• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.05.2024 22:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Като за начинаещ растениевъд

Започната от uuki73, 20.10.2009 01:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

uuki73

Синът ми получи аквариум за ЧРД.
Както и да е ...
120 л.2*18w 80*40*40
Вътре има
лудвигия репенс,бакопа каролиниана,ехинодорус оцелот ред ,алтернантера рейнески.
За сега подавам СО2 с мая но тенденцията е до ден два да е с бутилка-както му е реда.Имам и
2-ве растения които не знам какви са.Ако някой прояви интерес ще ги снимам.
Въпроса ми е защо локвата зеленее.Имам 10 часов ден.Криптокорините правят листо на всеки два дни.А, и анубиаси  + на Бичо дъбчето
Рибите са:
6-хелера
6 розови данио
6 молинезии
3 калихта
2 анциструса
1 трихогастер
1 скалария

2барбуса
Кои да махна ????
И как да оправя зеленеенето?
Благодаря  Ви
Аквата е стартирана преди  14 дни.

bicho1976

За зелената вода може да прочетеш тук  http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,11208.0.html .Лично аз се справих с този проблем чрез няколко дневно затъмняване на аквариумът и памук във филтърът.Не сменяй вода !!! Аз бих оставил даниото,анциструса и барбусите(като добавя
някоя друга бройка)

stenli

Аз със зелената вода не се справих. И затъмнението и памука във филтъра не помогнаха, това не значи че не трябва да опиташ, разбира се. След процедурата, може да намалиш осветленението на 8часа, но постепенно.

barabata

За където се сещам като съвети за стартиране на аквариум навсякъде пише че при стартиране продължителността на осветяване трябва да е по-малко.
С други думи стартирайте с 5 часов период на осветяване на ден по часовник (с реле с часовник) и така поне 2 седмици докато се вкоренят и заработят растенията . През това време може да се използва и повечко роголистник който не се нуждае от вкореняване и лично аз го ползвам да си плува под лампите и ако стартират водорасли обикновено са по него - решаването на проблема е коригиране на параметрите на водата (ако причината е подозиране на торовете ) и изхвърляне на поразената част на роголистника.

Винаги е желателно да се стартира със намален светлоден и с повечко бързорастящи. Ако от първия ден сте го метнали аквариум на 10 часа светлоден е нормално да се получи това. Намаляването е за туширане на този ефект в поносими граници (има си го при всеки новостартиран аквариум ).
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

49966

Публикации: 1
Прегледи: 1663

37288

Публикации: 10
Прегледи: 3467

40055

Започната от imarkov


Публикации: 6
Прегледи: 3198

23721

Публикации: 13
Прегледи: 6848