• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 21:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Направи си сам система за СО2

Започната от Longanlon, 15.04.2004 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

gecatax

Цитат на: stanilabg - 04.06.2010 17:19
*spam
Гледам, че цигарения филтър набира все по голяма популярност. ;-)
Съжалявам за спама.


И аз се извинявам за спама но:
Този цигарен филтър вади малки балончета само до 1-1,5мех/сек. след това е по-зле и от камъчето.

-250л.

dimo _ss

Пробвах и аз системата с филтър от цигари, добри мехурчета прави но споре мен трябва да се завърти самия филтър нагоре.Въпреки това вчера си купих стъклен дифузер за 11 лева(оказа се май дефектен)  и вече съжалявам защо махнах филтъра и се набутах с него.Дифузера избива само от едно място и прави големи балончета които обезмислят всичко(марката е BOYU) .Май пак ще слабам цигарен филтър.

Asmodeus

Цитат на: anasarka - 04.06.2010 14:28
Маята за сирене и кашкавал е или пепсинова или химозинова това са ензими които прекъсват една връзка между АК на казеина в млякото. Докато хлябната мая мисля че е от някакъв вид дрожди. Така че според мен няма да стане с мая за сирене. Купи си обикновенна хлябна аз ползвам тая която се продава на кубче.
: 04.06.2010г 14:02ч
Ама ти сериозно ли питаш? *CRAZY*
Цитат на: Raven - 04.06.2010 16:20
4 часа са малко.Но наистина маята може и да е грешната.
Вместо камъче пробвай на края на маркучето да сложиш филтър от цигара /натъпчи го стегнатичко/, балончетата които излизат са ситни точно като на керамичният дифузьор  тип Амано, гледай балончетата да са в някакъв контакт с течение от помпата за да се разнасят максимално из аквариума.

Опс, забравил съм да напиша, още на следващия ден си взех хлебна мая и стана работата, свързах бутилката с филтъра, мехурчетата се разпръскват.. абе страхотна история :) . Системата работи като луда, даже това ми е вече 3ти или четвърти път... за сега пуска доста со2, че през ноща я разкачвам и газа излиза от бутилката, а филтъра поема въздух и разнася, през деня пак со 2.. и така.. цикъла се завърта.. :)

VaskoGD

Направих си и аз системата за СО2 *YAHOO* Работи идеално! Въпросът ми е следният: Маркуча съм го пъхнал директно в тръбичката на канистъра която засмуква. От флеитата много рядко се вижда да излиза нещо(балончета). Означава ли това, че СО2 се разтваря достатъчно добре? Забелязва се също, че в канистъра се образува възглавница от газа (колко голяма не знам)! Може ли това да повреди канистъра?

Seiji

Цитат на: VaskoGD - 17.06.2010 20:21
Направих си и аз системата за СО2 *YAHOO* Работи идеално! Въпросът ми е следният: Маркуча съм го пъхнал директно в тръбичката на канистъра която засмуква. От флеитата много рядко се вижда да излиза нещо(балончета). Означава ли това, че СО2 се разтваря достатъчно добре? Забелязва се също, че в канистъра се образува възглавница от газа (колко голяма не знам)! Може ли това да повреди канистъра?
VaskoGD, сигурно греша, но до колкото знам, на бактериите в канистъра им е нужен кислород, а не СО2.
Ако пускаш СО2-то първо към канистъра, си тровиш бактериалните колонии в него.
СО2-то се подава в изходната част на канистъра.
Може да греша де... Да ме поправят разбиращите.

gecatax

И този вариант става на първо време но при наличие на китайски фитри от по 10-15лв. не си струва.Аз имам едно китайче 300л/ч. и бачка вече цяло година като дифузиор.
Поздрави!

-250л.

VaskoGD

И все пак, някой може ли да ми отговори??? *HELP*

gecatax

Цитат на: VaskoGD - 18.06.2010 00:09
И все пак, някой може ли да ми отговори??? *HELP*
Нали ти написах, че и този вариант става на първо време, но цо2 не се разтваря много добре, защото се образува възглавница която филтъра изкарва навънка когато стане голяма.
Поздрави!

-250л.

VaskoGD

Цитат на: gecatax - 18.06.2010 09:23
Нали ти написах, че и този вариант става на първо време, но цо2 не се разтваря много добре, защото се образува възглавница която филтъра изкарва навънка когато стане голяма.
Поздрави!

А филтъра може ли да се прецака???    С камъче по-добре ли ще бъде???

zlatna_ribka

12.07.2010 11:45 #444 Last Edit: 12.07.2010 13:31 by nikolaytoshev
можели да попитам???
направих сместа днес сложих маркочлета имам и камъче но не излизат балончета(според мен няма налягане)като стисна бутилката и тогава започват балончетата :'( :'(.МОЛЯ КАЖЕТЕ КЪДЕ МИ Е ПРОБЛЕМА  :-| :-| :duvar:
Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее

bicho1976

Ще почнат и балончетата изчакай малко.

zlatna_ribka

12.07.2010 12:15 #446 Last Edit: 12.07.2010 13:31 by nikolaytoshev
Колко да го чакам мина един час и пак нищо само когато го разклатя тогава или когато го стисна  :'(
Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее

archer

Ето ти един доста добър и евтин вариант на реактор който ми работи много добре за сега .
http://aquariumbg.com/forum/napravi-si-sam/moyat-so2-reaktor-4-ta-podobrena-versiya/
При все че се опитвах да сътворя и няколко други които не се получиха успешни  се върнах пак на този вариант.
Пробвай лесно е и доста ефективно .Има и други разновидности така че разгледай. 
Успех
Ако си с външен канистър, тогава ето ти  друг изпитан вариант
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi25.tinypic.com%2F2w2o5jq.jpg&hash=d32b3b5460216261568e1208d87b42421d076b0d
за който мисля ще ти струва около 40+/-лв.
Човек вижда толкова, колкото знае !     *DONTWORRY*

zlatna_ribka

здравейте можели някой да каже какво е това????След като пуснах самоделката в действие вечерта беше спряло да работи (балончетата) и всички риби бяха с вдигнати глави на повьрхноста.на другия ден се пояеи нещо като бяла слуст по всичко в аквата.Какво е това и трябва ли да го махам  :-[  :'(
: 14.07.2010г 18:06ч
Да добавя че сместа е прави майками и сложи цяло пакетче мая и няколко льжици захар+няколко льжици сода за хляб.Кажете какво да правя(ДАСМЕНЯМ ЛИ ЦАЛАТА ВОДА ИЛИ НЕ)
Ако човек не открие нещо, за което си струва да умре, той не заслужава да живее

NO CARRIER

Здрасти!

В аквариума е влязла част от разтвора. Веднага извади рибите в чиста вода. Ако имаш растения - и тях. Смени цялата вода и действай, все едно пускаш чисто нов аквариум. Кажи на майка ти, че се слага една равна кафена лъжичка на 2л бутилка. И 250мл захар. А не цяло пакетче - това е грешката.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

2770

Публикации: 8
Прегледи: 11443

15084

Публикации: 0
Прегледи: 8033

8495

Публикации: 16
Прегледи: 9069

6612

Публикации: 39
Прегледи: 44808

14935

Публикации: 15
Прегледи: 14888