• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Направи си сам система за СО2

Започната от Longanlon, 15.04.2004 13:35

« назад - напред »

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Vannkata

От много неща зависи, но бях гледал наскоро капак с осветление 2.30в 100х40см струваше около 160-180лв.За половината тези пари смятам,че всеки малко по сръчен би си направил капак самоделка които да не отстъпва естетически на фирмения...  ;-)

discus

Цитат на: Caxapa - 07.12.2009 22:24
Никак не става с преправяне. Пласмасова отливка или топлопресована пастмаса. И там са монтирани. Ако взема да ги размонтирам, отиде целия капак. Явно трябва да правя саморъчно капаци и да вграждам лампи. А тези са компактни и уплътняват за да няма излишно изпарение. Единствено съм добавил вентилатори за летните жеги.

Става с малко въображение, пусни една снимка на капака да видя. Те тъпите американци вграждат цели радиатори с ледове,  та едни компатни лампи няма да се поберат. Оакахме темата, ако пуснеш снимки да умуваме ще разделя нещата.

Caxapa







снимка 1 е на единият аквариум отгоре.
2 снимка на другият
3  поглед от вътре. И двата са индетични  относно осветлението като монтаж. На капака на единият се виждат и вентилаторите, единственото свободно място със широчина от 10 см, дълго по целия капак. На другия нямам вентилатори понеже го купих след като преминаха жегите но е в проект да му монтирам и на него. Странично са високи около 9 см с борда който обкантва аквариума.

discus

Преработката е супер лесна за този капак даже в момента можеш да добавиш още една лампа. Естесвено всички баласти ще трябва да са отдолу в шкафа.

Caxapa

Това с изместването на баласта не съм се сетил но няма да е в шкафа-комоде се казва или по български скрин с чекмеджета за дрехи. Може би под етажерката с книги но пак ще има кабели да висят. А и фасунгите се вижда от снимката са захванати за баласта странично. За целта ще трябва да търся нови фасунги които да окачвам по някакъв начин на капака и ..отоде пейзажа на капака. Явно по-добрият вариант е да си сглобя нови капаци от дърво или някакви плоскости и така.
Иначе благодарско за бързата ти реакция и помощ.  *DRINK*

kapacitet

ЦитатСахара в 120л ти аквариум осветлението  е много малко, съветвам те да спреш подаването на СО2.Растенията не могат да усвоят всичко това и се получава излишък и бум на водораслите  Тъжно  Ето защо нямаш проблеми с по- малкия аквариум. Аз в 120л аквариум светя с 4.18в подавам со2 и освен малко брада по анубиаса (който си я имаше още когато го взех) не мога да кажа, че имам водорасли  Наздраве

Vannkata, защо така шашкате колегата и го карате да се чуди как да вгражда нови лампи. Аз съм също с купешки аквариум, но на фирма Juwel. Светя също с две пури по 18 вата плюс рефлектори. Никакви проблеми нямам, никакви водорасли, подавам СО2 без спиране, торя със силни торове и в крайна сметка аквариума е пълен със здрави растения и да не говорим, че непрекъснато цъфтят.
Утре ще направя още една снимка на Апоногетона, който не спира да цъфти и пуска нови листа. Даже в момента са два цвята, нещо което никога не беше ми се случвало.
По никакъв начин не можеш да ме убедиш, че проблема на Сахара  е "слабо осветление".

Caxapa

Колега kapacitet . Аз това и обясних, че в 60 литровите дори без рефлектори нямам проблем дори растенията там които имам като криптокорина, лимонче, дъбче, егерия и още няколко. Малко бавно се развиват понеже скоро, преди месец го стартирах но в другият 60 литров са идеални. Даже от него си вземам разсад за другите . Проблема наистина ми е в двата големи и както писах вече в единия подавам СО2 а в другия не но и двата са със много лоши растения, единствено анубиасите ,сигониума и номапфилата са горе доло в нормален вид. Всички останали са под всякаква критика а не са малко като видове. Над 14-15 вида са вече.

dafe95

направих си такава CO2 система и я зякячих кам ватрешния филтар дали ще работи или ще трябва да е отделно с камаче?

Caxapa

Цитат на: dafe95 - 15.12.2009 15:15
направих си такава CO2 система и я зякячих кам ватрешния филтар дали ще работи или ще трябва да е отделно с камаче?
В този нов аквариум ти е още рано да пускаш СО2. Нека да зациклят ратенията , да потръгнат и тогава подавай газ.
: 15-12-2009, 16:08:00
Току що прочетох, че и осветлемието не ти е на ниво. За растенията ти е необходимо много добро подаване на светлина, подложка от торове и чак тогава СО2. За тези неща питай директно Равен. Той е спец. Има и други но в момента не се сещам за имена.

dafe95

мерси за отговора сега ще го спра  *thanks

Asmodeus

Здравейте! Направих си с-ма, сложих камъче накрая, но ефект - никакъв. От 4 часа седи и няма нито едно балонче.
Задължително ли е да се използва хлебна мая, защото сложих някаква за сирене и кашкавал /така пишеше на тубичката/ и дали това е проблема?

Теодор Буров

A не може ли просто да духаме във аквариума със сламка?

anasarka

Цитат на: Asmodeus - 16.03.2010 21:15
Здравейте! Направих си с-ма, сложих камъче накрая, но ефект - никакъв. От 4 часа седи и няма нито едно балонче.
Задължително ли е да се използва хлебна мая, защото сложих някаква за сирене и кашкавал /така пишеше на тубичката/ и дали това е проблема?
Маята за сирене и кашкавал е или пепсинова или химозинова това са ензими които прекъсват една връзка между АК на казеина в млякото. Докато хлябната мая мисля че е от някакъв вид дрожди. Така че според мен няма да стане с мая за сирене. Купи си обикновенна хлябна аз ползвам тая която се продава на кубче.
: 04.06.2010г 14:02ч
Цитат на: Теодор Буров - 04.06.2010 14:08
A не може ли просто да духаме във аквариума със сламка?

Ама ти сериозно ли питаш? *CRAZY*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Raven

Цитат на: Asmodeus - 16.03.2010 21:15
Здравейте! Направих си с-ма, сложих камъче накрая, но ефект - никакъв. От 4 часа седи и няма нито едно балонче.
Задължително ли е да се използва хлебна мая, защото сложих някаква за сирене и кашкавал /така пишеше на тубичката/ и дали това е проблема?

4 часа са малко.Но наистина маята може и да е грешната.
Вместо камъче пробвай на края на маркучето да сложиш филтър от цигара /натъпчи го стегнатичко/, балончетата които излизат са ситни точно като на керамичният дифузьор  тип Амано, гледай балончетата да са в някакъв контакт с течение от помпата за да се разнасят максимално из аквариума.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

stanilabg

Цитат на: Raven - 04.06.2010 16:20
Вместо камъче пробвай на края на маркучето да сложиш филтър от цигара /натъпчи го стегнатичко/, балончетата които излизат са ситни точно като на керамичният дифузьор  тип Амано...

*spam
Гледам, че цигарения филтър набира все по голяма популярност. ;-)
Съжалявам за спама.


Similar topics (5)

22291

Публикации: 76
Прегледи: 64578

2770

Публикации: 8
Прегледи: 11431

15084

Публикации: 0
Прегледи: 8031

8495

Публикации: 16
Прегледи: 9065

6612

Публикации: 39
Прегледи: 44747