• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

мадагаск

Започната от Raven, 01.09.2004 17:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Преди време ми подшушнаха един трик за лесно прочистване на охлювите.

Вземаш една умряла рибка (това е най-трудната част, ако нямаш, уморяваш примерно някоя гупа) и я оставяш на дъното покрита някъде, примерно в храст растения. След няколко часа охлювите я подушват и я налазват. Вадиш умрялата рибка заедно с охлювите бавно и внимателно с кепа (все пак не толкова баяно, че охлювите да се шмугнат в храстите :-)) Ако се наложи, повтаряш процедурата отново.

Увериха ме, че работи чудесно номера. Лично аз не съм го пробвал, нямам ги тия гадини в моя аквариум.

miTko

Цитат на: "dido"Преди време ми подшушнаха един трик за лесно прочистване на охлювите.

Вземаш една умряла рибка (това е най-трудната част, ако нямаш, уморяваш примерно някоя гупа) и я оставяш на дъното покрита някъде, примерно в храст растения. След няколко часа охлювите я подушват и я налазват. Вадиш умрялата рибка заедно с охлювите бавно и внимателно с кепа (все пак не толкова баяно, че охлювите да се шмугнат в храстите :-)) Ако се наложи, повтаряш процедурата отново.

Увериха ме, че работи чудесно номера. Лично аз не съм го пробвал, нямам ги тия гадини в моя аквариум.
По мой личен опит, те и другите обитатели  не стоят със скръстени "ръце",  ако има умряла риба. То ще  я обръщат, ръфат, смучат...Нали са по-бързи от охлювите...
Разни мои АКВАРИУМИ