• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 06:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

коледен конкурс "AQUARIUMBG.COM - 2005"

Започната от 77, 04.10.2005 21:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Цитат на: "Longanlon"ше зема да си купя едно кили ( и без тва отдавна им се каня) и да го снимам - ще спечеля, защото няма да има други кандидати...

Определено няма да ти направя конкуренция.  :lol:
А по-сериозно - килитата са статични рибки, които могат без кой знае какъв проблем да се държат в малки аквариуми, което ги прави суперлесни за снимане. Не са никакво предизвикателство.
AQUASAUR, същото мога да кажа и за едрите южноамерикански цихлиди - едва ли е кой знае какво постижение да снимаш един едър и бавен дискус или астронатус.
Затова аз лично като представител (и секретар) на себе си обявявам конкурс за най-добра снимка на Мбуна.  :wink:
С тази дребна подробност, че лично аз ще реша коя е тя.

Наградата ще е бутилка ирландско уиски.
Няма много общо с рибките, признавам, но едва ли много хора ще се оплачат от тази дребна подробност.  :beer

77

много спонсори :bow нямали някой да даде нещо за най червено растение tooth
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

N.Nobs

Цитат на: "Boby_"
Наградата ще е бутилка ирландско уиски.

Тюламор ако може.Благодаря предварително.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

dyzyz

Цитат на: "77"много спонсори :bow нямали някой да даде нещо за най червено растение tooth

Имаш ли някоя снимка, дайте нещо с червени листа, може и други, аз няма да се опъвам. Вече имам и Валиснерия в аквариума 8). На фона на Анубиаса и Криптоурината изпъква като пикня на сняг... Я кажете ще има ли нещо утре във Шумен и само утре ли ще е или ще остане до неделя.

Boby_

Цитат на: "dyzyz"
Цитат на: "77"много спонсори :bow нямали някой да даде нещо за най червено растение tooth

Имаш ли някоя снимка, дайте нещо с червени листа, може и други, аз няма да се опъвам. Вече имам и Валиснерия в аквариума 8). На фона на Анубиаса и Криптоурината изпъква като пикня на сняг... Я кажете ще има ли нещо утре във Шумен и само утре ли ще е или ще остане до неделя.

Признавам, че като един от модераторите не би следвало да спамвам форума, ама криптоУРИНАТА ме разстреля направо!  :lol:  :lol:  :lol:

Boby_

Цитат на: "N.Nobs"

Тюламор ако може.Благодаря предварително.

Виж как ме избави от необходимостта да кажа, че наградата е най-евтиното ирланско уиски. А можеше да ме изправите до стената и да взема нещо по-така...
Ама щом си казал, Tullamore Dew ще е.  :wink:  :beer

dyzyz

Извинявам се, но до колкото разбирам, хората от "Съботния пазар" необичат да пътуват насам-натам и да зареждат магазини. Ясно ми е че е много трудно да се гледат повече от 10 вида аквариумни растения, особено ако е само 1 човек, но все за да има конкурси е нужно и участници. Виждам че 2-3ма се занимават да си подрязват водораслите, жалко е че няма кой да се захване с бизнес от такъв тип. И след като ще е така, нормално е да има изблици на ярост от време на време...

Boby_

Цитат на: "dyzyz"Извинявам се, но до колкото разбирам, хората от "Съботния пазар" необичат да пътуват насам-натам и да зареждат магазини. Ясно ми е че е много трудно да се гледат повече от 10 вида аквариумни растения, особено ако е само 1 човек, но все за да има конкурси е нужно и участници. Виждам че 2-3ма се занимават да си подрязват водораслите, жалко е че няма кой да се захване с бизнес от такъв тип. И след като ще е така, нормално е да има изблици на ярост от време на време...

Пич, не си ме разбрал правилно май. Не се подигравам на теб, а на липата на К и на заместеното с О У в думата криптокорина, от което се получава доста забавното УРИНА. Изобщо не ми дреме какви точно растения гледаш и с какви ще участваш в конкурса. И то не защото не си ми симпатичен, а защото разбирам от растения почти колкото магаре от духова музика. Не се впрягай, моля ти се.

dyzyz

Вече смятам да направя ферма за аквариумни растения, поне ще знам че в аквариума ми винаги ще има нещо свежо. Ще купя 1 дкр земя, 5-10 т арматурно желязо и закривам с найлони, колко простичко звучи само. Друг е въпроса, че може и с 2 дкра, ама вече ще трябва и да се изнася... Аз предлагам да се съберем всички от форума и да направим най-голямата ферма на балканския полуостров, поне ще се знае нещо и за България и то няма да е в негативния смисъл  niger  rofl

77

Цитат на: "dyzyz"
Цитат на: "77"много спонсори :bow нямали някой да даде нещо за най червено растение tooth

Имаш ли някоя снимка, дайте нещо с червени листа, може и други, аз няма да се опъвам. Вече имам и Валиснерия в аквариума 8). На фона на Анубиаса и Криптоурината изпъква като пикня на сняг... Я кажете ще има ли нещо утре във Шумен и само утре ли ще е или ще остане до неделя.
мунчо не дава ли :?: той ми е дистибутор за свищов tooth
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dyzyz

Аз неможах да видя червени листа по неговите аквариуми, може и да е взел нещо, ама аз явно не съм информиран достатъчно :roll:

NO CARRIER

Цитат на: "dyzyz"Вече смятам да направя ферма за аквариумни растения, поне ще знам че в аквариума ми винаги ще има нещо свежо. Ще купя 1 дкр земя, 5-10 т арматурно желязо и закривам с найлони, колко простичко звучи само. Друг е въпроса, че може и с 2 дкра, ама вече ще трябва и да се изнася... Аз предлагам да се съберем всички от форума и да направим най-голямата ферма на балканския полуостров, поне ще се знае нещо и за България и то няма да е в негативния смисъл  niger  rofl
Усещам българския Карл Ратай как се издига сред нас, бедните духом.  :gi
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Мунчо

Цитат на: "dyzyz"Аз неможах да видя червени листа по неговите аквариуми, може и да е взел нещо, ама аз явно не съм информиран достатъчно :roll:
От време на време сваляй розовите очила 8)

aquamalawi


aquamalawi

Цитат на: "Boby_"Определено няма да ти направя конкуренция.  :lol:
А по-сериозно - килитата са статични рибки, които могат без кой знае какъв проблем да се държат в малки аквариуми, което ги прави суперлесни за снимане. Не са никакво предизвикателство.
AQUASAUR, същото мога да кажа и за едрите южноамерикански цихлиди - едва ли е кой знае какво постижение да снимаш един едър и бавен дискус или астронатус.
Затова аз лично като представител (и секретар) на себе си обявявам конкурс за най-добра снимка на Мбуна.  :wink:
С тази дребна подробност, че лично аз ще реша коя е тя.

Наградата ще е бутилка ирландско уиски.
Няма много общо с рибките, признавам, но едва ли много хора ще се оплачат от тази дребна подробност.  :beer
Най-после и в този форум виждам човек с правилна ориентация за качествена снимка на аквариумна риба :)
Споделям мнението че при наличие на добър фотоапарат и схватливо 5-годишно дете , бълването на неограничено количество снимки на астронотуси и дискуси е елементарно.
 Особено ако става въпрос за композиция "запечатила" поза в която гореописаните риби прекарват 90% от времето си.

Може ли да се преборя за уискито със снимка на Трофеус :?: