• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с водата

Започната от maks25, 15.12.2021 23:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maks25

Здравейте, от близо две седмици имам проблем с водата на костенурката, водата става бяла и на повърхността и стените се образува бял мазен слой под формата на малки топчета дори по черупката на костенурката се образува плътно . Преди 5 дена смених водата и едвам съм махнал това нещо от черупката и, 3 дена по късно проблема се върна. Инфо аз аквариума 150л вода, има филтър, нагревател и лампа, костенурката е на 4 5 г храня я главно с риба и пилешко  сега през зимата. Случвало ли се е и на друг и как да прекъсна цикала?
Благодаря предварително

sVGNsali

Здравей.
Не съм гледал костенурки, но описанието ми прилича на прехранване и недостатъчна филтрация. храна, която даваш е много мазна явно и ако не се изяжда напълно, остатъците предизвикват проблеми. Няма снимка за да се направи коментар на ситуацията - визирам обща снимка, ясно да се вижда аквата.
Какъв е филтъра? Ако си с някакъв вътрешен, много спешно трябва да си вземеш хубав външен.Или мен ако питаш два, един само механична (гъби) другият само биологична (керамика) филтрация.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

maks25

Храната си я изяжда до край, и преди съм я хранел със същото но не се е получавал до сега.

mushroom

Здравей,
това е някакъв цъфтеж на водата според мен, но в такива количества както ти описваш никога не съм виждал. Иначе бяла ципа на повърхността на аквариума съм имал неколкократно, обаче гупите си я похапват и след време се нормализира всичко.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (4)

56824

Публикации: 3
Прегледи: 3070

53169

Публикации: 5
Прегледи: 3629

58155

Публикации: 2
Прегледи: 3211

43116

Публикации: 1
Прегледи: 2677