• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.06.2026 08:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с кабомба

Започната от azanzu, 10.05.2015 21:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

azanzu

10.05.2015 21:16 Last Edit: 11.05.2015 11:07 by anasarka
Един въпрос от мен имам проблемът с Камбоба Каролина.
Акавата е 30 литра стартирана е преди 2 месеца с 11 вата лед прожектор от тези за навън свети много.
Грунда е хранителен на Продак 2-4мм. Добавям профито и нитрати и фосфати. Цо2 има от няколко дни.
Проблем с Камбобата е че скед засаждане след 1-2 седмици камбобата изгнива в основата и все едно е отрязана с ножица от нивото на грунда отделя се от стеблото заровено в грунда. Иначе камбобата расте прилично нагоре.

Cabral

На мене ми правеше същото в 50-60 литра с осветление: през деня -от прозореца, вечер - от крушката в стаята; грунд - пясък от топливо, вода - софийска чешмяна(условията преди 30 години). Иначе растеше добре, пускаше филизи или както се казват нейните разклонения, но отдолу гниеше.
Като пусна СО2 имаше ли ефект?

Similar topics (5)

10566

Започната от spetsa


Публикации: 6
Прегледи: 7684

49166

Публикации: 6
Прегледи: 6482

1918

Публикации: 14
Прегледи: 11297

38635

Започната от alex22


Публикации: 19
Прегледи: 8435

23140

Публикации: 5
Прегледи: 6408