• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Относно конкурса във форума!

Започната от niky, 04.04.2005 10:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Цитат на: "AQUASAUR"Ники, най-малко от теб очаквах да си такъв песимист...!?
Ами ако от 312-те членове на този форум не могат се събра поне 12 читави,интересни,фамозни и уникални снимки...то тогава Акваристиката Ни къде отива...????

Надявам се да ме опровергаят. Но първо бяха много ентусиазирани, после ...аз ще реша в последния момент дали да участвам и такива подобни.
Броят на регистрираните пък не е никакъв показател. Ако спра възможността нерегистрирани да четат, ще се увеличат драстично, но какво от това?!!

Надявам се да ме опровергаете, ей!!! :lol:

STIKS

AQUASAUR написа:
ЦитатАко се съберат поне 12 - може наистина и Календар за "Гинес" да се направи!!
Със сигурност новаторството Ни тогава ще се зачете в Световен мащаб, щото едва ли на някой и през ум му е минала тази шармантна идея...!
........
Идеятя за календара ми харесва! Ще е много мижаво,обаче,ако се направи в предложения "джобен" формат - трябва да си е като хората и да виси гордо на стената...!!
.........................
Цитат на: "SERA"Ние също бихме могли да поемем част от разходите за календара,срещу подходяща реклама на него.Идеята на Зоомания е добра за търсене на спонсори е добра..
Sticks, дай ни някакви ориентировъчни цифри.

Нотката ирония в думите на AQUASAUR смятам, че е меко казано неуместна. :twisted:
Да, пирамидката е мижава. Но аз казах, че се ангажирам да изработя от край до край и да предоставя календари, па макар и джобен формат.  Напълно добронамерено предложих само това, което мога да реализирам, не най-доброто предложение.
Що се отнася до гордовисящият календар мога да кажа, че това е по-добро предложение. Тук възникват обаче и други обстоятелства. :lol:
На SERA ще отговоря с ЛС. Бих отговорил на всеки, който прояви интерес.

AQUASAUR

STIKS, sorry,не  съм се изразил май правилно - иронията/шегата/ ми късаеше "Календара за Гинес" и "брадясалите кандидати", а за твоята инициатива по отношение на сериозните кандидати и конкурсни постижения,съм твърдо ДА! Просто мисля,обаче,че като ще се прави нещо такова - добре е да стане по-фамозно и всеки да си го сложи с гордост на стената...Пък и може в чужбина да разпратим някои...
Така че,смело проучи тази възможност и дай конкретни цифри,тираж...?
Мисля,че е добре Всички да го научат,но ако нещо те притеснява - пиши ми ЛС.

miTko

Хора, пак се размечтахте! Не сме изкачили първото стъпало а вече гледаме към втория етаж. Е, аз лично не казвам "хоп" преди да съм скочил. :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

killiman

С риск да се заформи пак някой спор, ще си кажа личното мнение. Категорията "Тути - Фрути" обявена от AQUASAUR е може би най - популярната в България. Предполагам, че около 90% от аквариумите у нас биха се вместили в нея. И не е добре това болшинство да се елиминира с лека ръка и насмешка. Не всички акваристи са толкова "затънали", че да изпадат в детайли и подробности...
Колкото до качеството на самия конкурс..... Очаквам то да се появи с времето и броя на провежданите конкурси. А категорията на магазин "Зоомания" едва ли ще попречи с нещо.

AQUASAUR

ЕХО-О-О-О...Има ли някой...!???
:roll:
Ако сте заспали - събудете се,че празници идат... :shock:  :?  :lol:
Весело изкарване и всичко най...
:D  :P
Надявам се, след тях, еуфорията по конкурса да не е толкова умряла... :wink:  :cry:

AQUASAUR

Нещо не съм наясно...Конкурса стартира...А промяна в категориите не виждам...!?
Не ви допадна моето предложение ли...?
Няма кандидати за категория "Сборен аквариум"...?
Или трябва по някякъв начин(какъв?) тази категория да съвпада с третата от обявените три...?
Не засякох никъде конкретен коментар - затова питам...?

niky

Цитат1. "Холандски" аквариум-aquascaping
2. Сборен аквариум
3. Снимки на аквариумни обитатели и растения - риби, растения, скариди, раци, водорасли и др.

Всеки има право да участва с до пет снимки за който ще се гласува отделно. Максимален размер на снимките: 1024х768

Който вече е готов със снимките и описнието на аквариума си може да ми ги праща на ЛС, e-mail: itiikv@abv.bg или по ICQ : 195 262 296. Ако някой се нуждае от помощ при качването на снимките на free сървър да казва, ще помагам.

Това не е ли достатъчно ясно?

zmeq

На едно място пише:

"Ще има три категории:

1. "Холандски" аквариум
2. Биотопен аквариум.
3. Снимки на аквариумни обитатели и растения. ",

а на друго:

"1. "Холандски" аквариум-aquascaping
2. Сборен аквариум
3. Снимки на аквариумни обитатели и растения - риби, растения, скариди, раци, водорасли и др."

 Разликата м/у биотопен и сборен аквариум доколкото съм разбрал от четене в сайта и форума е голяма  :roll:
 И какво е положението последно - ако се търсят повече мераклии за конкурса трябва да има сборен аквариум (според мен де). Но вие си решавате  :)

Raven

според мен:

категория 1 -" холандски аквариум" е със растения и риби.

категория 2 -"биотопен"  е само със риби- цихлидарници , малави,рибарници с дискуси и др.

категория 3 е ясна.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

niky

Изтрих старото, щом не е ясно.
Последно категории те са
1. Холандски - aquasaping - ще рече аквариум с риби и растения, като се набляга на разположението на декорацията, растенията и т.н
2. Сборен - тук разбирайте всеки аквариум, който според вас не може да участва в категория 1.
3. Тя е ясна. Може да снимате и добре растящи водорасли ако искате :lol:

miTko

:)  :bravo Браво! Първият участник се престраши, докато ние се туткаме още... :oops:   За първия трябва да има бонус!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Longanlon

А как ще става оценяването?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Igi

на 1 Юни ще бъдат пуснати анкети към всяка тема на участник.

MAKAPOB

Първата снимка е на цъфнал анубиас