• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 18:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ при избор на растения

Започната от iLudia, 14.07.2014 21:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iLudia

Здравейте колеги,

Предстои ми старт на аквариум 200л. Грунда ще е Манадо с подложка от aqua basis plus. Осветление 3х 39w. CO2 евентуално на по-късен етап, да кажем след 6месеца, ако всичко върви по план.
Тъй като не съм гледал растения до сега, моля Ви да ми помогнете в избора на растения поне в началото, защото се притеснявам да не оставя дъното прекалено голо и да не завъдя водорасли още при старта...
Иска ми се да имам избор за преден, среден и заден план. Евентуално и мъх върху някой корен.
Надявам се да имате желание и време да ударите едно рамо ;)
Благодаря предварително !
Using Tapatalk

zariio

Ами то е хубаво да решиш първо  хардскейпа ти какъв ще е тогава да се мисли за растенията.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

iLudia

Да кажем, че хардскейпа ще го мисля в последствие. В началото със сигурност ще има корен/и и не големи камъни. Искам да понауча на практика отглеждането на растения и след това ще творя и експриментирам на тема акваскейпинг. Но искам да строя "къщата си от умения"  тухла по тухла, без да прескачам, без да бързам. Проблема е и че само с четене не става :)
Using Tapatalk

Caxapa

Къща се строи тухла по тухла..Прав си..Лека полека ще достигнеш точката на желаната форма на аквариума. Но всяка една "тухла" е опит..опити, опити и пак опити  докато достигнеш това което ти трябва.  Основата е една..Изгледа..на първо време  копираш някой хардскейп..после добавяш нещо свое.. и така..Не става изведнъж.

iLudia

И все пак никой не иска да предложи нещо конкретно ?
Using Tapatalk

petko

Харесваш си някои растения и пробваш.Ще върви ли няма ли да върви как ще изглеждат и така.Хем ще по натрупаш някакъв опит.
Конкретно растение незнам кой може да ти препоръча.Никой не знае какъв изглед търсиш.
Сложи някакви дай някаква визия първоначално.След това някой ще даде по конкретна идея за растения,какво да се добави ,какво да се махне.
На форума има много голям и разнообразен избор.

Caxapa

Цитат на: iLudia - 16.07.2014 21:11
И все пак никой не иска да предложи нещо конкретно ?
Ехх какво по-конкретно от това да имаш собствено мнение и да опитваш.И колегата Петко ти казва но не ти се чува..Като домакинята в онзи виц: Кухнята е искам в зелено но не зелено а около зеленото. Спалнята е искам розова но не точно розава а около розовото..Подобно и твоето положение..
Каквото ти допада колега..Сядай и разглеждай скепърски аквариуми и преценявай какво ти допада като визия..После вече уточняваш и какви грижи трябва да полагаш за растенията в този скепйп и дали имаш възможност да ги изпшълниш. Останалото е не само копиране а и да ти дадат сдъвкано всико наведнъж като на малко бебе.  Сори за тона но по-конкретно от това  неизмислих.

iLudia

Ok, моля да се заключи/изтрие темата.
Using Tapatalk

iLudia

Using Tapatalk

Similar topics (5)

21038

Публикации: 14
Прегледи: 5316

44526

Започната от mcbobi


Публикации: 1
Прегледи: 1716

9290

Започната от lux


Публикации: 6
Прегледи: 3417

3301

Публикации: 7
Прегледи: 3966

12447

Публикации: 2
Прегледи: 2140