• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 13:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с Лимнофила сесилифлора

Започната от Vempe, 28.12.2010 15:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vempe

Преди известно време си взех няколко стръкчета Лимнофила сесилифлора , от началото беше със светло зелени листенца ,но сега гледам са започнали да покафеняват ако някой може да ми каже нормално ли е това?
Осветлението ми е 2Х18в светят по 10 часа .
Ето и снимка:
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

botan


Vempe

По нито едно друго разтение няма.
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

botan

Тръкни с пръст, би следвало да падат, ако е така ги изкарай и ги измий хубаво, след това прочети тук за кафявите водорасли.

borracho

не мисля че са водорасли. по-скоро е липса на нещо я светлина я торене, защото и при мен имаше същата ситуация със същото растение. засадих го и след седмица така покафеня и заспа. не расте нито умира и накрая го извадих, имаше корени което значи че се е развивало, но не растеше. изхвърлих го в крайна сметка.
бъди сеяч, а не разбирач!

Vempe

Цитат на: botan - 28.12.2010 15:46
Тръкни с пръст, би следвало да падат, ако е така ги изкарай и ги измий хубаво, след това прочети тук за кафявите водорасли.
Не пада явно не са водорасли.Подържам температура 26-28 градуса ако е от значение.
Цитат на: borracho - 28.12.2010 15:56
не мисля че са водорасли. по-скоро е липса на нещо я светлина я торене, защото и при мен имаше същата ситуация със същото растение. засадих го и след седмица така покафеня и заспа. не расте нито умира и накрая го извадих, имаше корени което значи че се е развивало, но не растеше. изхвърлих го в крайна сметка.
Но при мен си расте не е спирало .
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

botan


Vempe

Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

botan

Ами значи е време да почнеш. *JOKINGLY*

Vempe

Нещо не смея  :-D да не стане някой гаф .
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

botan

В такъв случай си избери някое друго растение за аквариума, лимнофилите няма да ги бъде.  ;-)

Vempe

Или ще ги махна или ще рискувам с цо2  :-)
Мерси на всички за бързите отговори. :-) :-)
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

Асен Евгениев

Преди да я изхвърлиш, пробвай с още 18 в. и 7-8 часа светене.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Vempe

И това е вариант.Да не стане нещо на другите разтения(Валиснерия,Криптокорина и Явански мъх) до сега се по 10 часа е светено ?
Безсмъртен съм до доказване на противното, а тогава няма да ме засяга !!

hunter

Казваш 2х18 ама това за колко литра е? И според мен 10 часа не е малко, не че им разбирам ама и аз имам такова растение и за сега расте. Мето осветление е за 20л. 11 вата енерго спестяваща и свети 8часа и 30мин. Пробвай да играещ с мощноста и времетраенето на осветление. Ако не стане здраве да е :-)

Similar topics (5)

19450

Публикации: 5
Прегледи: 2588

4527

Публикации: 10
Прегледи: 4572

6634

Публикации: 12
Прегледи: 4765

44900

Публикации: 6
Прегледи: 3444

31900

Публикации: 5
Прегледи: 3019