• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Carinotetraodon travancoricus (Dwarf Puffer)

Започната от Desmoria, 20.11.2013 16:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

По принцип си отглеждам в домашни условия бели червеи от тези:
http://aquariumbg.com/forum/hrana/beli-chervei-white-worms-%28ww%29/

Взимам и хирономус, когато успея да си купя от пазара. Отделно си гризкат охлюви като си намерят, ама нещо охлювите взеха да ми стават дефицит  :-D
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Цитат на: Стоян Михов - 16.01.2014 16:17
*BRAVO* И тетрадончетата и снимките са супер. Ще ми запалиш чергата пак за тетрадончета усещам.

Да ти кажа имат уникално поведение, просто мога да ги гледам с часове.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

cardin

Цитат на: Desmoria - 16.01.2014 17:57
Отделно си гризкат охлюви като си намерят, ама нещо охлювите взеха да ми стават дефицит  :-D
Аз си купувах и охлюви от пазара да им давам, човека дето е до Евгени Младенов ги продава. Преди това доста  му се чудех дали някои въобще му ги купува. *ROFL*

hunter

А защо не си ги развъждате в отделен аквариум тези охлюви? Поне са плодородни само да има за ядене.

Desmoria

Цитат на: hunter - 17.01.2014 11:20
А защо не си ги развъждате в отделен аквариум тези охлюви? Поне са плодородни само да има за ядене.

Да това беше решение, докато не се оказа, че ги ядат по-бързо отколкото те се размножават. :) А и още бебета охлюви не им вършат работа. Трябва си охлюв с размер поне 0.5-1см в диаметър за да има файда и за точенето на зъбките им.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

hunter

Лакоми рибоци значи, щом толкова бързо ги хапват :-)

Desmoria

Малко ъпдейт по темата:



В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Трябва да споделя, че има много сериозна агресия м/у мъжкарите. Като се срещнат някъде и се почва едно хапане. За съжаление остана само 1 рибе. Явно не съм имала късмет да ми се паднат и женски, като ги взимах. Определено са териториални. Не закачат други риби, включително плати 1.5см, както се вижда на клипчето. Стига да имат охлюви за занимавка или някой представител на техния вид, който не е от противоположния пол. Може би трябваше да са в много по-залесен аквариум, но ми правеше впечатление, че рибките умишлено се впускат да се хапят една-друга, а не някой да гони другия. Ще съм много благодарна, ако някой забележи да се продават такива рибоци в София и ми сподели. Все пак не отхвърлям и възможността, някоя друга риба да им е видяла сметката, макар че нямат аналог по отношение на зъбите. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Асен Евгениев

Цитат на: Desmoria - 22.01.2014 17:45
.. има много сериозна агресия м/у мъжкарите. За съжаление остана само 1 рибе.
Такива дребни, сладки, с малки устички, не може да са толкова агресивни.... Чак като
се стрелне да клъвне охлюва, се вижда какви са злобарчета. Жалко за рибетата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Desmoria

Ами в интерес на истината като цяло са много мирни рибета, не са ми закачали никоя друга риба, независимо какъв размер е тя. Ама дори и да се закачат по между си, зъбките са им като иглички и причиняват сериозни нахапвания. Удивително е как всеки път всичките си харесват едно и също място, въпреки че из аквата е пълно с укрития и удобни местенца. Сякаш нарочно го правят. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Joro V

все по-зловещи ми се струват тези рибета...  *NO*

Grigorov

Отдавна разглеждам разни клипове с тези рибета и са адски интересни. Има ли някъде по-подробна информация за тях на български ? И втория ми въпрос е колко струват, защото бих желал да се сдобия поне с 2 , ако са на поносима цена ?

cardin

Цитат на: Desmoria - 22.01.2014 17:45
Ще съм много благодарна, ако някой забележи да се продават такива рибоци в София и ми сподели.
Аз мойте ги бях взел от килимен , така че нищо не пречи да му пишеш едно ЛС и да питаш кога евентуално може да има.

Desmoria

Моите ги взех от Стара Загора, от зоомагазин, на който незнам дали е удачно да споменавам името. Мисля, че бяха по 6-7лв. Имаха и други интересни рибета, но цената им беше подобна, пък аз не взех само 2 рибки и не останаха пари. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

aquafan

На някои места четох, че сладководните тетраодони достигали максимум 6-8см.. Това значи ли, че мога да отглеждам 2 броя в 65л. с лабео, гупи и кулита?

Similar topics (2)

45711

Започната от Electro fish


Публикации: 1
Прегледи: 3801

34956

Започната от mistar_ti


Публикации: 2
Прегледи: 4408