• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Допълнителна категория в конкурса?

Започната от kraltchev, 14.12.2005 04:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Доста трудно ще ти бъде да намериш хора за жури, ако няма да участват в конкурса  :lol:

niky

Точно пък журито е най-субективното решение.
Защото на мен ми харесват повече аквариуми с повече растения примерно и няма да оценя толкова високо аквариум с два камъка и една тревичка, макар и поставени перфектно.

А и не съм казал, че ще има авторитарно решение. Мисля че точно аз ви дадох да смените начина на гласуване (въпреки че не бях съгласен). Просто за ви видя сеира. Естествено, нещата се повтарят.

Иначе първото ми решение е: Следващия конкурс ще е бъде БЕЗ НАГРАДИ!

Имам и второ  zzz . Че и трето. Но чакайте да видите резултатите на този конкурс.

Boby_

Цитат на: "dido"Доста трудно ще ти бъде да намериш хора за жури, ако няма да участват в конкурса  :lol:

Не чак толкова мисля.
Иначе ти какво предлагаш? Надявам се не жури, което да участва в конкурса?

Boby_

Цитат на: "niky"Мисля че точно аз ви дадох да смените начина на гласуване (въпреки че не бях съгласен). Просто за ви видя сеира. Естествено, нещата се повтарят.

Иначе първото ми решение е: Следващия конкурс ще е бъде БЕЗ НАГРАДИ!

Така е, допусна смяна на системата на гласуване. За съжаление обаче аз това обсъждане някак съм го пропуснал, така че не е коректно да обобщаваш всички под един знаменател. Ако бях разбрал навреме каква система се гласи, щях да орева форума, можеш да си сигурен в това.  :lol:

На всичко отгоре не мисля, че наградите са централното в случая. Сигурно има хора, които участват от материални подбуди, но едва ли някой от сериозните участници. Ако имаш аквариум и/или риби, за които си се старал и си дал всичко от себе си, най-важното е оценката, а не наградата.
Както и да е. В случая не търся виновни и никого не обвинявам, само пледирам за справедлив вот, в който участниците не могат да определят нито пряко, нито косвено класирането.
Жалко е, че не бях чут навреме, даже ме игнорираха с насмешка. Сега вече е късно да бъдат променени правилата, макар резултатите да не са известни все още.
Но силно ме натъжава това колко хора са решили, че няма нищо нередно да се самокласират на първо място, при положение, че отдавна се знаеше, че ще има хора, които НЯМА да го направят. Нечестно предимство.

NikolaV

Цитат на: "niky"...Мисля че точно аз ви дадох да смените начина на гласуване (въпреки че не бях съгласен). Просто за ви видя сеира...
Абе дано не съм прав, но се опасявам, че истинския сеир ще се види като покажат кой как е гласувал... :lol:

dido

Споко, сеири няма. Гласуването е в рамките на нормалното, изненади няма. На източния фронт също е спокойно...

Violeta

Аз също смятам, че не наградите са главното в този конкурс. Може да ни се вижда странно, но май се оказва, че първите места са доста престижни и участниците търсят признание за положените усилия. В това, разбира се, няма нищо лошо. Летвата вече е вдигната много нависоко и да му мислят тези, които сега решават да се захванат с акваристика :wink:
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

WOLF

offtopic  
Цитат на: "dido"На източния фронт също е спокойно...
ако не греша:
"На западния фронт нищо ново"  :bow  :bow  :bow  неможах да не го кажа това, няма да коментирам, но се зарадвах като видях поста на Dido
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

dido

Не грешиш, разбира се  :lol: Ама онова някак си ми изскочи спонтанно  :lol:

Stas

Boby_, съгласен съм, че системата за гласуване има недостатъци.
Не съм съгласен, че правилото всеки да постави своя аквариум на първо място изменя съществено нещата:
1. Нормално е аквариумът, който съм направил да ми харесва. Че иначе защо ще го правя точно такъв? Е, при това положение - нищо лошо, че съм го класирал пръв.
2. Самокласирането на собствения аквариум се компенсира напълно от самокласирането на аквариумите и на останалите участници. Точно в този контекст е желателно ВСИЧКИ участници да гласуват - това би избегнало някои неправди. Е, ако някой го е домързяло да гласува или пък се въздържа от морални подбуди - ами това всъщност нанася вреда на системата, така че: СКЪПИ УЧАСТНИЦИ, МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ!
3. При разсъжденията от т.2, първото място на собствения аквариум се неутрализира. Да, но подредбата на останалите участници остава и тя е съществена - все пак колкото повече гласували, толкова по-реални стават класиранията.

kraltchev

Това което е особено важно е да не забравяме че акваристиката ни е хоби и трябва да ни носи лично удовлетворение. Глупаво е да си вгорчаваме живота заради някаква си класация. На другите форуми съм виждал много подобни ситуации и е най-разумно да се поучим от глупостта на другите.

Вече няколко хора от българския форум ми казаха че правят аквариуми за собствено удоволствие.  Това е което ще ни движи напред, а не класациите в конкурси.

Няма най-добър начин да се оценяват аквариуми.  Има ли някой да твърди че японския конкурс е идеален? Или американския на АГА? Аз лично съм за това да няма жури, а всеки да си каже мнението.  Така никой не се чувства засегнат от решението на някакво жури.  И класацията не е идеална, но е поне отражение на общото мнение, а не на малка група "експерти".

Жури или не да не забравяме че личното удовлетворение е най-важно.

--Николай

Тони

Цитат на: "kraltchev"............Вече няколко хора от българския форум ми казаха че правят аквариуми за собствено удоволствие.  .............--Николай
Че, освен за удоволствие, за какво друго да се правят аквариуми :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

Boby_

12 Декември:
Цитат на: "Stas"При така поставен въпроса, Penchod е напълно прав и мисля, че е МОРАЛНО и ПРАВИЛНО всеки участник да НЕ гласува в категорията, в която участва.
Аз лично няма да гласувам в категориите, в които участвам!

21 Декември:
Цитат на: "Stas"
1. Нормално е аквариумът, който съм направил да ми харесва. Че иначе защо ще го правя точно такъв? Е, при това положение - нищо лошо, че съм го класирал пръв.
2. Самокласирането на собствения аквариум се компенсира напълно от самокласирането на аквариумите и на останалите участници. Точно в този контекст е желателно ВСИЧКИ участници да гласуват - това би избегнало някои неправди. Е, ако някой го е домързяло да гласува или пък се въздържа от морални подбуди - ами това всъщност нанася вреда на системата, така че: СКЪПИ УЧАСТНИЦИ, МОЛЯ ГЛАСУВАЙТЕ!
3. При разсъжденията от т.2, първото място на собствения аквариум се неутрализира. Да, но подредбата на останалите участници остава и тя е съществена - все пак колкото повече гласували, толкова по-реални стават класиранията.


Брей, как се менят нещата. Какво стана, Стасе, че така се извъртя на 180 градуса?
Когато човек заеме една ПРИНЦИПНА позиция, тя е такава, защото се определя от неговите ПРИНЦИПИ, а не от външни фактори. Жалко, че така лесно се отмяташ.

Longanlon

Ей, ейде стига сте се дърляли. Така или иначе друг вариант освен жури, съставено от представители на спонсорите няма как да е оптимално обективен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Longanlon

Друг е въпроса те колко ще разбират от това, което оценяват, но който плаща - той поръчва музиката.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b