• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рефрактометър

Започната от Черешка, 20.03.2012 21:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черешка

Здравейте!
Обмислям да взема да си купя един рефрактометър, защото ми писна да ходя по магазините да ми мерят солеността. Гледах разни в ebay.de, но по никакъв начин не мога да се ориентирам към кой да се насоча. Така че, моля ако някой има предложение - сега е момента  (wasntme)

Ангел Христов

Здравей, аз съм с един рефрактометър, вероятно китайски, от самото начало - тука ми излезе около 80-90 лева.
В ибей има мисля и по-евтини, но на мен не ми се чакаше тогава :) Не знам без него какво щях да правя - успех в избора и покупката  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

VeL

Цитат на: Черешка - 20.03.2012 21:00
Здравейте!
Обмислям да взема да си купя един рефрактометър, защото ми писна да ходя по магазините да ми мерят солеността. Гледах разни в ebay.de, но по никакъв начин не мога да се ориентирам към кой да се насоча. Така че, моля ако някой има предложение - сега е момента  (wasntme)

Моят, немски уж (Perfect Reef), съм го сравнявал с този на аквамедик и един китайски. Всички излеждаха по един и същ начин, което ме навежда на мисълта, че както обикновено, всичко е сделано в Китай и впоследствие е брандирано. Като купуваш все пак ако имаш възможност вземи нещо немско - дори да е китайско, поне би трябвало да е от "качествените" такива. Също гледай да има ATC - система за изравняване разликата в температурата на околната среда и тази на измерваната вода.

NikolaV

Моят е китайски от ибей. Избирал съм го по цена - най-евтиния възможен. Сега не мога да дам линк.

Стоян Михов

https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

lord_vetinari


Ilianidis

Става,четох отзиви за този,дават го точен.Само трябва да се пази от удари при мерене,че е възможно скалата да се измести.