• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Относно конкурса във форума!

Започната от niky, 04.04.2005 10:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Привет, на Всички участници в този Форум от името на магазин "ЗООМАНИЯ" и неговия  екип !

От доста време следя  развитието му, дискутираните теми,  и прогресиращия интерес на растящия брой членове към всички актуални и класически жанрове на акваристиката.
В трудните настоящи времена за това хоби и при наличието на единствен "център" обединяващ тези интереси – съботния софийски подуенски пазар, аквасайтовете и форумите към тях, остават другата алтернатива за всички, решили да споделят проблеми, мнения и опит.
Ще се опитам да обобщя причините подтикнали ме да се включа в този форум и да отправя едно предложение, което искрено ще се радвам ако заинтересува повечето от Вас и след съответните уточнения – бъде прието и реализирано!
Започвам с призива към Всички -Акваристи,Зоомагазинери,Вносители... от цяла България: Бихме ли могли да потърсим общите и положителни неща, свързващи Ни в сферата на акваристиката, вместо да се делим непрекъснато на"добри" и "лоши", на "наши" и "ония",  на "аквапатриоти"и "псевдоакваристи", на "почтени" потребители и "злонамерени"търговци...!? Не би спечелил никой от едно такова разединение на и без това изстрадалата Ни Акваристика! Не искам ни най-малко да толерирам некоректни изяви на когото и да било или да изключвам аргументираните порицания...,но "оплюването", създаването на негативна предубеденост, антагонизма между форумите...смятам определено за ненужни!
В този контекст – приветствам и желая да подкрепя, поетата от "МИАЗОО" инициатива за поощряване на акваристиката у нас, отделяйки награден фонд за конкурса"AQUARIUMBG.COM - 2005"!
Проследих дискусиите по отношение на категориите (които ще се оценяват) до определянето на финалните три.Очевидно е желанието на по-напредналите акваристи да "вдигнат летвата" и да се търси признание за по-стойностните аквакатегории и постижения, което е похвално! Какво,обаче,става с всичките други и бих казал – болшинството, акваристи-любители,които ежедневно споделят във форумите своите проблеми, тепърва трупат знания и опит, еволюират...,които са и преобладаващите клиенти в зоомагазините, каквито и всички ние,по-старшите акваристи, някога сме били...!?Убеден съм,че въпреки сборния, "антибиотопен",("Тутти-Фрутти") тип аквариум който може би притежават,Те също тръпнат в желание да покажат своите любимци и скромни постижения...Така че,бих искал да им предоставя този шанс: Тоест,идеята ми е да се добави и още една категория"Сборен аквариум",която най-общо казано да включва всички други типове аквариуми,непопадащи в обявените 3 категории.
Дали оценяването да се базира на оригиналност по отношение на:
-"интериор и дизаин"
- уместно съчетани акваобитатели(макар и от различни биотопи)
- успешно развъден рядък вид рибки
или по някакъв друг критерий,както и начина на самото гласуване – решете го Вие!
Моето желание е, по този начин да участват абсолютно всички,  занимаващи се с Акваристика(независимо от нивото си), а наградния фонд (еквивалентен на този от "МИАЗОО", във вид на аквариумни аксесоари), да не вземе само победителят,а да се подели между първите 3-5 места в тази дисциплина...
За мен лично,освен поощряването, целта е да се направи по-реална статистика за броя акваристи в България(в частност-София),нивото на техните възможности,компетентност и постижения?
Е,разбира се,някои ще ме обвинят най-вече в комерсиалност и реклама...,но тези които ме познават предимно като акварист, ще повярват в искреността ми на казаното до тук!
                     С най-добри пожелания към Всички!
                                                                                 Хр.Христов
                                                                        zoomania@abv.bg

77

аз няма да учасвам в точно тая категория която магазин зоомания предлага,но приветствам идеята :D  :D  :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Longanlon

Важното е пари да има и младите да се обичат. Подкрепям идеята на новия спонсор и даже може да се включа в конкурса с едни снимки от миналато година за най-успешно развъдена зелена брада  :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

AQUASAUR

Longanlon ,като споменаваш :"младите да се обичат и..."
се сещам за вица:" Кокво очаквали с най- голямо нетърпение да направят младоженците след приключване на сватбения ден ...!?
- Да преброят парите от сватбата...!"
Това, без връзка със случая,разбира се. Но аз наистина се учудвам,че младите нещо си траят...Не знам какво да си мисля...!?Някой от старшите има ли коментар по това!?

miTko

Цитат на: "AQUASAUR"Longanlon ,като споменаваш :"младите да се обичат и..."
се сещам за вица:" Кокво очаквали с най- голямо нетърпение да направят младоженците след приключване на сватбения ден ...!?
- Да преброят парите от сватбата...!"
Това, без връзка със случая,разбира се. Но аз наистина се учудвам,че младите нещо си траят...Не знам какво да си мисля...!?Някой от старшите има ли коментар по това!?
Ами те просто изчакват, за да скочат изведнъж! 8)
А който иска може ли да участва в извънконкурсната програма със самостоятелен рецитал??? :wink: Като в "Златния Орфей". С черна брадица, например...Ще взема да я убия до тогава, без да искам. :?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Boby_

Аз лично подкрепям идеята да има и "обща" категория - определено в горното пространно мнение има съвсем смислени аргументи в полза на това. Само едно ме притеснява (всъщност това е по-скоро опасение, отколкото притеснение) - да не "разводни" това конкурса, т. е. да не се окаже, че нивото е паднало за сметка на бройката. Но понеже от друга страна това също има своите положителни ефекти, може би дори ще стане по-добре така.
Така или иначе организацията на конкруса, наградният фонд и участието са едната страна на монетата. За да има наистина смисъл цялото мероприятие и този конкурс по някакъв начин да допринесе за популярността на хобито в България, може би не е зле да се помисли за някаква форма на разпространение на наградените снимки извън Интернет. Много е трудно отсега да се каже дали от такова нещо ще има смисъл (т. е. категорично ще има, ако има достатъчно много на брой снимки, които си заслужават показването), затова може би можем да обсъдим въпроса след приключване на конкурса.

Longanlon

За да отклоня темата още малко бих казал, че разпространението на снимките извън интернет може да стане с издаването на брошура, но за да има смисъл, тя трябва да е многоцветна, качествена, гланцова, което ще я ускъпи според мен прекалено.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

niky

Мисля, че много се размечтахте.  :lol:
Като гледам наплива за конкурса  :(
Чак пък брошура...нека мине пък ще видим.

Boby_

Цитат на: "Niky"Мисля, че много се размечтахте.  :lol:
Като гледам наплива за конкурса  :(
Чак пък брошура...нека мине пък ще видим.

Хехе. Чакай да видим какво ще се пръкне от конкурса, пък ще му мислим.  :wink:

STIKS

Още като се заговори за конкурса подхвърлих идеята за направа на календар на най-добре представилите се снимки в конкурса.  :wink:
Сега правя отново това предложение, като се ангажирам да изработя календар-пирамида с 12 страници с формат 80х120 мм. Победителите получават примерно по 10-20 календара, а аз си ги разпространявам в търговската мрежа. :lol: Това предложение ще се реализира, ако болшинството ФОРУМЦИ и ВСИЧКИ номинирани застанат зад това предложение.

Raven

е затова трябва да има поне 12 добри кандидатури.
както и да е - аз съм за,въпреки че не съм твърдо решил дали ще участвам,по точно ще реша в последният момент.
но щом е за благото и популяризацията на акваристиката и форума :D

само кажи какво точно имаш предвид .
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

To ако има 12 кандидатури ще е повече от добре.  :lol:

STIKS

Цитат на: "raven"е затова трябва да има поне 12 добри кандидатури.
както и да е - аз съм за,въпреки че не съм твърдо решил дали ще участвам,по точно ще реша в последният момент.
но щом е за благото и популяризацията на акваристиката и форума :D

само кажи какво точно имаш предвид .

Далеч съм от мисълта, че ще се намерят много аквариуми, които могат да се сравняват с тези, които виждаме в специализираните сайтове. Има, обаче, доста добри родни "попадения", които сме виждали във форума. :wink:
Защо пък да не се постави началото на нещо подобно. Нямам претенциите да познавам всички излезли календари, но през последните години не съм виждал подобен (с декоративни рибки).

Това, което имам предвид е календар-пирамида. Формата е 80Х120мм, 12 стр. Малък е, но както каза преди време SERA направата на календар е скъпо удоволствие.
В този календар е за предпочитане да участват снимки в по-едър план - на рибки, на фрагмети от аквариум или нещо подобно.
Кои снимки ще участват:
Журито ще предложи, а аз ще избера 12 от тях.
Собствениците на победилите (избраните за календара) снимки ще предоставят снимките, а аз ще им предоставя календари безплатно.
Останалите календари от тиража, ще разпространя в търговската мрежа, като собствениците на снимките няма да имат претенции за авторски права.
Защо предлагам този календар:
Единствено с цел популяризиране на акваристиката в БГ.
А, има и още нещо. Разболял съм се май от последната(или коя беше там по ред) "болест" (http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=1119) на Логинлон. :lol:
Ако има други въпроси ще отговарям, но по конкретни.
Мисля да покажа как изглежда подобен календар, но с цветя.

AQUASAUR

Виждам че кандидатите за категория "Брада" прогресивно нарастват...!?
Ако се съберат поне 12 - може наистина и Календар за "Гинес" да се направи!!
Със сигурност новаторството Ни тогава ще се зачете в Световен мащаб, щото едва ли на някой и през ум му е минала тази шармантна идея...!
Ники, най-малко от теб очаквах да си такъв песимист...!?
Ами ако от 312-те членове на този форум не могат се събра поне 12 читави,интересни,фамозни и уникални снимки...то тогава Акваристиката Ни къде отива...????
Идеятя за календара ми харесва! Ще е много мижаво,обаче,ако се направи в предложения "джобен" формат - трябва да си е като хората и да виси гордо на стената...!!
Помислете за предложения към спонсори - примерно Маг."ЗООМАНИЯ" би дал своя дял за три от страниците на календара с първенците в категорията,която анонсира!
А за сега ще се самоуспокоя,че младите наистина си траят "за да цакат после със скритите козове"...

SERA

Цитат на: "STIKS"Още като се заговори за конкурса подхвърлих идеята за направа на календар на най-добре представилите се снимки в конкурса.  :wink:
Сега правя отново това предложение, като се ангажирам да изработя календар-пирамида с 12 страници с формат 80х120 мм. Победителите получават примерно по 10-20 календара, а аз си ги разпространявам в търговската мрежа. :lol: Това предложение ще се реализира, ако болшинството ФОРУМЦИ и ВСИЧКИ номинирани застанат зад това предложение.

Ние също бихме могли да поемем част от разходите за календара,срещу подходяща реклама на него.Идеята на Зоомания е добра за търсене на спонсори е добра..
Sticks, дай ни някакви ориентировъчни цифри.

niky

Цитат на: "AQUASAUR"Ники, най-малко от теб очаквах да си такъв песимист...!?
Ами ако от 312-те членове на този форум не могат се събра поне 12 читави,интересни,фамозни и уникални снимки...то тогава Акваристиката Ни къде отива...????

Надявам се да ме опровергаят. Но първо бяха много ентусиазирани, после ...аз ще реша в последния момент дали да участвам и такива подобни.
Броят на регистрираните пък не е никакъв показател. Ако спра възможността нерегистрирани да четат, ще се увеличат драстично, но какво от това?!!

Надявам се да ме опровергаете, ей!!! :lol:

STIKS

AQUASAUR написа:
ЦитатАко се съберат поне 12 - може наистина и Календар за "Гинес" да се направи!!
Със сигурност новаторството Ни тогава ще се зачете в Световен мащаб, щото едва ли на някой и през ум му е минала тази шармантна идея...!
........
Идеятя за календара ми харесва! Ще е много мижаво,обаче,ако се направи в предложения "джобен" формат - трябва да си е като хората и да виси гордо на стената...!!
.........................
Цитат на: "SERA"Ние също бихме могли да поемем част от разходите за календара,срещу подходяща реклама на него.Идеята на Зоомания е добра за търсене на спонсори е добра..
Sticks, дай ни някакви ориентировъчни цифри.

Нотката ирония в думите на AQUASAUR смятам, че е меко казано неуместна. :twisted:
Да, пирамидката е мижава. Но аз казах, че се ангажирам да изработя от край до край и да предоставя календари, па макар и джобен формат.  Напълно добронамерено предложих само това, което мога да реализирам, не най-доброто предложение.
Що се отнася до гордовисящият календар мога да кажа, че това е по-добро предложение. Тук възникват обаче и други обстоятелства. :lol:
На SERA ще отговоря с ЛС. Бих отговорил на всеки, който прояви интерес.

AQUASAUR

STIKS, sorry,не  съм се изразил май правилно - иронията/шегата/ ми късаеше "Календара за Гинес" и "брадясалите кандидати", а за твоята инициатива по отношение на сериозните кандидати и конкурсни постижения,съм твърдо ДА! Просто мисля,обаче,че като ще се прави нещо такова - добре е да стане по-фамозно и всеки да си го сложи с гордост на стената...Пък и може в чужбина да разпратим някои...
Така че,смело проучи тази възможност и дай конкретни цифри,тираж...?
Мисля,че е добре Всички да го научат,но ако нещо те притеснява - пиши ми ЛС.

miTko

Хора, пак се размечтахте! Не сме изкачили първото стъпало а вече гледаме към втория етаж. Е, аз лично не казвам "хоп" преди да съм скочил. :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

killiman

С риск да се заформи пак някой спор, ще си кажа личното мнение. Категорията "Тути - Фрути" обявена от AQUASAUR е може би най - популярната в България. Предполагам, че около 90% от аквариумите у нас биха се вместили в нея. И не е добре това болшинство да се елиминира с лека ръка и насмешка. Не всички акваристи са толкова "затънали", че да изпадат в детайли и подробности...
Колкото до качеството на самия конкурс..... Очаквам то да се появи с времето и броя на провежданите конкурси. А категорията на магазин "Зоомания" едва ли ще попречи с нещо.

AQUASAUR

ЕХО-О-О-О...Има ли някой...!???
:roll:
Ако сте заспали - събудете се,че празници идат... :shock:  :?  :lol:
Весело изкарване и всичко най...
:D  :P
Надявам се, след тях, еуфорията по конкурса да не е толкова умряла... :wink:  :cry:

AQUASAUR

Нещо не съм наясно...Конкурса стартира...А промяна в категориите не виждам...!?
Не ви допадна моето предложение ли...?
Няма кандидати за категория "Сборен аквариум"...?
Или трябва по някякъв начин(какъв?) тази категория да съвпада с третата от обявените три...?
Не засякох никъде конкретен коментар - затова питам...?

niky

Цитат1. "Холандски" аквариум-aquascaping
2. Сборен аквариум
3. Снимки на аквариумни обитатели и растения - риби, растения, скариди, раци, водорасли и др.

Всеки има право да участва с до пет снимки за който ще се гласува отделно. Максимален размер на снимките: 1024х768

Който вече е готов със снимките и описнието на аквариума си може да ми ги праща на ЛС, e-mail: itiikv@abv.bg или по ICQ : 195 262 296. Ако някой се нуждае от помощ при качването на снимките на free сървър да казва, ще помагам.

Това не е ли достатъчно ясно?

zmeq

На едно място пише:

"Ще има три категории:

1. "Холандски" аквариум
2. Биотопен аквариум.
3. Снимки на аквариумни обитатели и растения. ",

а на друго:

"1. "Холандски" аквариум-aquascaping
2. Сборен аквариум
3. Снимки на аквариумни обитатели и растения - риби, растения, скариди, раци, водорасли и др."

 Разликата м/у биотопен и сборен аквариум доколкото съм разбрал от четене в сайта и форума е голяма  :roll:
 И какво е положението последно - ако се търсят повече мераклии за конкурса трябва да има сборен аквариум (според мен де). Но вие си решавате  :)

Raven

според мен:

категория 1 -" холандски аквариум" е със растения и риби.

категория 2 -"биотопен"  е само със риби- цихлидарници , малави,рибарници с дискуси и др.

категория 3 е ясна.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

Изтрих старото, щом не е ясно.
Последно категории те са
1. Холандски - aquasaping - ще рече аквариум с риби и растения, като се набляга на разположението на декорацията, растенията и т.н
2. Сборен - тук разбирайте всеки аквариум, който според вас не може да участва в категория 1.
3. Тя е ясна. Може да снимате и добре растящи водорасли ако искате :lol:

miTko

:)  :bravo Браво! Първият участник се престраши, докато ние се туткаме още... :oops:   За първия трябва да има бонус!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Longanlon

А как ще става оценяването?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Igi

на 1 Юни ще бъдат пуснати анкети към всяка тема на участник.

MAKAPOB

Първата снимка е на цъфнал анубиас

AQUASAUR

БРАВО и от мен на "първите лястовици" за конкурса!
След малко ще обявя наградите и по анонсираната от Магазин "ЗООМАНИЯ" категория: "Сборен аквариум"
Много ще се радвам, ако всеки Акварист в тая държава, покаже с участието си своята принадлежност, към това прекрасно хоби...
и аджеба се разбере "колко стотици" Сме... :!:  :?: :P


I място - Автоматична хранилка"FOOD Timer  T-8800"
                         - рН(gH или кН - по желание) тест на СЕРА
                  + Bonus(сборен набор от рекламни: аква-чаша,календар,химикалка,free-samples...)

ІІ място - Осветителен капак за аквариум със специализирана луминисцентна пура "Gro Lux" (45,60 или 90 см. - по желание)
               - рН(gH или кН - по желание) тест на СЕРА
                  + Bonus(сборен набор от рекламни: аква-чаша,календар,химикалка,free-samples...)

ІІІ място - Автоматичен терморегулиращ нагревател"Aqua El " (25 - 200Wt - по избор)
                 - рН(gH или кН - по желание) тест на СЕРА
                  + Bonus(сборен набор от рекламни: аква-чаша,календар,химикалка,free-samples...)

IV и V място - Bonus(сборен набор от рекламни: аква-чаша,календар,химикалка,free-samples...)

Това е.    УСПЕШНО ПРЕДСТАВЯНЕ, КОЛЕГИ АКВАРИСТИ...  :!:

niky

Мога само да кажа - впечатляващо. Наградите си заслужават, така че не се моткайте, ами снимайте и пращайте снимки. :D

Raven

идвам ,идвам  :D

само да ми станат готови снимките и до няколко дни ги пускам.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Boby_

:lol: Май ще се наложи и общ план на аквариума да снимам, не само рибоците. Ей сега по празниците ще му отделя нужното време.  8)

Boby_

Цитат на: "Boby_":lol: Май ще се наложи и общ план на аквариума да снимам, не само рибоците. Ей сега по празниците ще му отделя нужното време.  8)
Мдам, сега гледам, че можело само в една категория да се учваства. Е, явно ще се размина с наградите на "Зоомания"... тоя път.  :lol:  :lol:  :lol:  :wink:

Boby_

Извинявам се за спама, но имам нещо важно да кажа.  :lol:


УЧАСТНИЦИТЕ В КОНКУРСА, КЪДЕ СЕ ГУБИТЕ? Давайте снимки за конкурса, че време не остана. Закани имаше много, а вече е 25-ти, остава седмица до крайния срок, а разделът за конкурса е почти празен - има цяла категория (при това тази с най-големите награди), в която още никой не се е включил. Знам аз, че всеки чака последния момент, за да се вкючи, но все пак не изчаквайте твърде дълго.  :lol:  :wink:

Longanlon

Ами Боби, ако намеря някой с подходящ цифров апарат... иначе аквариума си е слънце. Такива хубави и бързорастящи анубиаси, не че се хваля, ама никъде не съм виждал  :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Boby_

Цитат на: "Longanlon"Ами Боби, ако намеря някой с подходящ цифров апарат... иначе аквариума си е слънце. Такива хубави и бързорастящи анубиаси, не че се хваля, ама никъде не съм виждал  :wink:

И какво, липсата на цифров апарат е непреодолима пречка? Грабваш един "Зенит" ("Смяна", "Практика", "Минолта"), купуваш една лента и я изщракваш. После отиваш в най-близкото цифрово фото и ти сканират негатива. Можеш да си сканираш и копирана снимка 10х15 примерно, ако няма около теб фото, което разполага със скенер за негативи. Малко по-голяма играчка е да пуснеш снимка от лентов апарат, но не е чак толкова трудно.
Виж какви награди дават хората, а участието определено засега не е на ниво като брой. Предполагам, че доста участници в последния момент ще пуснат снимки, но въпреки това 4 участника седмица преди края на срока е повече от скромно.

bimbargo

След два дни ще съм готов със снимките. Ще участвам за Холандски аквариум.
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

Longanlon

хех, това със скенера го пробвах, но ако видиш резултатите ще ме разбереш...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

NO CARRIER

Не по темата за конкурса, за сканирането иде реч. Longanlon, не знам при теб какво е попречило да излязат снимките добре, но ето мои резултати опреди 3-4 години:

http://koko.zadnik.org/summer/images/20.jpg
http://koko.zadnik.org/summer/images/30.jpg
http://koko.zadnik.org/summer/images/40.jpg

Единствено дето оптиката на ФЕД-а вече не е както когато апаратчето беше ново. Снимките са минали през евтин скенер и мисля, че качеството не е толкова зле.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

niky

Ти хубаво даваш линкове, но аз чакам и твоите снимки за конкурса :lol:

NO CARRIER

И Иги ме навива, но не виждам какво мога да покажа.
upset Хм, при четири участника до тук, май все ще се класирам някъде, а?!  :bud
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

niky

Ами според мен, важното е участието.
И аз искам моя да е като на Амано или Ники Кралчев, но не е...
Обаче вярвам, че ще стане  :lol:

miTko

Цитат на: "NO CARRIER"И Иги ме навива, но не виждам какво мога да покажа.
upset Хм, при четири участника до тук, май все ще се класирам някъде, а?!  :bud
И аз преди няколко години си снимах аквариума със стария ФЕД, с външна светкавица.Не  съм сканирал  онези  снимки  за да ти  покажа, е не беше нещо  особено, но  става...
Иначе участниците  няма да  са точно 4,  защото  си  изпратих профила преди  половин час. :)
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

пращам и моя ей сега.
и 77 каза че ще участва,ако и Ники се престраши ,и още някои друг - ще напълним календара :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Живко

и аз ще участвам.нищо,че аквариума не е много за пред хора.
нали в една анкета гласувахме,а то си е обещание.
ако пича дето щеше да снима не се беше запил по празниците,вече да съм вътре.
Никой не се е родил научен.

miTko

Хайде отпуши се! От тук нататък всеки ден по  4  нови профила  поне! :)
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Митко хареса ми аквариума ти.

нека да попитам.
в аквариума ми има доста растения,18 вида.някои дългостеблени са по 50 коренчета.имам обаче и доста риби,стотина броя.всички са от семейство Cyprinidae ,без анцитрусите и 5-6 коридораса.
мисля да учавствам в категория сборен.
притесняват ме многото риби,иначе бих го пуснал в холандски.
как мислите? :oops:
Никой не се е родил научен.

77

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

77

сетих се нещо :shock: понеже презапусках аквариума преди десетина дена и в момента е доста постен :cry: може ли да пусна и една снимка от началото на годината :D поне трева да се вижда :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Igi

Може! Ама айде пращайте де  :D

miTko

Цитат на: "Живко"Митко хареса ми аквариума ти.

нека да попитам.
в аквариума ми има доста растения,18 вида.някои дългостеблени са по 50 коренчета.имам обаче и доста риби,стотина броя.всички са от семейство Cyprinidae ,без анцитрусите и 5-6 коридораса.
мисля да учавствам в категория сборен.
притесняват ме многото риби,иначе бих го пуснал в холандски.
как мислите? :oops:
Може, в която и да е от двете."На тъмно" така ми се  струва...
Разни мои АКВАРИУМИ 

bimbargo

Ами аз пратих. Сега ще почакам . . .  :P
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

Живко

интересно анонимно участие!!!
Никой не се е родил научен.

AQUASAUR

Eeeeeeee, най-после някой да се престраши и за моята категория!!!
Салют за колегата Ангелов...https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fphoto-forum.net%2Fjoro%2Femoticons%2FEmoticonTheWave.gif&hash=7509a99701cdb9f356026130168387ce84182e5f
А както виждам - аквариума му е с всички шансове за челната тройка  :!:
Ха дано да "поведе хорото"... :P  :D

NO CARRIER

С ръка на сърцето си признавам, че от всички аквариуми, този на колегата Ангелов най-много ми харесва. Виж, със снимането малко се е поизложил. Но в крайна сметка тук ще оценяваме не качеството на снимката, нали?! :beer Чакам с нетърпение chandler да видим какво ще покаже.  poke

Поправям се. Не бях видял Живковия. :roll:  Ама май обсъждането ще трябва да остане за дните на конкурса, а?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

AQUASAUR

Да! Определено на Живко аквариума ми "пълни окото"... :shock:  :o  :!:
Завиден усет за архитектурна тектоника,колорит и симеотична нестандартност...:P
Жалко,че не е в моята категория... :roll:  :wink:

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"С ръка на сърцето си признавам, че от всички аквариуми, този на колегата Ангелов най-много ми харесва. Виж, със снимането малко се е поизложил. Но в крайна сметка тук ще оценяваме не качеството на снимката, нали?! :beer Чакам с нетърпение chandler да видим какво ще покаже.  poke

Поправям се. Не бях видял Живковия. :roll:  Ама май обсъждането ще трябва да остане за дните на конкурса, а?

Извинявай, но какво ще оценяваме, ако не оценяваме снимката?

NO CARRIER

Качеството на снимките, композицията, ъгъла на снимане се оценяват в сответните фотофоруми, май?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"Качеството на снимките, композицията, ъгъла на снимане се оценяват в сответните фотофоруми, май?

В крайна сметка тук виждаш снимка, не аквариум. Ако ще се оценява аквариумът, да вземем да организираме домашни посещения, а?  :lol:  :wink:
Лично за мен оценката трябва да включва няколко компонента - както аквариума (или съответния обитател), така и самата снимка (фокус, контраст, осветеност, композиция и др. такива) и двата фактора трябва да се вземат предвид в горе-долу равни пропорции. Да, за раздела акваскейпинг може би трябва да надделее това какво има на снимката, но каквито и прелести да притежава един аквариум, не виждам как може да се гласува добре за снимка, на която въпросните красоти просто не се виждат.  :wink:  :roll:  :lol:

NikolaV

Не може да очакваме от аквариста да е задължително и добър фотограф. Както каза NO CARRIER има си други форуми за това.
А от мене, едно голямо браво и на Живко и на Ангелов!!!
:bravo  :bravo  :bravo

NO CARRIER

Да бе, нормално е ако снимката е лоша и не може да покаже това, което трябва, да получи по-лоша оценка. Но нека не забравяме, че има и фотошоп, който да помага на слаби фотографи или кофти фотоапарати.  :biggrin Май ще трябва отделна тема с правилата, по които да бъде оценяван всеки участник.  :deal
А иначе, който иска да ми гледа гьола на живо - да заповяда.  :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"Да бе, нормално е ако снимката е лоша и не може да покаже това, което трябва, да получи по-лоша оценка. Но нека не забравяме, че има и фотошоп, който да помага на слаби фотографи или кофти фотоапарати.  :biggrin Май ще трябва отделна тема с правилата, по които да бъде оценяван всеки участник.  :deal
А иначе, който иска да ми гледа гьола на живо - да заповяда.  :wink:

Това с фотошопа го забрави - с него може от добрата снимка да се направи още по-добра, но от лоша снимка добра не можеш да изкараш. :lol: Както и да е - няма смисъл да спорим. Щом няма задължителни правила за това какво и как трябва да се оценява, всеки ще е свободен да гласува по собствена преценка.
Гложди ме обаче една друга "мисла" - че не е редно един участник в конкурса да може да оценява останалите участници в категорията, в която участва, както и собствените си снимки. Не се сещам за начин това да бъде предотвратено, затова призовавам участниците да се въздържат от гласуване за себе си и изобщо в своята категория, като апелирам към съвестта им.
:wink:

Георги

Опа :)

Боби е много прав между другото за фотошопа и лошите снимки - подкрепям.

Хайде и аз току що пратих ЛС с моите данни.

Go, go, go! :)

miTko

Боби е прав! Фотошопа може да помогне, но не може да оправи кофти снимка...Просто никой не може да прибави загубената при снимането информация. Иначе и аз смятам, че качеството на  снимката е важно, макар че моите не са такикава, каквито ми се иска.Ами това е, по-хубава техника нямам, за сега.Снимам с HP 735.
За да подкрепя мнението си с пример само ще ви препоръчам да видите снимките на Кралчев и Наваро (този линк който Кралчев даде).
:roll: Ще си изкривя душата ако не кажа, че снимките на  Кралчев са поне класа  нагоре!!! :roll: Вие сами преценете какво впечатление оставят, ако не сте  чували имената  и не знаете аквариумите на кого са!
Аз  обещавам да не гласувам за себе си,  но не обещавам  че няма да гласувам за категорията в  която участвам!!! Ами то това най-много ми  харесва!
 И накрая - пичове имате страхотни аквариуми, защо си траехте до последния момент?  :wink:  :lol:  :bg
Разни мои АКВАРИУМИ 

NO CARRIER

Относно гласуването всеки сам за себе си - наистина, никой не може да те накара да не гласуваш за себе си. Но може да се добави позиция - това е моят аквариум и всеки автор да си гласува там. Така ще видим кой няма глас там и си е дал 6-ца сам. :) А аз бих гласувал в моята категория за друг участник. Има и хубави неща, защо да ги пропускаме?! :) За фотошопа ще си говорим друг път.  8)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"Относно гласуването всеки сам за себе си - наистина, никой не може да те накара да не гласуваш за себе си. Но може да се добави позиция - това е моят аквариум и всеки автор да си гласува там. Така ще видим кой няма глас там и си е дал 6-ца сам. :) А аз бих гласувал в моята категория за друг участник. Има и хубави неща, защо да ги пропускаме?! :) За фотошопа ще си говорим друг път.  8)

Да, това с позицията "Моят аквариум" в анкетата е добра идея. Обаче какво ще ги правим тия, дето имат по 3-4 отговора?   :lol:  :lol:  :lol:

77

мен анонимното гласуване не ми харесва :cry: аз лично ще обоснова всяка моя оценка :D може и с един ред да бъде ,но ще кажа какво ми харесва и какво не :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Живко

Цитат на: "77"мен анонимното гласуване не ми харесва :cry: аз лично ще обоснова всяка моя оценка :D може и с един ред да бъде ,но ще кажа какво ми харесва и какво не :wink:

така е най-добре.
най-малко от уважение към труда и смелоста на участниците. :oops:
също така всеки един коментар ще помогне на собственика на аквариума да открие недостатъците и предимствата на "произведението" си.


аз смятам,че участниците изобщо не трябва да гласуват.обосновавам се.
доста дълъг период аз се опитвам да следвам една концепция,защото разбира се смятам,че е добра(въпроса дали е така и колко съм успял, няма нищо общо).определено не смятам,че мога да се откъсна от тази,вече натрапчива идея и да оценя правилно другите.

по въпроса за критериите,май имаше единодушно мнение,че първия конкурс просто няма да има такива.
то ако има някакви критерии,би трябвало да има анкета за всеки такъв.
Никой не се е родил научен.

AQUASAUR

77, хайде вади "тежката артилерия", де...
Откога чакам да видя нещо поооо Великооооо.... :shock:  Търновско  :P  :o  :D

NO CARRIER

Добре де, няма ли тук някой който да разбира статистика? Мъчих се, но с простата си тиква не успях да стигна до никакъв резултат - идеята е да се напише формула, в която хем да участва общата оценка, хем броят гласували. И в зависимост от коефициента да се оформя краен резултат, който да е някак си обективен?!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

77

Цитат на: "AQUASAUR"77, хайде вади "тежката артилерия", де...
Откога чакам да видя нещо поооо Великооооо.... :shock:  Търновско  :P  :o  :D
ами,ела да видиш царевец :lol: щото аквариума ми не е нищо особено :cry:  ще се излагам де...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"Добре де, няма ли тук някой който да разбира статистика? Мъчих се, но с простата си тиква не успях да стигна до никакъв резултат - идеята е да се напише формула, в която хем да участва общата оценка, хем броят гласували. И в зависимост от коефициента да се оформя краен резултат, който да е някак си обективен?!

Трудна работа е да се говори за обективност, когато се гласува по субективни критерии. Но понеже статистиката разчита на количествени натрупвания, за да определи тренда, смята, че ако достатъчно много хора гласуват, това ще е повече от достатъчно, за да осигури обективност на крайната усреднена средноаритметична оценка.

Живко

Цитат на: "NO CARRIER"Добре де, няма ли тук някой който да разбира статистика? Мъчих се, но с простата си тиква не успях да стигна до никакъв резултат - идеята е да се напише формула, в която хем да участва общата оценка, хем броят гласували. И в зависимост от коефициента да се оформя краен резултат, който да е някак си обективен?!
сбора от всички оценки разделен на броя на гласовете.
така направената анкета задължава този,който гласува,да го напреви за всички без изключение.иначе няма да е реално.
я си представете.
аквариум има само един глас 6.и е победител с бал 6.:shock:  :roll:
ама що се притесняваш.аз съм сигурен,че организаторите си имат формула.
Никой не се е родил научен.

niky

Не виждам защо се хабите сега. Тая тема е коментирахме отдавна.
Гласуването ще е с анкета, като ще има възможност всеки ако иска да си каже мнението (ако иска).
Гледахме как е по света, сега ние пак наш път търсим!!!

Сега статистики, параноя, критерии.
Няма критерии. Всичко е субективно.

Така че, пращайте снимките, че не остана време.  :lol:  :lol:  :lol:

P.S. Доста хубави аквариуми се оказа че имате. Браво.
:bravo

Boby_

Цитат на: "Живко"
Цитат на: "NO CARRIER"Добре де, няма ли тук някой който да разбира статистика? Мъчих се, но с простата си тиква не успях да стигна до никакъв резултат - идеята е да се напише формула, в която хем да участва общата оценка, хем броят гласували. И в зависимост от коефициента да се оформя краен резултат, който да е някак си обективен?!
сбора от всички оценки разделен на броя на гласовете.
така направената анкета задължава този,който гласува,да го напреви за всички без изключение.иначе няма да е реално.
я си представете.
аквариум има само един глас 6.и е победител с бал 6.:shock:  :roll:
ама що се притесняваш.аз съм сигурен,че организаторите си имат формула.

В тази връзка има и друг подход - да се смята общ бал, а не усреднен. Така един аквариум с един глас с оценка 6 ще има точно толкова, колкото и такъв, койото е получил три двойки, което е далеч по-справедливо.  :lol:

NO CARRIER

Цитатсбора от всички оценки разделен на броя на гласовете.
Това е средно аритметично. Ако имаш един с една оценка 6 и друг с 3 оценки, съответно 5,6,6, то средноаритметичното на първия е по-високо от таковата на втория. Но вторият има повече гласове - вероятно има повече какво да покаже. Като цяло, по-добра идея е всеки да може да гласува само за един участник в съответния раздел.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"
Цитатсбора от всички оценки разделен на броя на гласовете.
Това е средно аритметично. Ако имаш един с една оценка 6 и друг с 3 оценки, съответно 5,6,6, то средноаритметичното на първия е по-високо от таковата на втория. Но вторият има повече гласове - вероятно има повече какво да покаже. Като цяло, по-добра идея е всеки да може да гласува само за един участник в съответния раздел.

Затова казвам да се формира общ бал, а не средноаритметична оценка - виж следващия ми постинг. Така първият ще има бал 6, а вторият ще е далеч напред - със 17.  :wink:

NO CARRIER

А идеята - по една обща анкета за всяка категория?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"А идеята - по една обща анкета за всяка категория?

Едва ли - някои хора няма да могат да изберат само един от аквариумите-участници. Може някой да иска да даде примерно три шестици, а не просто да каже кой да е победител.
Виж, пример с един и съответно три гласа не е много показателен. Ако си говорим за 100 гласа срещу 102 примерно, тогава при усредняването ще се загуби разликата, т. е. точно затова казвам, че при достатъчно големи количествени натрупвания проблем не съществува и сегашната схема е достатъчно добра. Така че за бога, братя, гласувайте!  :lol:

NO CARRIER

С кеф ще гласувам, разбира се. :)
Бтв, чакам предложения кой дава повече бири, за да гласувам за него.   vilka
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

miTko

Абе хора,  по-добре гласувайте тук, поне  ще е весело!
Защото после, малко по-късно ще гласувате на едно друго място и в  последствие няма да ви е весело :evil: !
Разни мои АКВАРИУМИ 

bimbargo

А къде е конкурса?!?!?  :shock:
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

AQUASAUR

Може би някй от чуждестранните форуми са ни завидяли за демонстрирания аква-авангардизъм до тук...и са го "хакнали"... :idea: :twisted:    :D

ZealoT

ха... мамка му.. с извинение.... каде изчезна конкурса????
всеки път като влизам първата ми работа е да се полюбувам на тия хубавички БГ аквариуми.... а са ги нема.... ей админа да не си скрил а????
2 Hard 4 You

niky

Имаме участник познал верният отговор. :lol:

Тий като имаше хора, които докато смогне модератора да заключи темата почнали да гласуват вече, всички кандидатури са замразени до началото на гласуването :lol:

Хем няма да има нетърпеливи да гласуват, хем ще ви е по интересно на 1 юни  :lol:
За съжаление, малко късно го направихме, но...още се учим  :lol:

Raven

хм

аз пък си помислих че сте се уплашили че идвам и сте отменили конкурса :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ZealoT

Цитат на: "raven"хм

аз пък си помислих че сте се уплашили че идвам и сте отменили конкурса :D

е айде де... време ти е.....
2 Hard 4 You

bimbargo

Уф, вече съм по-спокоен . . .  :lol:  :P
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

Живко

Никой не се е родил научен.

miTko

Разни мои АКВАРИУМИ 

abaro

Това със скриването на участниците до началото на гласуването на мен НИКАК не ми харесва. Смятам че няма никаква логика в това решение.
Колкото до предварителните гласувания, каквито казвате че имало - ами модератора да ги изтрие!
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Nemo

Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Stas

Всъщност ако трябва да съм обективен беше грешка да се виждат предварително участниците. Така, например, всеки може да започне да си прави сметка къде да участва - т.е. къде ще е по-малка конкуренцията. Направо се видя, че в категория Холандски има страшна конкуренция, а в Сборен имаше до снощи само 2-ма или 3-ма участника.

Моето предложение: Нека до изтичането на крайния срок да не се виждат участниците (както е в момента). След това за един или два дни да се виждат, но без да се приемат нови участници, за да могат редовно подалите инфо да си проверят правилността на публикуваните текстове и снимки. След това - хайде да гласуваме! Става ли?

Nemo

Да , и аз смятам това за най-правилно . Така няма да се гледа къде са по-малко участниците и така ще е най-справедливо . Само не разбрах с гласуването . Един юзър само 1 ли може да гласува за даден участник  ?[/i]
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

abaro

Цитат на: "Stas".... Така, например, всеки може да започне да си прави сметка къде да участва ....

Точно това ми беше мисълта. Така можех да се ориентирам какво е нивото и има ли смисъл да участвам. Все пак във всяко състезание има И тактика.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Stas

Ха! Точно така. Само дето доколкото разбрах идеята на този конкурс е малко на олимпийски принцип.

Ами силно препоръчително е да участваш, без да се съобразяваш с останалите. Ясно е, че има професионалисти и ние нямаме нищо против техните красоти - напротив, учим се! Но все пак за участие пари не се взимат, така че дайте да си видим кой къде се намира в хобито.

abaro

Както и да е. Вече е безсмислено да го обсъждаме.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

AQUASAUR

Сещам се за оня дето питал, гледайки състезаващи се Маратонци...
- Абе тия сичките кво са хукнали да тичат... :roll:  :?:
- Ами,състезават се хората...Победителят ще получи голяма награда... :!:
- Победителя - добре!...,ама тогава другите гламави за кво тичат... :roll:  :?:  :D

:lol:  Абаро, ти пак да не се впрегнеш...https://aquariumbg.com/forum/images/smiles/bud.gif

77

Цитат на: "Stas"Ха! Точно така. Само дето доколкото разбрах идеята на този конкурс е малко на олимпийски принцип.

Ами силно препоръчително е да участваш, без да се съобразяваш с останалите. Ясно е, че има професионалисти и ние нямаме нищо против техните красоти - напротив, учим се! Но все пак за участие пари не се взимат, така че дайте да си видим кой къде се намира в хобито.
кои са тези професионалисти :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Nemo

Аз rofl  rofl  rofl  rofl  rofl  rofl  rofl
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Stas

Цитат на: "77"
Цитат на: "Stas"Ха! Точно така. Само дето доколкото разбрах идеята на този конкурс е малко на олимпийски принцип.

Ами силно препоръчително е да участваш, без да се съобразяваш с останалите. Ясно е, че има професионалисти и ние нямаме нищо против техните красоти - напротив, учим се! Но все пак за участие пари не се взимат, така че дайте да си видим кой къде се намира в хобито.
кои са тези професионалисти :?:

Мислиш, че няма хора, които си изкарват с акваристика прехраната ли?
Някои биха могли да пишат и във форума. Тези които познавам лично не го правят, но не познавам всички от форума, така че ... Ето Aquasaur си има магазин и това му е професия... Той, обаче, не само че не участва ами обяви награди. А.Казаков, който е един много добър професионалист участва в конкурса и аквариума му е ... без предварителни оценки!

Raven

не бъркаи търговци с акваристи,всички които могат да сглобят добър аквариум и разбират от аквадизаин а не само то търговия със стоки за акваристика пишат във този форум.
много бих се учудил ако у нас има добър акварист които не познавам,по един или друг начин. :wink:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Цитат на: "abaro"Както и да е. Вече е безсмислено да го обсъждаме.
Наборе, трябва да участваш! То после по-младите съвсем ще ни "глътнат"! Пък и ние печелим флагчета за най-възрастен участник!!! :lol:  :wink:  tooth  :beer
Иначе има смисъл да не се виждат - после 15 дена  8) ще си отгледаме!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Longanlon

Бе май има смисъл да са скрити снимките - ето аз вече си очертах някои фаворити и новите снимки ги гледам с друго око - старите влияят на преценката ми.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Stas

Именно! Хайде момчета и момичета да участваме пък класирането няма значение!

"И да паднем и да бием - пак ще се напием!"

Аз мойте не съм ги пратил, но довечера... ще се пробвам.

malomir

Здравейте на всички които ще прочетат моето скромно мнение.за мен може да се каже че съм един от скритите ви фенове,без да се обаждам , следя с интерес вашите дискусий и си правя съответните изводи.От 4 месеца съм се запалил по акваристика,ама като ви кажа че съм се запалил наистина е така.Не че ви интересува но жена ми един ден пристигна с една колба 15 литра,2 златни рибки и една бета.такъв цирк направих че .......Казх и че ще си ги гледа сама - да се оправя.Тя вика сина ти ще им се радва.Сина ми(на 4 години)ги погледна и толкоз.Аз ги гледах в продъжение на 10 дена и резултата след 3 месеца беше:1Аквариум-30 литра-развъден.1аквариоум 60 литра за малките хелери,Трихогастри които се родиха и 170 литровия които краси хола ми и всичко това оборудвано както пише в дебелите книги. И който дойде някой в нас направо му се взима акъла.Уж на гости а пък очите все в аквариума.Не можете да си представите колко хора съм зарибил да си гледат рибки
Четеики вашия форум(за който съм много благодарен)виждам около 10-15  човека които явно са напред с материала и едва ли не диктуват модата в българската и не само акваристика.Изказвания от рода за заден фон, разхвърляни растения, шарения,направен без мисъл аквариум и т.н.
И вие очаквате да се включим в конкурса.Е как да стане тази работа като ще ни направите на кайма?Аз лично не смея по няколко причини.Моя аквариум не е засаден с растения както на вас ви се иска-имам растения само от едната страна.от другата съм направил нещо като алпиниум-готина камара от камъни която на мен лично ми отне много време да я измисля и още повече да намеря подходящи камъни.
Такива ми ти работи.Смятам че в нашето общо хоби не трябва да има норми,моди,догми и други такива.А също така какви риби гледаме.Оставам с впечетлението че които гледа например хелери за нищо не става.Аз пък обичам хелери и велифери радвам им се и не бих ги пуснал като опитни свинчета в нов аквариум да създадат "биосфера" например.Разбира се това е само мое както казах скромно мнение и не искам да се натрапвам.Но съм убеден че има хора които мислят като мен,гледат отстрани като мен и си гледат аквариумите без да се съобразяват с никого.Нека да бъдем по-толерантни.Маломир

Longanlon

хъхъ, тука усещам жлъчната критика към себе си,макар опредлено да не може да се каже, че съм напред с материала  :oops:

виж сега пич, това, че нямаш растения не е никаква пречка - стига да не се състезаваш в категорията Акваскейпинг, която си е точно за подреждане на растения.

както виждаш, колегите от форума са достатъчно толерантни към всички и макар лично аз да считам това за грешка от тяхна страна, нама как да им попреча да слагат максимални оценки на каквито снимки намерят за добре. ако си направиш труда да отвориш трите теми с резултатите от гласуването ще забележиш, че нито един от участниците няма средна оценка по-ниска от 4.

както се вижд от дискусиите ни, за сега повече ни тревожи нe тенденцията на принципно ниските, но честни оценки (каквито са, смея да твърдя, моите), а да се пишат анонимно незаслужени двойки на безспорно добрите аквариуми само за да им намалее оценката. обсъждат се наколко варианта на промяна в правилата на оценяване за да се предотврати това в бъдеще, така, че бихме се радвали и на твоят принос в тази насока.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Stas

Идеята на конкурса беше всеки да види докъде е стигнал. А и има поощрителни награди за всички участници - това не е защото искаме да критикуваме когото и да било. Но както във всеки конкурс трябва да има победители. Поради тази причина има и по-високи и по-ниски оценки. Нормално, нали? И..., естествено, по-ниските оценки трябва да бъдат обосновани. Е, има и смешни обосновки, както и 2-ки без обосновка, но да не забравяме, че хора разни - идеи чудни!

Така, че за всеки нов участник - големи аплодисменти!

malomir

Longanlon  това не е критика специално към теб.И като отговаряш поне да  си беше направил труда да прочетеш какво съм написал.Не съм казвал че нямам растения.За справка поста ми по-горе.ПИЧ
Цитат на: "Longanlon"хъхъ, тука усещам жлъчната критика към себе си,макар опредлено да не може да се каже, че съм напред с материала  :oops:

виж сега пич, това, че нямаш растения не е никаква пречка - стига да не се състезаваш в категорията Акваскейпинг, която си е точно за подреждане на растения.

както виждаш, колегите от форума са достатъчно толерантни към всички и макар лично аз да считам това за грешка от тяхна страна, нама как да им попреча да слагат максимални оценки на каквито снимки намерят за добре. ако си направиш труда да отвориш трите теми с резултатите от гласуването ще забележиш, че нито един от участниците няма средна оценка по-ниска от 4.

както се вижд от дискусиите ни, за сега повече ни тревожи нe тенденцията на принципно ниските, но честни оценки (каквито са, смея да твърдя, моите), а да се пишат анонимно незаслужени двойки на безспорно добрите аквариуми само за да им намалее оценката. обсъждат се наколко варианта на промяна в правилата на оценяване за да се предотврати това в бъдеще, така, че бихме се радвали и на твоят принос в тази насока.

Longanlon

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

malomir

А сега де.Longalon пак не четеш.Написах,че това не е критика специално към теб.Погледни малко по-горе.А за пича ти започна.Въобще не искам да се заяждам с когото и да било.Хаиде да заровим томахавката и живот и здраве ако се видим някои ден обещавам че черпнята е от мен.ОК?  
Цитат на: "Longanlon"нещо заяждаме ли се?

Живко

Цитат на: "malomir"
Четеики вашия форум(за който съм много благодарен)виждам около 10-15  човека които явно са напред с материала и едва ли не диктуват модата в българската и не само акваристика.Изказвания от рода за заден фон, разхвърляни растения, шарения,направен без мисъл аквариум и т.н.
И вие очаквате да се включим в конкурса.Е как да стане тази работа като ще ни направите на кайма?

здравей!
радвам се,че тук започва да пише още един човек със собствено мнение.
смело участвай в конкурсите,пък ако ще аквариума ти да е напълно против всичко което се коментира тук.
ако получиш съвет,който те дразни или смяташ,че тона на съвета е високомерен,не се впрягай.гаранция някой иска да ти помогне.може просто да не е налучкал верния начин.
заради липсата на пряк контакт понякога възникват недоразумения,които прерастват в тежки спорове,а понякога и кавги.
важното е ако имаш мнение да го защитаваш,а ти точно това би направил,ако участваш в един конкурс.
аз също правя доста неща различно от повечето хора тук,но какво от това.
хората са печени,помощ получавам,има с кого да споделя проблемите си,има пред кой да отстоявам позицията си.
какво повече му трябва на човек?

:D
Никой не се е родил научен.

abaro

Една хубава жена и една добра бира :beer
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

NO CARRIER

Ма-стика, ма-стика :!:   :drunk

malomir, моят аквариум хич не е за пред хора, но важно е да има участие. Нека има повече народ, за да могат завистниците да имат храна и повод да коментират.  :gi Между другото, аз знам един много верен лаф - който може го прави, който не може - учи другите.  :deal

Longanlon, а ти не се връзвай.  :box
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Longanlon

ей за това са полезни такива събирания като в Чифлика - изглаждат недоразуменията още преди да са се появили  :D

туй алкохола е голяма работа като интеркултурен медиатор, да знаете!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

miTko

Цитат на: "malomir"Такива ми ти работи.Смятам че в нашето общо хоби не трябва да има норми,моди,догми и други такива.А също така какви риби гледаме.Оставам с впечетлението че които гледа например хелери за нищо не става.Аз пък обичам хелери и велифери радвам им се и не бих ги пуснал като опитни свинчета в нов аквариум да създадат "биосфера" например.Разбира се това е само мое както казах скромно мнение и не искам да се натрапвам.Но съм убеден че има хора които мислят като мен,гледат отстрани като мен и си гледат аквариумите без да се съобразяват с никого.Нека да бъдем по-толерантни.Маломир
За това си абсолютно прав!И аз не обичам да карам много по правилата, но има все пак основни неща, които носят полза и са се доказали в практиката.Поне с тях трябва да се съобразяваме.А що се отнася до това кой определя модата, и за това си има хора - Амано, Нот и компания.Но модата е нещо изменчиво и ако не ти е по сърце не си длъжен да я спазваш!Още повече че за това са нужни пари... :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

WOLF

Искам само да вмъкна нещо върху което не съм мислил много, но четейки тези постове нещо не ми се вързва.

Относно това за модата в акваристиката, не бих могъл да си представя как един наистина красия аквариум ("модерен в момента") след време вече "няма да е така красив, както в миналото" и ще бъде "демоде". Нима критериите за красота се променят или природата която се опитваме да пресъздаден се променя? Дали модата в акваристиката не е едно развитие, усъвършенстване с напредването на технологиите.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

miTko

:wink: Градски, критериите за красота са нещо субективно все пак.Виж какви жени са харесвали през различните епохи.Дали Рубенс щеше да хареса сегашните кльощави манекенки? 8) Дори аз не ги харесвам. :P
Разни мои АКВАРИУМИ 

malomir

Навихте ме.ще учасвам в следващия конкурс при всички положения.Тъкмо ще имам време да поуправя някои работи

miTko

Цитат на: "malomir"Навихте ме.ще учасвам в следващия конкурс при всички положения.Тъкмо ще имам време да поуправя някои работи
Това вече е друго, но да си знаеш - конкурс(състезание) без правила няма! :)  :wink: Те поне са еднакви за всички. 8)
Разни мои АКВАРИУМИ 

NikolaV

Здравей Маломире и добре дошъл!
Са недей да чакаш до конкурс... Пращай смело снимки да гледаме!
А и недей да се връзваш и да се страхуваш от критика - хора разни, вкусове всякакви. Все пак важното е на теб да ти харесва, нали така! :-)