• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Sera florena - тор за растения

Започната от goldstar94, 28.01.2010 15:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goldstar94

Здравейте ! Днес си купих тор на  Sera . Въпроса ми е доволни ли сте от този тор .


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F2je3kh.jpg&hash=74a50176a7ab1846f9bd38b2231762ed6d8ffa33

Съдржение :

Сера флорена е идеален тор за всички растения в сладководния аквариум.Съдрржа всички необходими минерали , микроелементи  и желязо . Обаче сера флорена не съдържа нитрати и фосфати , който присъствъват и изобилие в аквариума .Следователно сера флорена осигорява бърз растеж на растенията без появява на замърсявания и алги

Инструкции  :

Прибавяйте всяка седмица по 5 мл сера флорена на всеки 20 литра вода .

цена : 5.80 лева

100 мл

valnata

Гледам аквариума, който е сложен в подписа ти няма въобще растения. Ако не си добавял нови недей да ториш. ;-)

goldstar94

Ма сега е много по пълен . Ще ви пусна новите снимки след 2 дена  *THUMBS UP* сега са повече растенията .

dimo _ss

В момента торя с нея,и май има ефект  :-) .Преди листата бяха много бледо зелени и по малки като размер .Втора седмица я ползвам и се наблюдава значително потъмняване на листата и връщането им почти в нормален размер.Всеки ден слагам по 3 милилитра (така ми казаха в магазина )незнам дали дозировката е точна.Някой ако знае точно колко трябва да се дозира нека пише съда е 126 литра.

Деян

Правиш следното:

Гледаш каква е дозировката написана на самия тор, не тази от магазина и делиш на две. Ако искаш риск от водорасли слагаш точно това което е написано.  :-)

goldstar94

Еми на опаковката пише :

Прибавяйте всяка седмица по 5 мл сера флорена на всеки 20 литра вода .

какво да правя ?
: 28.01.2010г 22:10ч
Значи по 10 Мл да слагам на всяка седмица  *dontknow*

Деян

Е, не съм Нострадамус, нямам идея колко голям ти е аквариума.

goldstar94

88 литра ми е аквариума ако го сметна 80 литра излиза по 20 мл на седмица , но ти нали каза да деля на 2 значи 10мл на седмица така ли да го смятам  *dontknow*

Деян

Грубо толкова. Пробвай и виж как ще се отрази.

barabata

И пак да отбележим .
Растения които са били в застой тръгват малко бавно с растежа. В началото малко незабележимо и постепенно тръгват както трябва. Затова ако до сега не са били торени с нищо или дълго време са били на липси слагаш 1/3 или 1/2 от предписаните количества и наблюдаваш как се развиват събитията. Ако метнеш дозировката както е написано единствено водорасли ще си докараш.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

goldstar94

Неса били торени. Това ми е 1-вия път  :-) . Може даже да ги намаля на 5 мл на седмица и след 2 седмици да ги направя на 10 мл  *THUMBS UP*

ivan_251

За всеки кавариуми торенето е индивидуално,аз прекалих и резултата е ужасяващ.Тоест спазва написаното,но ако го ползваш в умерини количества,ще ти е  полезен препарат.Трабва сам да прецениш доците с времето.

goldstar94

Преценил сам ги от давна *THUMBS UP* даже тръгнаха водораслите  :-D . Но съм доволен от него . Имам още една доза и половина и почвам с PTD

dimo _ss

Цитат на: goldstar94 - 24.02.2010 22:35
Преценил сам ги от давна *THUMBS UP* даже тръгнаха водораслите  :-D . Но съм доволен от него . Имам още една доза и половина и почвам с PTD
И аз видях голям ефект от препарата, растенията се развиваха бурно и с наситени цветове. А след 15-20 дни започа бурно да се развиват брада, рога, нишковидни и всички възможни видидове водорасли .  *CRAZY* Май яко оплетах конците(т.е.дозите) :buff: "Добре дошъл в клуба"  *bg*

vasso

Цитат на: goldstar94 - 24.02.2010 22:35
Преценил сам ги от давна *THUMBS UP* даже тръгнаха водораслите  :-D . Но съм доволен от него . Имам още една доза и половина и почвам с PTD
Щом са ти тръгнали водораслите значи нищо не си преценил.

Ant0n86

Според мен е добре да си вземете един тест за желязо и да тествате водата след добавяне на тора, след смяна на вода и преди добавяне на новата доза. В противен случай може да се получи ситуация, в която растенията вървят добре, във водата има 0,5 мг/л желязо, обаче при добавяне на нова доза става мазало  :-D Ако имате желание хвърлете едно око на подробното описание на теста за желязо на Сера  :-)

Similar topics (5)

10050

Публикации: 0
Прегледи: 2447

3214

Започната от Pac


Публикации: 37
Прегледи: 19413

46100

Публикации: 3
Прегледи: 4616

29919

Публикации: 2
Прегледи: 3753