обичаен подход за ВАС ли е или аз съм сбъркал форума? :karamse:

MeTogu

Щом се занимаваш с акваристика си за този форум.Това,че не са те посрещнали добре - било това и глобален модератор - не трявабва да те отчайва.Може да получиш извинение дори от мое име за острите думи на който и да било.Тук сме се събрали за да си помагаме и се опитваме да го правим.Все пак наистина има някой въпроси които са - или абсурдни или наистина лишени от всякаква логика и за "нас" които сме оттдавна и  изглеждат наистина смешни и се реагира по този начин.
Все пак добре дошъл и ще се опитаме да ти помогнем.
Поздрави Методи!  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

schmatka

Цитат на: goro - 03.07.2008 23:28
За Вашият форум съм нов-15тина дни.На 3-тото ми мнение в тема "въпроси односно стартирането" някои N.Nobs. било тои и :глобален модератор" ме апострофира доста странно "ма говориш глупости"Това обичаен подход за ВАС ли е или аз съм сбъркал форума? :karamse:
и трите ти мненя бяха реклама нормално е да дразни особено като е без покритие
ще съм ти благодарен ако постнеш първо снимки на аквариума си а после да "съветваш"

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbanners.wunderground.com%2Fweathersticker%2Fgizmotimetempbig_metric%2Flanguage%2Fbulgarian%2Fglobal%2Fstations%2F15552.gif&hash=df443b72d56f39bff389ee619c750bb413ec9100

MeTogu

Аз прегледах постовете,не видях кой знае каква реклама.Изказани бяха мнения и препоръки.Но наистина дай да видим снимки.А и обяснения.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

goro

И в 3-те поста си давам мнението в конспективен вид.За каква реклама говорим?Може би скрита?

MeTogu

Има отговори на които може да отговориш със снимки.Никой не иска да се заяжда с теб.Аз например не го приех като реклама.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

schmatka

"наи добрата помпа в момента е ОР2500 на Аквамедик.Китаиските имат кратък живот и са по шумни" - това е първия пост ще го оставя без коментар. Аквамедик е хубава фирма ,но всчко което започва с "наи доброто" трябва да се игнорира
само аз ли виждам реклама?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbanners.wunderground.com%2Fweathersticker%2Fgizmotimetempbig_metric%2Flanguage%2Fbulgarian%2Fglobal%2Fstations%2F15552.gif&hash=df443b72d56f39bff389ee619c750bb413ec9100

MeTogu

Цитат на: schmatka - 04.07.2008 00:21
"наи добрата помпа в момента е ОР2500 на Аквамедик.Китаиските имат кратък живот и са по шумни" - това е първия пост ще го оставя без коментар. Аквамедик е хубава фирма ,но всчко което започва с "наи доброто" трябва да се игнорира
Е колега,изкава се мнение,което може и да не е проверено от много хора,но от него да е и за него самия да е "най-добрата" помпа.Не игнорирайте личния опит на непознат.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

schmatka

Цитат на: MeTogu - 04.07.2008 00:24
Е колега,изкава се мнение,което може и да не е проверено от много хора,но от него да е и за него самия да е "най-добрата" помпа.Не игнорирайте личния опит на непознат.
тогава поста би трябвало да изглежда тъка: "за мен най-добрата ....."

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbanners.wunderground.com%2Fweathersticker%2Fgizmotimetempbig_metric%2Flanguage%2Fbulgarian%2Fglobal%2Fstations%2F15552.gif&hash=df443b72d56f39bff389ee619c750bb413ec9100

MeTogu

Тука бих се съгласил с тебе,но все пак не трябва толкова остро да се подхожда.Мисля ,че колегата си е взел поука и за напред ще се конкретизира или ще има доказателства.Нека да сме солидарни!  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Stas

Когато човек е нов във форума е добра идея първо да почете и да се ориентира, а не да започне веднага да дава съвети.
Когато модератор ти направи забележка, обикновено има нещо конкретно предвид. Всички изяснявания след това е добра практика да стават на ЛС.

Между другото се пише оТносно, а не оДносно. (Нали не искаме да ни мислят за неграмотни? ;))

miTko

Goro, като се изключи съдържанието на написаното от теб, много ще ти помогне, ако пишеш грамотно! Също много ще ти помогне ако прочетеш това: http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,6258.0.html
Особено т.13!
Разни мои АКВАРИУМИ 

goro

Прочетох ги.Нарушил съм правилата "коментирайки деиствията на модератор".Извинявам се!За правописа също-слабо мяст ми е! Точка 1 и 2 при Вас не се четат ли?Нямам ли Л.С.

N.Nobs

goro позволи ми да ти отговя и в тази тема.Не ме притеснява това че рекламираш дадена фирма, притеснява ме това че даваш категорични отговори на неща за който само си чел (така предполагам ).Във едната тема отричаш китайските помпи като некачествени и шумни, във другата сам си противоречиш като рекламираш китайски филтри.Интересно ми е защо например не препоръча филтър на Сера или Ехайм?Предполагам че е защото не ги продаваш тях.
Извинявай че съм използвал думата "глупост", но е факт.Ако исках да те обидя можех да използвам други квалификации.Но докато не ми покажеш изследвания който да доказват тези твой категорични твърдения ще продължавам да твърдя че са глупости.
Що се отнася до т.1 и т.2 те важат с пълна сила и точно за това аз съм изказал своето мнение.Изказал съм ги като обикновен юзър а не като "било тои и :глобален модератор"
  Но ако все още се чувстваш обиден съм готов да продължим тази образователна беседа и да ти обясня защо държа на думата "глупости" като забравим за т.13.   *doskoro*

П.С. Нали не си останал със погрешното впечатление че съм длъжен пиша Л.С. на всеки с чието мнение не съм съгласен?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

goro

Благодаря за великодушието!Явно съм останал с грешното впечатление че "нямаш" право да обиждаш никои независимо от мнението му!За "образователната" беседа предлагам да минем в соленоводния раздел.Ще одговарям доколкото съм "чел"Мисля че ти Можеш да прехвърлиш въпросите си там.                                       С уважение:goro

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

MeTogu

За сетен път се уверчвам,че модераторите си превишават правата и не зачитат нито личното мнение на колегите си,нито труда който полагат да помогнат на някой в разрешаването на проблемите му.Днес станах свидетел как от дискусията в една тема ми бяха изтрити всички постове и остана само монолог.Това на какво прилича?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Живко

Подай жалба до Папата в Рим.
Безсмислени мнения трия без да се замислям и май ще се окаже, че са все на едни и същи хора.
Ако не ти изнася спри да пишеш в моя раздел.

И за последено те предупреждавам най-официално.
Спри да се месиш в работата на модераторите!
Никой не се е родил научен.

MeTogu

Жалба до Папата няма да подавам.
Ти като не виждаш смисъл в мойте мнения не ги чети.И аз не виждам много твой смислени мнения ама нито съм те апострофирал нито ме интересува.
О,извинявай спирам да пиша в твоя раздел височайсши.

И като ме предупреждаваш какво?Ще ме баннеш ли?И какво ще постигнеш.Станал си като малките деца по чатовете.Толкова ми падна в очите че ми се искаше да не те бях познавал.
И не мога да разбера как не намерих чак такива забележки в другите модератори,а само в теб.Изглежда ти си кривия.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

barabata

MeTogu, споко бре човек. Излизане н глава с модератор никога нее било и няма да бъде. На мене колко постове са ми трили и накрая и аз станах безхаберник. Пиша вече без да ме е еня пък ако ще трият да трият.Баш като пиша по някоя тема ми ги трият, а друг път като няма нищо общо със темата си седи. Еми защо да си тровя нервите?

Я вземи да пуснем една тема за и против модераторите да видиш колко интересна тема ще излезе :) . Там ще се пише + за еди кой си модератор че не ми трие постовете. Минус за другия модератор че черпи във всеки пост със виртуални бири и ми пресъхна устата да му чета постовете .

Разликата между този форум и другите форуми и е това че тука модераторите са се заели да отсяват мненията по това дали са по темата или не са което е кофтито. Ако идеята е да се намлят постовете - няма ефект. То който търси с търсачката знае какво и как да търси за да си намери информацията. Останалите просто не я ползват.

Дето се вика най-много да оберем джепането на  *MODERATOR* . Важното е да не ти пука защото така се оцелява.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

MeTogu

Не е толкова важно изтрил или не.Имало е случаи когато са ми трили постове за който аз самият си знам,че си е спам.Не се обаждам или засягам.Даже сам виждам че работата е наред и форума е на високо ниво.Но когато 2-ма си пишат в една тем и си дискутират за проблем да се затрият постовете на единие е кофти.Дали съм помогнал с мойте идеи или не не знам.Важното е,че след изписаното от нас двамата той сам откри поради какво има проблем с Ph-то си и го реши.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Raven

Виждал съм тотално изпуснати форуми в които всеки пише каквото си иска и накрая нищо смислено няма по темите- такива форуми изкарват малко време.
Не съм адвокат на никой и даже не знам за какво става въпрос конкретно,но помислете си какво щеше да е ако нямаше контрол- при толкова деца и подрастващи които пишат тук?

Така че модерирането си е необходимо и понякога трябва да е по стриктно.

За приер мога да ви дам форум в които вися и чета постоянно но не смея да пиша ,при все нелошите ми исторически позания / а и вас не съветвам да пишете/ просто защото там модераторите са невероятни- разнищват всяко мнение дума по дума и ако не е стриктно подплатено със съответните  точни исторически цитати се трие незабавно.
Имам предвид форумът "Бойна слава"
Хубавото в случаят е че онзи форум може да се ползва като достоверен справочник по всяка интересуваща ви историческа тема- просто защото там спамът ,глупостите и необоснованите мнения са сведени до минимум.

Нали разбирате какво искам да кажа- идеята на нашият форум е да е нещо подобно- реален и сериозен справочник,с мнения и съвети на хора които са ги базирали на собствен опит и реални познания ,а това няма как да стане ако се допуска прекалена свобода.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

malomir

Методи този път ще го отнесеш *MODERATOR*

MeTogu

Цитат на: raven - 20.07.2008 16:57
Виждал съм тотално изпуснати форуми в които всеки пише каквото си иска и накрая нищо смислено няма по темите- такива форуми изкарват малко време.


Нали разбирате какво искам да кажа- идеята на нашият форум е да е нещо подобно- реален и сериозен справочник,с мнения и съвети на хора които са ги базирали на собствен опит и реални познания ,а това няма как да стане ако се допуска прекалена свобода.
Съгласен съм с теб.Само дето не сме писали бълвочи и тотални глупости ами с колегата се опитвахме да разберем от къде идва това.А загадката си беше наистина голяма.Подава ЦО2 и торове за аквариум и растения който нямат никаква нужда а от друга страна рибите му измират.Накрая той откри фактора "смърт" и мисля че дискусията беше полезна за него и за мен.Но да се изтрият така всичките постове,беше ненужно според мен.
Цитат на: malomir - 20.07.2008 17:19
Методи този път ще го отнесеш *MODERATOR*
Предполагам и ти много ме мразиш.Но истината се разжда в спора.А в случая не мисля че беше нужно да се трият постовете ми.Нито бяха спам нито глупости.
А ако съм прав аз кого да накажа и как?  *dontknow*
Модераторите прави или не - винаги се измъкват безнаказано.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Живко

Писна ми от мрънканици.
Алооо, Методии!
Теб не те ли е мааалко срам?!
Пишеш в темата за етика, а се държиш като говедо!
Пет човека ти обясняват културно. Е какво трябва да стане според теб.
И не се ли усещаш, че въпросната тема не е в моя раздел и съответно няма за какво да ме засипваш с лични съобщения.
Цецо е много прав.
Никой не се е родил научен.

MeTogu

Чак пък да съм те записал с цели 2 съобщения!Тогава някой друг ги е изтрил.Щом не сити ти дължа извинение може би.И как точно се държа като говедо?Може ли да ми обясниш?
А и може би си прав.Една птичка пролет не прави.Колкото и да се опъвам няма да променя нищо.Ще продължават да се трият постове.Спирам да мрънкам.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

batRambo

Цитат на: raven - 20.07.2008 16:57
Нали разбирате какво искам да кажа- идеята на нашият форум е да е нещо подобно- реален и сериозен справочник,с мнения и съвети на хора които са ги базирали на собствен опит и реални познания ,а това няма как да стане ако се допуска прекалена свобода.
Ще си позволя да те поправя. Според мен форум и справочник са две коренно различни неща, и едното не мозе да представлява другото. За втората част от цитата съм съгласен с теб.

Живко

Методи казах ти и на ЛС, казвам ти и тук. Не ти трябва да знаеш кой точно ти е изтрил мнението. Все тая е дали съм аз или някой друг. Още по-малко пък ти е работа да коментираш такива ситуации. Казх ти .Пусни жалба до Папата или спри да пишеш като не ти харесва.
Иначе обешавам да те бана утре. Ако не стане, значи съм си подал оставката или съм на умиране :-)
Този разговор го водим за втори път. Не знам, трябва ли да обяснявам?

Използвам темата като популярна заради скандалният елемент в нея.
Нека всички съфорумци са наясно, че някои мнения ще им бъдат трити.
Една тема (проблем) се разисква и понякога се появява доста спам. Мнения, които объркват новите членове или такива, които са с по-малък опит в акваристиката. Или пък са просто мнения, закачки между нас. Такива мнения не са нужни на форума. Докато темата е "гореща" те си седят. След време периодично се "забърсват" от модераторите. Целта е при търсене на информация, да не четеш 1000 мнения, а да намериш нужната информация.
В случая с темата, за която пищи Методи решението на проблема е изведено. Мненията се явяват излишни. Останала е конкретната информация в помощ на всеки затруднен. Не виждам къде е проблема на човека.
Както и да е.
Аз лично ще трия безкомпромисно постове, които са заблуждаващи. Понякога едно мнение изказано уж компетентно, може да заблуди човек и в един аквариум всичко да предаде богу дух. Много хора си мислят, че вече знаят всичко, но опитът им е само от техният аквариум. Както знаем не винаги, това което прилагаме в един аквариум може да се приложи на друг. Хората си мислят, че помагат, но се получава обратното.
Пък ще дам за пример "темата на Методи". Човека има корал в аквариума, а пуска ЦО2. Значи, не трябва да се дава съвет без да си наясно с условията в конкретният аквариум. Първо трябва да се убедиш, че съвета ти е безопасен.
Няма нищо лошо в даването на съвети. Нали за това е форума. Модераторите са пък да пазят. Пазят потребителите от подвеждащи елементи и се грижат за оставащата информация. Някой ако има проблем с това не знам. Може би постъпва егоистично и се интересува повче от егото си, а не за останалите тук.
Дали такива хора трябва да са сред нас?
Никой не се е родил научен.

MeTogu

Постове на размишления не трябва да остават така ли.Защо да няма малко повече информация по тоя въпрос и от други членове.Знам  че ти си по триенето и за това се обърнах към теб.И ти сам доказа в случая,че си ти.Защо да не е моя работа кой го изтрил и кой не?И не виждам защо като си ми толкова ядосан да не ме баннеш днес.Зает си с комплексите си а се занимаваш с моето его.
Дръж се мъжки бе Живко!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Живко

Много просто е Методи :-)
Искам всички ясно да разберат защо си махнат от тук. Да те опознаят така да се каже :-)
Мисля, че добре се представяш!!!
Само в последният ти пост има куп обиди.
Аз ти говоря за акваристика, за организация, а отсреща какво излиза....
Чиста проба неразбиране и злоба.
Какво е мъжко за теб? Да размахам модераторска брадва?
Не ми е нужна момче!
Номера е, че всички модератори се напъват хем да има мир, да не обидят някой, хем всичко да е наред с форум.
Това е мъжко! Разбира се и от повечето потребители, ти явно не си сред тях.
Е, всеки има право на мнение и на път в живота.
: 20.07.2008г 20:08ч
П.П. Сто пъти ти казах, че модераторите работят в екип. Триенето на постове никога не е на лична основа. За това и няма значение кой го е изтрил. Всички модове са отговорни.

Панимаеш!!!
Никой не се е родил научен.

Raven

Цитат на: batRambo - 20.07.2008 19:45
Ще си позволя да те поправя. Според мен форум и справочник са две коренно различни неща, и едното не мозе да представлява другото. За втората част от цитата съм съгласен с теб.

Съгласен съм,използвах справочник малко неточно.
Имах предвид някакъв сбор от достоверна информация в някакъв достатъчно сериозен източник който да се ползва от новопостъпили членове.
За това е важно да се следи да няма объркваща или подвеждаща информация или пък излишен спам с изклучение на двата подфорума отредени за това.

Примерно когато преди време започнах да се занимавам с паяци влизах в различни форуми и сайтове и четях мнения и препоръки за отглеждането им- трябваше ми малко време за да разбера кои форуми са сериозни и мога да им имам доверие и в кои ми дават грешни съвети които биха убили паячетата ми.

Аз самият съм бъркал тук,веднъж  от недоглеждане обърках дозата на антибиотик за лечение на водорасли- според препоръката ми трябваше да се използва количесто което щеше да излекува от трипер половин Тайланд.
Идеята е да има корекции на такива неща защото някой нововлязъл потребител без опит може да сгафи сериозно в такъв случай.

За това излишните или неточни съвети и мнения се трият без коментар от всеки модератор който прецени.
Имаме цели два подфорума да си плещим глупости и там никой не прави забележка за спам!
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

jimbeam0706

Няма ли вече кой да затвори темата?Като не може да се разберете тук,уредете си една среща на маса,хакнете му по една биричка и готово.Говори се за спам,а в момента цялата тема е спам,защото се въртите в кръг.
Няма невъзможни неща

Violeta

Какво е спам в темата ОДносно етиката в този форум? Може би цялата тема?
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

batRambo

Цитат на: raven - 20.07.2008 21:39
Имах предвид някакъв сбор от достоверна информация в някакъв достатъчно сериозен източник който да се ползва от новопостъпили членове.

А в такъв случай за какво е сайта aquariumbg.com ? Поне на мен ми изглежда, че идеята му е такава !

Цитат на: raven - 20.07.2008 21:39
Идеята е да има корекции на такива неща защото някой нововлязъл потребител без опит може да сгафи сериозно в такъв случай.

Ако попиташ съседа си за нещо каквото и да е то, вярваш ли му безусловно ? Тук питащите питат напълно непознати хора (изключвам по-старите членове които се познават). Самият ти употреби думата "корекции".

Цитат на: raven - 20.07.2008 21:39
За това излишните или неточни съвети и мнения се трият без коментар от всеки модератор който прецени.
Имаме цели два подфорума да си плещим глупости и там никой не прави забележка за спам!
Ако аз задавам въпрос ще ми е по-лесно да се ориентирам ако има няколко отговора. Още по-добре ако някой даде мнение за проблема ми и след това друг го опровергае с точна информация и факти. Така ще знам освен какво да правя, така и за какво да внимавам за да не сбъркам.

п.п. С това искам да отправя апел към всички модератори като заинтересован потребител на форума. Всичко това е лично мое мнение и го изказвам с цел от която виждам се ръководите и Вие - предоставяне на достоверна информация и оказване на адекватна помощ на тези които се интересуват. Дали ще триете или ще коригирате си е Ваша работа.  *DRINK*

malomir

Цитат на: batRambo - 20.07.2008 23:49
А в такъв случай за какво е сайта aquariumbg.com ? .
Ако аз задавам въпрос ще ми е по-лесно да се ориентирам ако има няколко отговора.
Сайта се нарича Българска Аквариумна Енциклопедия.Под Енциклопедия смятам,че знаете какво се подразбира.А колкото до отговорите ок но ако потърсиш в търсачката дали ще ти е по-лесно ако имаш 100 безмислени теми или точно специализирана,класифицирана информация.

NO CARRIER

Само ще ъпна темата, после ще пиша в нея.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

Цитат на: batRambo - 20.07.2008 23:49

Ако аз задавам въпрос ще ми е по-лесно да се ориентирам ако има няколко отговора. Още по-добре ако някой даде мнение за проблема ми и след това друг го опровергае с точна информация и факти. 

Както казваше преподавателят ми по финанси: На въпроса ми има няколко отговора,всичките са верни,признава се  само по верният!

Акваристиката не е точна наука и за това има логика да сработят няколко  принципни решения в дадена ситуация- това е така.
Но в повечето случай се достига до един верен отговор а останалото е само объркваща информация.

Най много да ти умрът рибките или растенията ако послушаш грешният съвет.
Добре че хобито ни не е екстремно,представям си ако във форумът на спиърфиш посъветвам някой за погрешна схема на раздишване преди гмуркане- тогава вече може да е опасно и вероятно фатално.

Нововлезлите не могат да се ориентират кой е стар акварист и кои е просто активен но без много опит,има и стари и опитни акваристи които не пишат много и нямат голям брой постове ,но пък мнението им е ценно и правилно.
Има и акваристи с огромен брой постове ,но с малко опит.

Съдя по себе си- как съм се ориенирал в разни форуми когато ми е трябвала важна информация спешно- ами никак!
Давя се в мнения и караници и накрая не мога да разбера кой да слушам защото всичките ми се струват еднакво знаещи и достоверни ,и чак след време като вляза в нещата разбирам че повечето писаници са глупости.

За това исках да кажа че ролята на модераторите е да чистят такива объркващи мнения.И така нововлезлият потребител ще има достъп само до правилна информация.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NO CARRIER

Форумът е да си помагаме, а не да се караме. Никой не се е родил научен. Учим се докато сме живи и пак умираме глупави, както някой беше писал. Редно е всички да се отнасят с уважение към модераторите, които са хора, имащи познания в съответните раздели. Ако има оплаквания от някой, било модератор или друг член на форума, пишете до мен или до niky. Не занимавайте останалите с лични проблеми. Не пълнете форума с безсмислени теми, защото после търсенето на нещо се превръща в кошмар. Особено за начинаещите. За тях са залепени и подредени по-важните теми.
Даването на акъл без познания в раздел "болести" може да доведе до вица в залепената тема, така че внимавайте!

Заключвам темата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.