• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бамбук

Започната от ninaraptor, 22.01.2014 16:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ninaraptor

Може ли да сложа бамбук в аквариума,като го засадя в пясъка?Дали е възможно?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

Caxapa

Преди време колега беше си аранжирал аквариумчето а рибка Бета като бе засадил от декоративните бамбуци продаващи се по цветарските магазини. За съжаление  мисля, че нямаше развитие на проекта. В плаудариуми знам, че става но предвид кореновата система на бамбука не вярвам да издържи много време и трябва да се редуцира.

ninaraptor

Когато изцяло е под вода би ли навредил ма рибите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Using Tapatalk

Caxapa

Ако е растение-живо не вярвам да оцелее под вода. Ако е парче от бамбука пак си има обработка преди да се сложи в аквариума.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Лора

Проблемът е, че трябва да има и част над водата, за да може да се разлисти. А стъблото което е във вода, ще обрасне с корени и наистина не е красиво.
В къщи си гледам бамбук с много малко вода. 1см от стъблото е във водата. Преди това мъжът ми решил да напълни вазата до горе. След около месец и половина, като реших да доливам вода... Ужас. Цялото стъбло беше космясало и се наложи да го подкастря. За една снимка може, но в дългосрочен план, не.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (2)

14531

Публикации: 1
Прегледи: 3238

12629

Публикации: 29
Прегледи: 23614