• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на Коридораси

Започната от Живко, 28.04.2005 14:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Снимай процеса, дано имаш успех. Ще го документираме после на сайта.  :-D

Деян

Няма драма с анциструсите стига някой да не им се бута в хралупата с челядта, тогава показват рога за малко.  :-D

mushroom

29.04.2021 11:11 #227 Last Edit: 30.04.2021 00:10 by mushroom
Разбрано, само че след празниците ще се захвана и ще се опитам да документирам процеса.
За сега трябва да се концентрирам върху обработката на кокосовия орех. Срязах го на две, остава да направя "вход" и да обработя малко краищата, че има тук таме остри места. ( - :
Между другото ще потънели ли от първия път черупката или трябва да я кисна и влакната от външната страна да ги махам ли или ще са полезни за водата и обитателите?
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Деян

Няма нужда да махаш влакната, постепенно ще ги схрупат.  :) Дали ще потъне директно честно казано не помня, последно слагах черупка заради апистограма какаду през долечната 2009та. :) Пробвай и ако не потъне я превари, но предполагам няма да има проблем.

mushroom

Остявам го тогава рошав кокосовия орех, да ядът.
Направо пое клатушкайки се пътя на гравитацията. Изрязах някаква дупка за вход/изход на иглуто.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Здравейте,
малко освежаване на темата ( - :
Мушмулите се излюпиха, бях се притеснил, защото хайвера стана кафяв(слагах метиленово синьо, няколко пъти). Пък ти да видиш, бяха 8 зрънца, броя в момента 6 мушмули, дано така да си остане.
Относно коментара ми отгоре, прилагам снимков материал за иглуто. ( - :
Само не знам защо още не съм го потопил.
IMAG0874.jpg
IMAG0873.jpg
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

Браво, добре си се справил с кокоса. А това сега малки на анциструсите ли са или на коридорасите, че малко стана объркване. Може ли да снимаш и целият развъден аквариум, да се види какъв е филтъра, нагревателя...изобщо повечко неща. Нали статия ще пишем накрая  *thanks
С какво захранваш малките, аз тъкмо съм почнал да пиша за храните за аквариумните риби, да взема да допълня списъка.

mushroom

Ех да разбирам, че няма отърване. ( - :
Значи... малките на снимката са коридорас палеатус.
Както съм писал аквариума е към 70л. по- нисък е, но за сметка на това е по-широк от обикновенно. Четох някъде, че така им харесвало повече, а и имах този изпаднал от едно мазе. Подсилих го с малко силикон по всички ъгли, защото е стар и малко стърчи стъклото на дъното тук таме, но това всичко го има niky вече написано и снимки има.
Само да отбележа, че има 2 големи гъби и един най-обикновен вътр. филтър (някакви л./ч.). Забелязах че коридорасчетата харесват когато има течение, защото от информация в интернет останах с впечатление, че течението щяло да ги стресира. Може и аз да не съм разбрал правилно написаното. ( - :
Нагревателя е един 200 вата, но беше повечето време изключен, само през студените дни... нали охлаждам водата до 17-18, за да хвърлят хайвер.
Вторият път обаче хвърли една женска хайвер, когато след смяна на водата (почти всеки ден и аз съм човек) винаги включвах нагревателя, за да вдигне пак температурата на 21-22 градуса. Както между другото пише и тук във форума.
Местя хайвера като източвам 50% от водата, за да не ми се пречкат плаващите растения, риби и т.н. Бъркам и се опитвам да го изтържа с пръст. Не играйте силово, малко опипване трябва, но не се и притеснявайте, хайвера е сравнително стегнат.
Малките ги захраних първия път само с "настъргана" замразена артемия. Отварям торбичката и се опитвам с ножа да настържа възможно най-финно артемията. След това открих храната на гранули (и на Сера и на Тетра е една такава червена). Нея или я стривах много на ситно или задържам между пръстите, тя се мокри и стривам директно в аквата. Така тя потъва директно на дъното. И при всичките варианти иска и чистене аквата на бебешоците ( - :
Тя е 7л. с нагревателче и машинка за въздух с гъба. 24-25 градуса. Водата я взех първоначално на 100% от аквариума на родителите. Също така и пак по предписание тук от форума, капвах метиленово синьо, за да не загнива хайвера. Общо взето от 3 до 5 дни им беше нужно да се измътят мушмулите след това.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

Благодаря, ще се опитам да систематизирам твоята информация и ще ти я дам за одобрение...

mushroom

Малко освежаване на темата...
Нещо се помислих за много пекан в отглеждането на малките. Умряха половината... 3 от 6. Мисля че хигиената при бебешоците нещо изтървах. Буквално си мухлясаха малките в аквариума.
Иначе има още 3бр. щапуркащи, надявам се да не "загният" и те. Време и грижа му е майката ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

Ей, лошо...сигурно някакви гъбички знам ли. Някои капват метиленово синьо...аз представа си нямам, само съм чел, никога не ми се е занимавало...Но ще взема и аз да пробвам, ей така като предизвикателство...Имам един хасемания нана...
Успех на теб с останалите малки

mushroom

Капах и аз метиленово синьо, но явно по-сериозен е бил проблема.
Ама задължително трябва да пробваш. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Някъде към сантиметър е диването. Все още са три.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Ето едно зрънце на коридорасчетата.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

Напредваш със снимането :)

Similar topics (5)

12633

Публикации: 34
Прегледи: 29511

1898

Публикации: 209
Прегледи: 99455

12438

Публикации: 8
Прегледи: 13615

27008

Публикации: 16
Прегледи: 7993

1472

Публикации: 852
Прегледи: 343956