• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 10:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Къде продават калиев нитрат?

Започната от stefan_doc, 04.08.2008 15:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stefan_doc

Да знае някой откъде може да си купи калиев нитрат? В магазините на Растителна защита ме гледат неразбиращо и предлагат амониева селитра или готов тор.

Raven

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

lz3cv

Във всички агроаптеки го има. Известен е като "Мулти-К". Аз го ползвам много редовно не само в акваристиката, а като основна съставка на едни други смеси  ;-)

Joro Vn

    Бих те посъветвал да се възползваш от линка, който ти е дал raven или да търсиш други подобни търговски обекти. Агроаптеките да останат като краен вариант, защото от там може да попаднеш на такъв продукт, че после месеци да се чудиш освен KNO3 какво още си вкарал с него в аквариума си. За градинска или полска употреба това едва ли ще е от значение, но за аквариума, който е една относително затворена система, може да се получи натрупване от ненужни елементи или съединения. Търси продукт минимум с техническа чистота, още по- добре фармакопеен или ЧЗА.

stefan_doc


manyg

Здравейте колеги,
от къде мога да си набавя химически чист Калиев Нитрат?
От "Валерус" ме отрязаха с думите "Калиев нитрат вече се закупува само с фактура и данни на фирма, в противен случай не мога да ви изпратя!" 

Nikiengi

От представители на Валерус във Враца/Русе, аз от Пловдив го взех от техни представители, но не продават по-малко от 1 кг.  :-)

zariio

Не им се занимава да изпращат.Аз ще ходя до края на седмицата при тях  и ако има ще взема и ще ти пратя.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Sandro

Стана един атентат и се прекатури каруцата , веднага фактури фирми и тн.

Niikii

Това е отбиване на номер след атентата. При нас на работа големи проверки голямо нещо и в крайна сметка минаваш с картата (както преди) и всичко си е постаро му. Относно продукта и аз мисля че не им се занимава с малки разфасофки. Скоро гледах една оферта за лак и ми казват цена 6.5 лв./л. и като си поръчах минималко количество 500л., ама ако е 100лв./л. и половин ще ми налеят :)

manyg

Цитат на: Nikiengi - 23.07.2012 11:28
От представители на Валерус във Враца/Русе, аз от Пловдив го взех от техни представители, но не продават по-малко от 1 кг.  :-)

Доколкото знам във Враца нямат представители понеже съм тук.

Цитат на: zariio - 23.07.2012 11:39
Не им се занимава да изпращат.Аз ще ходя до края на седмицата при тях  и ако има ще взема и ще ти пратя.

zariio, имай ме в предвид с 1 кг ако ходиш  *THUMBS UP*

serdarov

Ей момчета, не сте прави, не съм адвокат на Walerus , но мога да споделя впечатленията си от тях. Сигурно не сте ходили в главната сграда или представителство на Walerus в София, тя е на 15 мин. от нас. Бил съм там много пъти и мога да кажа че четири служителки стоят пред теб и чакат да се решиш да поръчаш нещо. Интересното е че всички разфасовки са направени като за човек от народа  - примерно -калиев нитрат 1 кг. -10 лв -калиев сулфат 1 кг. - 10 лв. , 100 гр. незнам какво си -10 лв. Е има и по скъпи и неща който се доставят след предварителна поръчка и там цените са други но всеки е свободен да решава сам , ако може да го намери на по ниска цена - няма проблем. Та относно Калиевия нитрат, това ме връща в годините моето детство - Лев Скрягин- 100те най-известни морски катастрофи,  оказва се че този тор съвсем не е безопасен, така че съвсем не се сърдете на Walerus, че иска да знае на кой продава, това е действителността сега , легитимирайте се и няма да има никакви проблеми.  Не може да искаме нещо и да останем анонимни,  накратко погледнато  има закони и те трябва да се спазват, когато искаш нещо трябва  си напълно в изряден , ако не си  трябва да минеш през няколко прекупвачи и да получиш това което ти трябва.

hyp

Цитат на: serdarov - 23.07.2012 23:35
Ей момчета, не сте прави, не съм адвокат на Walerus , но мога да споделя впечатленията си от тях. Сигурно не сте ходили в главната сграда или представителство на Walerus в София, тя е на 15 мин. от нас. Бил съм там много пъти и мога да кажа че четири служителки стоят пред теб и чакат да се решиш да поръчаш нещо. Интересното е че всички разфасовки са направени като за човек от народа  - примерно -калиев нитрат 1 кг. -10 лв -калиев сулфат 1 кг. - 10 лв. , 100 гр. незнам какво си -10 лв. Е има и по скъпи и неща който се доставят след предварителна поръчка и там цените са други но всеки е свободен да решава сам , ако може да го намери на по ниска цена - няма проблем. Та относно Калиевия нитрат, това ме връща в годините моето детство - Лев Скрягин- 100те най-известни морски катастрофи,  оказва се че този тор съвсем не е безопасен, така че съвсем не се сърдете на Walerus, че иска да знае на кой продава, това е действителността сега , легитимирайте се и няма да има никакви проблеми.  Не може да искаме нещо и да останем анонимни,  накратко погледнато  има закони и те трябва да се спазват, когато искаш нещо трябва  си напълно в изряден , ако не си  трябва да минеш през няколко прекупвачи и да получиш това което ти трябва.

Нормално е да искат ф-ра и фирма - експлозивно в-во е все пак. На мен ми искаха и за солна киселина - трябваше ми за да почистя един парогенератор от котлен камък.

Mirobg

Цитат на: Raven - 04.08.2008 15:53
http://www.valerus-bg.com/chemical-laboratory-bg/


Във Валериус продават
Калиев нитрат 1кг/8 лв.без ДДС,но само на фирми.Днес ходих ама...
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

3706

Публикации: 2
Прегледи: 3491

55820

Публикации: 15
Прегледи: 13317

30539

Публикации: 7
Прегледи: 9829

10246

Публикации: 12
Прегледи: 8762

42907

Започната от stanislav89


Публикации: 2
Прегледи: 3391