• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Зелена фаза

Започната от Hg, 26.05.2010 20:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Hg

Така се получи, че стария аквариум остана в историята.. и сега съм с това:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2129/19116321305827983071274895598ueZ2VEkpuWoLEBOHGiLT.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1859/20035455181728391571274895601riTIlYMgjHj0SI3XXUqu.JPG

Кафявата фаза премина но... зелената... все още е проблем?
Какво може да се предпиеме. Искам и зелената фаза да мине и да започна да го развивам и усъвършенствам..

Аквариумчето е 20 литра. Светя с една стара офис лампа  :-D 11 вата.

митко

Напиши с какво филтрираш и по колко часа светиш.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Асен Евгениев

Тая мелница с тия остри ръбове... Да не си извади окото някой рибок. :karamse:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stenli

Под "развивам", какво имаш впредвид? Принципно никой от нас не чака да мине през различни фази, за да започне да развива нещо. Така може да си чакаш доста време. А в същото време, ако започнеш развитието от началото, дори ще си спестиш доста неприятниости.
Гледайки този не дотам голям аквариум, с тези водни, вратни пържоли....нямам идея какво всъщност ще развиваш?!

митко

Цитат на: stenli - 26.05.2010 21:11
Под "развивам", какво имаш впредвид? Принципно никой от нас не чака да мине през различни фази, за да започне да развива нещо. Така може да си чакаш доста време. А в същото време, ако започнеш развитието от началото, дори ще си спестиш доста неприятниости.
Гледайки този не дотам голям аквариум, с тези водни, вратни пържоли....нямам идея какво всъщност ще развиваш?!
:-DЕ това с вратните ме разби.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

niky

Предполагам, че колегата иска да махне водораслите, но това е една изключително трудна задача в малък аквариум, че и с златни рибки.

:-)

Raven

След това ще имаш "черна фаза" позната още като "брадата фаза" и тя ще се превърне в "постоянна фаза" :-)

Махни или растенията или рибите, според мен по добре растенията защото тези риби ще оцелеят, но растенията са обречени в този аквариум.

Свети по малко, предполагам че светиш поне 8-10 часа на ден, намали осветлението на около 4-5 часа.
Освен това този филтър е слаба работа, някой може да ми разправя че били уникални биофилтри, но като дигнеш гъбата и върнеш 80% от събраната мизерия обратно в аквариума...егати и биофилтрацията.
Ако можеш вземи вътрешно филтърче с затворен контейнер за гъбата- така се чисти по лесно.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

stenli

Цитат на: Raven - 26.05.2010 21:24
След това ще имаш "черна фаза" позната още като "брадата фаза" и тя ще се превърне в "постоянна фаза" :-)


Всъщност да, фазата е оставена със знак за +безкрайност. Току виж някой стигнал до нови измерения на водораслите. Още не задържал се толкова дълго учен, че да ги изследва :-). Но с новите ГМО продукти, фазите може да ускорят процеса си. Както всичко останало...еволюира.

Май на лафче го докарах *offtopic.

Hg

А относно черната фаза.... брадата мисля, че няма да е проблем за мен.  Доколкото знам брадата се маха с дехлоратор  :-) И няколко молинезии  *MODERATOR*

kdravia

Не мисли много,за да не останеш разочарован накрая.Чети повече! *THUMBS UP*
Докато има шарани,ще има и рибари!

Hg

04.10.2010 16:38 #10 Last Edit: 05.10.2010 19:07 by Hg
Към момента аквариумчето изглежда така. Неприятните фази преминаха.

http://www.album.bg/krumeca/images/25391182/

Similar topics (5)

7197

Публикации: 2
Прегледи: 3231

9683

Започната от kabela


Публикации: 32
Прегледи: 19835

45737

Публикации: 20
Прегледи: 8376

3716

Започната от bobi


Публикации: 33
Прегледи: 13168

13863

Започната от chaykov


Публикации: 2
Прегледи: 2923