• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 20:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с бързорастящи растения

Започната от vali77, 09.03.2010 23:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vali77

Здравеите!от известно време забелязвам че бързо растящите ми китки започнаха да забавят разтежа си аи вече да загниват.Става дума за валиснерия,паричка и още две други.Другит които са по-бавните засега са добре.Имам някакъв вид анубиас които пуска листенца,криптокорината расте добре.Сега сложих и микрозорум и тои също пуска листа защото доиде по пощата от таиланд и малко беше пострадал но видимо се вастановява.
Та питането ми е дали да подсиля с малко тор и ако да какво да сложа-марки,модели.СО2 не пускам.Даже да кажа че по валиснерията и по едно от другите маи имам нишковидни-как да ги боря?Ще се радвам да ме посъветвате!
                                                                                                                                              Успех!

stenli

Нормално е с увеличаване броя на растения, а и с тяхното развитие, да се появи недостиг на хранителни вещества. Увеличава се консумацията и настават гладни години. Първите признаци при глад се появяват по бързорастящите растения. За тези растения мога да изкажа моето скромно мнение, че с един фирмен тор ще се справиш. За подобни растения съм ползвал Тетра PlantaMin и растенията се развиваха доста добре. Направи опит и за Цо2, като началото може да бъде с мая и захар, не е много ангажиращо като схванеш процедурата.

vali77

Мерси пич!а мислиш ли че като почна да торя ще се засили развитието на водорасли.Както казах виждам че по някои има може би нишковидни или брада.Едни такива тънки като косъмчета са.

Similar topics (5)

48941

Публикации: 14
Прегледи: 4377

3330

Публикации: 3
Прегледи: 2588

10993

Публикации: 2
Прегледи: 2423

56107

Публикации: 11
Прегледи: 4625

26100

Публикации: 11
Прегледи: 4039