• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 15:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ПОМОГНЕТ

Започната от Стефан, 26.10.2004 15:20

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

patter

Цитат на: "Longanlon"Казал съм аз - който внесе в България достатъчно бройки САЕ той ще прибере парите.

В сайтовте, който четох вчера препоръчват за холандските аквариуми по 20 САЕ и 50 скариди на всеки 100 л. вода. Не ми е ясно защо българските вносители не вземат да се позаинтересуват от тия две животинки и да ги поразмножат.

 Значи аз ще прибера парите :-Р  :twisted:

Тук във Варна гледах скаридки "Амано". Доста дълго време стояха в магазина, без да ги купи някой.  Проблема е, че точно този тип животинки не са лесно продаваеми (говоря за скаридките) защото не е възможно да бъдат гледани с повечето риби. Това са животинки, които са за "маниаци" и растениевъди :-)

 Както и да е, напролет ще имам достатъчно количество red cherry shrimp :-)

MAKAPOB

Молба.Нека някой който е нахитрял да напише едно по едно какво да правим и кои параметри да следим за да няма брада.Да напише едно по едно колкото може по подредено.Какво да правим когато вече има как да я махнем.


1 Мерки против появата на брада
  а) Вода
    параметите които да следим
  б)растения

Това е нещо като пример.Просто мисля , че така за всички ще е добре.

77

Цитат на: "MAKAPOB"Молба.Нека някой който е нахитрял да напише едно по едно какво да правим и кои параметри да следим за да няма брада.Да напише едно по едно колкото може по подредено.Какво да правим когато вече има как да я махнем.


1 Мерки против появата на брада
  а) Вода
    параметите които да следим
  б)растения

Това е нещо като пример.Просто мисля , че така за всички ще е добре.
брадата се внася с новите растения или риби  :cry: тя не е като повечето водорасли да се появява при дадени условия :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

MAKAPOB

Приемам забелжката.Мисълта е да се направи  идентичен списък за борбата