• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 13:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нормално поведение на стъклени сомове?

Започната от Petrarca, 09.03.2007 23:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Petrarca

Здравейте,

наскоро си взех стъклени сомчета и искам да попитам дали е нормално следното тяхно поведение.

През деня докато светят лампите ( 2 луминсценти пури на Силвания по 30 W ), се крият постоянно около вътрешния филтър - даже не излизат да ядат.
В момента, в който изключа осветлението и веднга се раздвижват, започват да плуват из аквариума и да се държат съвсем свободно.
Навсякъде пише, че са рибки активни през деня, а моите наблюдения са точно обратни.
Нормално ли е това - в акравиума са вече 3 ден и би следвало да са се адабтирали.
Да не би осветлението да е много силно за тях. ( за другите рибки си е съвсем ок и не дават признаци на раздразнителност от лампите )

Георги

Растения засади ли? Ако не си мисля, че няма да видиш нормалното им поведение.
Когато осигуриш условия близки до тяхното естествено местообитаване очаквай нормално поведение. Лабеото също иска растителност.

Petrarca

 да вече засадих доста растения, благодарение на Жоро от Варна ( много му благодаря за помощта ) вече аквариума е доста добре залесен.

Лабеото се адаптира и си плува спокойно след като махнах конкуренцията, която имаше от другите 2 по големи събратя

jkk

Аз съм гледал такива сомчета в аквариум с доста растения и доколкото си спомням се държаха точно по този начин. През деня се изгубваха, а нощем излизаха, така че смятам че е нормално за тях. Междудругото сравнително бързо загинаха.
350 л Малави, 120 л растителен

stef

Да такива са си стъклата, дай им време ще се оправат аз моите си ги взех бебета сега са 10-12см, и пак отвреме на време се крият а ги гледам с рамирезита и дискуси, доста по едри са от тя обаче не им пука >:o

Similar topics (2)

12621

Публикации: 127
Прегледи: 74460

56145

Публикации: 4
Прегледи: 3357