• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Писна ми от тези водорасли

Започната от White Wolf, 23.09.2023 18:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

White Wolf

Така, проблема е вече от няколко месеца. Признавам и аз съм си виновна, защото имахме гости от чужбина + малки деца и през това време неглижирах аквата и нещата станаха още по -зле!
В момента рибката е само една златна, то за повече няма и място въпреки че не е хубаво за златните, трябва да са поне две. в аквата има само анубиас, един корен от азалия и няколко камъка. Анубиаса буквално не може да се познае, почернял е и на нищо не прилича!
Алгите са много тъмно зелени, мн упорити разбира се, и не знам вече какво да правя.
Пробвах какво ли не, без препарати. Против съм да се слагат препарати освен само в краен случай. Вече финалното ми решение е просто да хвана анубиаса и да го изхвърля, колкото и да не ми дава сърце. но и това не е гаранция че ще реши проблема.

Снимки няма как да дам защото от днес прилагам метода със затъмняването и нищо няма да се види така или иначе.


Съвети?

M14iro

Ако е възможно, няколко снимки биха помогнали *privet* Извинявай , :karamse:  не бях прочел целия пост. 

White Wolf

Четох и за глутаралдехид - не знам дали да го взимам страх ме е да не омажа нещата, да не улуча дозировката и да уморя и рибока. малък е аквата и дозировката ще е доста трудна работа.

M14iro

Искате да дозирате с глутаралдехид , но само локално - там където има водорасли.По добре изкарайте Анубиаса и го потопете в разтвор от белина и вода  1:20 за 10сек, след това го изплакнете

White Wolf

Мерси. малко тъп въпрос, но каква белина? вкъщи имаме само доместос - което едва ли е подходящо :-D

M14iro

Не е тъп , то и аз не знам Доместос дали става. Но в магазините има обикновена белина, на шишето пише белина , струва 1.20-1.50лв.   

mushroom

Здравей,
светлината ти е силна със сигурност щом си завъдила водорасли.
Глутаралдехид може да се прилага директно върху засегнатите растения, като се впръсква със спринцовка отгоре на листата. Чрез дозиране се използва вместо СО2. Аз го ползвах, като бях си докарал черна брада. Уловката обаче с директното впръскване върху листата е, че на следващия ден трябва да направиш смяна на 20-30% вода.
Съвета на M14iro е добър, но е временно решение. Не стабилизираш ли аквата пак ще го нападнат алгите. Вземи си белина само, защото в доместоса, както и в Савото има още някакви добавки.
Успех!
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf

Благодаря много и за вашето включване!

Светлината е 15 W, което според мен не е силно, свети по 7 часа и един ден изобщо не свети.

Similar topics (5)

2991

Публикации: 52
Прегледи: 25186

58710

Публикации: 10
Прегледи: 4905

42155

Публикации: 9
Прегледи: 4387

20766

Публикации: 55
Прегледи: 26750

39295

Публикации: 29
Прегледи: 10630