• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гниене на растенията

Започната от bukito, 20.11.2013 18:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bukito

Здравейте колеги , забелязах , че растенията ми започват да губят цвят и да се разлагат , а някой им ръстът стеблата , а не правят листа .Дори Валиснерията ми загнива а тя не е претенциозна. Не слагам никакви добавки в водата .

hunter

Колега сподели колко литра е аквариума какво е осветлението кога е стартиран какъв е грунда колко риби кога сменяш вода и по колко. Има толкова много работи които трябва да напишеш преди да зададеш въпроса. И трябва да ги напишеш за да ориентираш хората от които очакваш отговор( съвет). Така на въпроса от какво ми гният как да се отговори  *dontknow*

bukito

Аквата е 130 л. Осветлението е 2 пури по 38 W .Стартиран е преди 2 месеца може би . Грунда е 3.5 мм - речна баластра .Водата я сменям всяка седмица по 30 л. Имам вътрешен филтър 100 l/h и външен 700 l/h . Обитателите му са : 10 клиновидни разбори , 10 тернеции , 4 скаларии и 2 хипостомуса .

hunter


Caxapa

Аъ бих добавил още въпроси. Температура на водата в аквариума и какви растения има. За Валиснерията разбрахме вече. Освен това сифонира ли се грунда и ако е така да не би да е прекалено дълбоко и да наранява корените. Колко часа е светодена в аквариума? Все едни такива въпроси се задават за да може да се отговори адекватно и правилно по проблема.

bukito

Не слагам нито тор ниво СО2 . Температурата на водата е 27-24 градуса . И какво ще рече да се сифонира грунда .

Растения :
Limnophila aquatica
Lindernia parviflora           
Ludwigia palustris''green'
Echinodorus uruguayensis
Hygrophila difformis 
Myriophyllum mattogrossense
Blyxa japonica
Rotala macrandra


manyg

колега някой от растенията ти изискват задължително торене и со2.
Няма как растение да се развива без да се храни (торене) и без да диша (со2)

Caxapa

Колегата ме е изпреварил с част от отговора. Колкото до сифонирането  Това е вид тръба с маркуч с която се обират боклуците по дъното. За справка виж в Гугъл- Сифон на Сера за аквариум или на JBL Но като се връщам в постовете ти от 2011 година още имаш проблеми с растенията.

bukito

Тази аква е нова . Стартирана е преди 2 месеца , а общо взето нямам понятие от растения . Относно торенето може ли да се прави , но без да има СО2 система . Защото ми се вижда скъпо всичко това

manyg

или сменяш растенията с такива който не изискват торене и со2 или си вземаш/ правиш со2 система ;)
Както казахме по-горе няма как организъм да живее без да диша :)

намери тук ( http://aquariumbg.com/rastenia/ ) своите растения и виж дали изискват со2 и торене.

paolo6481

Самоделката за СО2 с мая и захар не струва почти нищо(освен маята и захарта).Аз вече карам години наред с нея.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Similar topics (5)

8806

Публикации: 6
Прегледи: 2964

51163

Публикации: 6
Прегледи: 2741

34331

Публикации: 39
Прегледи: 14138

18443

Публикации: 24
Прегледи: 5044

30157

Публикации: 10
Прегледи: 4158