• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

В какво са засадени растенията от магазина?

Започната от Vess-oW, 16.02.2013 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vess-oW

Здравейте,
понеже не можах да намеря информация пиша тука, примерно растенията от tropica идват в нещо кафяво какво е това, от какъв материал е?
Поздрави!

Caxapa

Обикновено растенията са засадени в изолационна вата.  Като купувам  и в къщи промивам на течаща струя вода  внимателно да не повредя кореновата система докато изпадне ватата.

Vess-oW

Цитат на: Caxapa - 16.02.2013 17:09
Обикновено растенията са засадени в изолационна вата.  Като купувам  и в къщи промивам на течаща струя вода  внимателно да не повредя кореновата система докато изпадне ватата.
Колега, би ли дал линк към някоя да видя какво представлява?
Поздрави!

Caxapa

Линк на кое? Мисля бях изчерпателен-Изолациона вата. Използва се за изолации на стени, тавани, тръби и прочие. Но в никакъв случай не е и стъклена вата.

Vess-oW

Е това ми трябваше каменна или стъклена и т.н. има много видове вата.Все пак намерих информация че е каменна вата.
Поздрави!

serdarov

GRODAN ROCKWOOL това е ватата, предназначена е специално за хидропонно отглеждане на растения. Не всяка вата става за тази цел, много от изолационните вати отблъскват водата докато при използването на  GRODAN се постига оптимален въздушно-воден режим за кореновата система. В гугъла има тонове информация за нея.

Similar topics (5)

47626

Публикации: 16
Прегледи: 4560

1926

Публикации: 39
Прегледи: 14172

28216

Публикации: 3
Прегледи: 1966

26102

Публикации: 2
Прегледи: 2198