• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Anubias barteri var. barteri.

Започната от MAKAPOB, 13.12.2004 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MAKAPOB

Много расте.Листата стават все по-големи.Няма лошо.По принцип трябва ли да се махнат тези които са отдолу , защото нагоре стават все по големи и тъмнеят на тези отдолу.И се чудя това  създава ли някаква пречка за развитието.Питам защото знам за някои растения как се режат , за да се оформят и др.Другото е , че се е залепил за стъклото (със корените) и не може да се мърда , а мястото е малко.Пуска корени където може преди само в грунда.Вече почна и над него.Трябва да го мръдна за да може да расте

Raven

късметлия :D не режи листата , за анубиасите това е нормално - новите листа са по големи и затъмняват долните които забавят развитието си и затова липсата на светлина не им пречи.когато над тях израстнат нови листа ,предишните също забавят развитието си . по тази причина старите листа трябва да са на сянка защото заради забавеният си метаболизъм лесно обрастват с водорасли.това важи за така наречените етажни анубиаси-при които има застъпващи се листа-бартери ,нана, кофефолия.
иначе за мястото не мога точно да разбера ситуацията , но ако му осигуриш повече място ще ти образува по хубав храст.
а на какво осветление ти расте :?:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

MAKAPOB

Проблема е , че корените са се залепили за стъклото под грунда.Лампата е NARVA 18W.
Promotes optimum growth of plants in the aquarium.
Ideal color temperature за растения 4000К.Provides optimum condition for photosyntesis through full spectrum light simulating sunlight, and strongly inhibits the growth of algae.Best color reproduction through 1A colour rendering index.

miTko

Можеш да го пуснеш да се качва нагоре, ако имаш някакъв декор или големи камъни или нещо друго...Той ще се стреми към светлината и ще расте нагоре.Аз съм го качил по ъгловия декор.
Ако пък не ти се чака да порастне може да го вържеш за нещото с капронов конец (памучният се скапва) докато се закрепи.
Разни мои АКВАРИУМИ 

MAKAPOB

Освен , че е здраво хванат за стъклото сега и някакви зелени  има над грунда.Приличат на трева (градинска)

miTko

Цитат на: "MAKAPOB"Освен , че е здраво хванат за стъклото сега и някакви зелени  има над грунда.Приличат на трева (градинска)
Затова са зелени, защото са на светло.И те му вършат работа, особено ако е съвсем извън грунта (както някои стръкове при мен).Зелените стават по-разклонени защото смучат от водата хранителни вещества.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Longanlon

доколкото скромният ми опит с анубиасите показва, няма нищо да му стане, ако внимателно отделиш корените му от стъклото и го посадиш където смяташ, че ще му е по-добре. Просто шуплите в стъклото в коитто той се е захванал са толкова миниатюрни, че съответно корените, които ще скъсаш ще са също прекалено малка част от общата коренова система, за да навреди загубата им забележимо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

miTko

Да, няма да му навреди!  Що късане падна при мен в края на лятото... :?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

45271

Започната от Antuni


Публикации: 4
Прегледи: 1941

1141

Започната от MAKAPOB


Публикации: 7
Прегледи: 3842

36693

Публикации: 5
Прегледи: 5762

11990

Започната от viktor_jor


Публикации: 12
Прегледи: 7340

59368

Публикации: 1
Прегледи: 6122