• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 01:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Направи си сам система за СО2

Започната от Longanlon, 15.04.2004 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

kosturska

В крайна сметка системата явно работи! Преди минута отидох да погледна и забелязах много тънка струйка от ситни балончета, излизащи от камъчето. Надявам се да няма повече проблеми.
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

Myxa TepopucT

Колко време трябва да работи CO2.

Caxapa

До " Мухата"... системата от СО трябва да работи през деня(осветената) част от денонощието за да спомогне с насищането на СО2 във водата  където има много растения и което спомага за произвеждането на кислород от тяхна страна. А относно системата колко време трябва да работи си е според  обема на бутилката и това което сме заложили в нея.

Myxa TepopucT

Мерси много Сахара, невероятен си.

tova_onova

Колеги, как спирате подаването на СО2 самоделката от мая и захар за през ноща *dontknow*. НЕ ви ли е страх че ще се пръсне. Извинявам се *SORRY* за въпроса но прегледах половината от 32-те страници и не попаднах на отговора.

FHM

Не се спира но ако те е страх рибите да не се натровят може през ноща да отвинтваш капачката или да пуснеш допълнителна помпа за въздих с камъче само за през ноща .

eminem_999

Аз използвам Т-образно разклонение с кранче и през нощта пускам да си излиза директно в стаята и по този начин спирам подаването в аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2F4sx5mm7j1%2FIMG_28391.jpg&hash=d95a09abb94c6cd128dc51ec8847804c61a60364       https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.org%2Faavn5iowx%2FIMG_2888.jpg&hash=ff30df3675e832d703057601c218c1be37dc21ff

tova_onova

Цитат на: eminem_999 - 17.05.2012 08:47
Аз използвам Т-образно разклонение с кранче и през нощта пускам да си излиза директно в стаята и по този начин спирам подаването в аквариума.

И аз се сетих за този вариант , но аквариума ми е спалнята и се чудя няма ли да има неприятна миризма *mda*

Peza

Цитат на: tova_onova - 18.05.2012 01:09
И аз се сетих за този вариант , но аквариума ми е спалнята и се чудя няма ли да има неприятна миризма *mda*
Няма да има, или поне аз такава досега не съм усетил.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

sandogb

Здравей, колега аз въобще не я спирам, сложил съм 2 бутилки с мая и захар да си работят, имам около 30 рибки и до сега нямам случай на умрели от CO2, аквариума ми е  растителен 160 литров. Поздрави

tova_onova

Цитат на: FHM - 16.05.2012 23:26
Не се спира но ако те е страх рибите да не се натровят може през ноща да отвинтваш капачката или да пуснеш допълнителна помпа за въздих с камъче само за през ноща .

Раскачих бутилката от маркуча и ноща се събудих от шума на флейтата на филтъра. Оказа се че, по някакъв начин се върнала вода по маркуча(въпреки че, от повъхноста на водата до най-високата точка има три пръста) и е започнал да се оттича. На сутринта долях три кофи вода  =-O . Сега ще ми е за урок че, трябва да има и кранче  :duvar: .

danielm

не ти трябва кранче, има едни стопери по 50ст.

Чакъров

Както казва колегата - възвратен клапан и си  :whistle:

FHM

Цитат на: tova_onova - 19.05.2012 09:28
Раскачих бутилката от маркуча и ноща се събудих от шума на флейтата на филтъра. Оказа се че, по някакъв начин се върнала вода по маркуча(въпреки че, от повъхноста на водата до най-високата точка има три пръста) и е започнал да се оттича. На сутринта долях три кофи вода  =-O . Сега ще ми е за урок че, трябва да има и кранче  :duvar: .
Ааа лошо то пък и аз не съм го написал а го мислех и забравих . Значи като се махне маркучето се закача някаде по капата на високо че на ниското виждаш какво става . Много се извинявам че не съм допълнил най важното.  *SORRY*

tova_onova

Цитат на: FHM - 19.05.2012 19:36
Ааа лошо то пък и аз не съм го написал а го мислех и забравих . Значи като се махне маркучето се закача някаде по капата на високо че на ниското виждаш какво става . Много се извинявам че не съм допълнил най важното.  *SORRY*
Няма лошо колега. Аз споделих неприятен опит да не се налага някой друг да повтаря грешките ми.  :buff:

Similar topics (5)

8495

Публикации: 16
Прегледи: 9065

6612

Публикации: 39
Прегледи: 44764

14935

Публикации: 15
Прегледи: 14883

22291

Публикации: 76
Прегледи: 64589

2770

Публикации: 8
Прегледи: 11434