• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Допълнителна категория в конкурса?

Започната от kraltchev, 14.12.2005 04:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kraltchev

О, вярвам че всички сме се наострили да дискутираме, обсъждаме, критикуваме, плюем и хвалим веднага щом конкурса приключи.  :D

--Николай

Boby_

Аз пък предлагам да има награда за феърплей - най-висококласираният участник във всяка категория, който не е гласувал в категорията си, да получи нещичко. За съжаление вече обявих награди в друга мини-категория, така че не мога да осигуря подаръците. Ако някой има желание, може да помислим за нещичко.



П. П. А най-добре направо да се дисквалифицират тези, които са гласували в собствената си категория.

cihlidi_fan

ЦитатП. П. А най-добре направо да се дисквалифицират тези, които са гласували в собствената си категория.

Момент.... :shock:  Не остана ли последно това:
dido
Цитатспоред последните поправки в регламента (собствения аквариум на 1-во място).
:roll:
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

NikolaV

Цитат на: "Boby_"...П. П. А най-добре направо да се дисквалифицират тези, които са гласували в собствената си категория.
Аз също съм категорично против гласуването в собствената категория и няма да го направя. Но не е коректно да се дисквалифицират. Най-малкото не е забранено, а и модераторите призоваваха хората да го правят.

Boby_

Цитат на: "cihlidi_fan"
Момент.... :shock:  Не остана ли последно това:
dido
Цитатспоред последните поправки в регламента (собствения аквариум на 1-во място).
:roll:

Продължавам да твърдя, че подобно гласуване е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО некоректно и неморално, води до конфликт на интереси, до усложнения от най-различно естество и до напълно нереално гласуване.

Какво става например в случаите, когато двама юзъри от форума участват заедно? Единият е снимал аквариума на другия. И двамата слагат снимите си на първо място? Две първи места по това правило, а? Много гот. И това е най-малкият проблем. Гласуването за преки конкуренти е не по-малко зло от гласуването за самия себе си. Хайде да не се задълбочавам - има и други конфликтни казуси. Във всеки случай не бих поздравил за победата никой, който е гласувал за себе си и за конкурентите си в категорията, в която участва.  
Мога смело да кажа, че системата за гласуване на този конкурс е хилядократно по-неудачна от тази в предишния.

miTko

Цитат на: "NikolaV"...а и модераторите призоваваха хората да го правят.
:mrgreen:  :blush  tooth
Разни мои АКВАРИУМИ 

NikolaV

Цитат на: "Boby_"...хилядократно по-неудачна от тази в предишния.
100 % съгласен с теб.
Освен показването на гласуването, което според мен не е коректно и също повлиява на вота е и непрактично.
Сега гласуваме за 10-15 участника. Ако дай боже в някой следващ конкурс са по 50 в категори? Отделно човек си харесва първите 2-3-ма участника и там ги подрежда както му харесва. А останалите 10, които не му харесват. Бас ловя и си признавам за себе си, че съм ги сложил ей така повечето...

dido

Хехе, Боби, ти май си забравил анонимните двойки от предишния конкурс за победителите - 5 броя за 77, по 2 за raven и Живко в акваскейпинга. Да не говорим, че в последния момент една анонимна двойка реши победителя в същата категория. Трябва ли да споменавам също така анонимните двойки и в категория снимки - 3 броя за твоя милост, 3 броя за Веско и 0 за abaro.

Още нещо - изпитвам особено затруднение как да разгранича дали един аквариум заслужава оценки 5 или 4 примерно. Не виждам какво значение има какво ще пиша, та дори и 3 - след като няма ясни критерии за оценяване.

Та доколкото разбирам на теб ти се струва хилядократно по-удачно да се блъскат анонимните двойки според развоя на класирането  :?:  :?:  :?:

Boby_

dido, анонимните двойки са по-малкото зло. Не е вярно, че абаро имаше 0 двойки - мисля, че имаше поне една и той. Освен това средният му бал беше по-висок от моя дори и БЕЗ двойките, което говори, че нещата са се уравновесили и той е бил съвсем заслужено победител.
Изразих възмущението си от факта, че участник може да гласува в категорията, в която участва, доста преди да започне самото гласуване.
Сега виждам, че продължаваш да пускаш отчет за гласувалите, че и за негласувалите, както и да ги призвоваваш да гласуват, затова повдигам отново темата. И този път няма да я оставя повече до края на конкурса, че и до следващия.

Longanlon

Цитат на: "NikolaV"
Цитат на: "Boby_".Отделно човек си харесва първите 2-3-ма участника и там ги подрежда както му харесва. А останалите 10, които не му харесват. Бас ловя и си признавам за себе си, че съм ги сложил ей така повечето...

Аз пък започвам отзад-напред: първо отбелязвам най-грозния аквариум, затварям го, после повтарям цикъла докато стигна до горе :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

dido

Отчета го пускам за да видят хората, че гласа им е ОК - нещо като ЛС, само че това ми е по-лесно да го правя отколкото да пускам ЛС-та  :lol:

абаро имаше 0 двойки и 1 глас в повече от тебе. Човека разбира се няма вина за това, вината беше в куцата система за гласуване. Всъщност историята с 2-ките беше доста по-фрапираща в категория "Акваскейпинг" мисля аз...

Призовавам хората да гласуват, щото това шоу е за тях и повечето гласове всъщност са от ползва за самите участници. Как ти звучат примерно по 3 гласа за всеки участник в конкурса? Така или иначе виждам, че сякаш си узрял за конкурс с оценяване от жури, което мисля ще е най-истинско  :wink:

Тони

Цитат на: "Boby_"..........
Продължавам да твърдя, че подобно гласуване е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО некоректно и неморално, води до конфликт на интереси, до усложнения от най-различно естество и до напълно нереално гласуване.

Какво става например в случаите, когато двама юзъри от форума участват заедно? Единият е снимал аквариума на другия. И двамата слагат снимите си на първо място? Две първи места по това правило, а? Много гот. И това е най-малкият проблем. Гласуването за преки конкуренти е не по-малко зло от гласуването за самия себе си. Хайде да не се задълбочавам - има и други конфликтни казуси. Във всеки случай не бих поздравил за победата никой, който е гласувал за себе си и за конкурентите си в категорията, в която участва.  
Мога смело да кажа, че системата за гласуване на този конкурс е хилядократно по-неудачна от тази в предишния.
Според мен гласуватето е достатъчно морално и коректно. Всъшност за по-добро не се сещам. Най- хубавото на този начин на гласуване е избягването на наказателния анонимен вот. Защо си мисля, че тези на които не им харесва начина на гласуване, на миналия конкурс са раздавали двойки на конкуренцията. Сега , няма как да накажат конкуренцията скрито (морално и коректно).
И друго немога да разбера :roll:  За какъв "конфликт на интереси" става въпрос. ? Доколкото видях, наградите не са кой знае колко апетитни, за да се водят войни за тях.
Незнам защо, но ти цениш моя глас повече, от гласа на някой, който участва в конкурса (за което съм поласкан :oops: ). Аз съм виждал на живо африкански цихлиди в зоопарка и в едно - две заведения . Всичко друго е на картинка.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

Boby_

Гласуването с жури е единственият що годе приемлив вариант. Не виждам защо смяташ, че съм "узрял" - това не го казвам сега.
А за настоящия конкурс ще изчакам да видя класирането - когато станат известни имената на участниците и самото гласуване, ще възникнат доста въпроси, можеш да не се съмняваш. Отсега казвам, че ще си направя труда да съставя реалното класиране, като премахна гласовете на участниците (като минимум) във всяка категория.

Boby_

Тони, във всеки един случай, в който гласуваш за пряк конкурент, се появява конфликт на интереси, независимо дали си мислиш, че гласуваш по съвест или не.
Да не говорим, че наказателният вот с гаранция ще бъде на лице и при това гласуване. Какво пречи някой, който си е регистрирал 5-6 юзъра преди 1-ви ноември, да си ги ползва със здраве, за да реши класирането? Ще му дреме ли, че после ще ги видят хората? Едва ли.
Както вече казах, единственият смислен начин да се решават такива конкурси, е с експертно жури.

miTko

Една констатация: от 800 регистрирани гласуват 40 !!! Тия неща за които говори Боби няма да имат такава тежест ако бяха гласували доста повече хора! Не знам как да стане, обаче няма интерес. Факт!
Едно предложение за следващ конкурс: Колкото участници - толкова категории! Така всеки ще спечели! :wink: Отпадат всички проблеми, освен да се разделят категориите. :wink:  :wink:  :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ