• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 07:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

замислям 350л -соленоводен

Започната от marrio31, 19.11.2009 17:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

marrio31

здравейте,аз съм нов тук но иначе съм имал сладководни аквариуми,по соления се запалих от една седмица и реших да пробвам
ще поствам снимки от развитието *DRINK* като начало ще почна с около 13-15кг живи камъни и към 5-10 кг жив пясък ,благодарение на един приятел ще стартрам и с 50-60  литра  вода от неговия работещ аквариум *YAHOO*

Raven

Супер *THUMBS UP*
Дай малко начални данни за аквариума и техниката.Ще чакаме развитие по темата :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

tishovsx

Добре, браво щом си се запалил от една седмица. Аз се палих една година докато го почна.
Кажи какво оборудване имаш и какви са ти плановете.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

mmax

 *THUMBS UP*
Успех с начинанието,казваи с каквото може ше помагаме.

tishovsx

IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

marrio31

хаха а пари си требват и то бая,ужас ама малко по-малко...се надявам да станат нещата
още аквариума не е готов но вече имам обитатели,оставени са на отговорно гледане :-Dhttp://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,21469.0.html
: 19.11.2009г 21:09ч
от същия човек (etg) купих и осветление -Висящо осветително тяло с 6 пури 30В (правено от Вили)
2бр. Sera Deep Sea
1бр. Philips Aqua coral
2бр. Sylvania Aquastar
1бр. Sera blue sky Royal

1 резервна Philips Aqua sky -нова *YAHOO*

нещата не ми трябват точно сега но ми се сториха на добри цени и ги взех,
предполагам след около месец като се завърти колелото вече ще ми трябват
: 19.11.2009г 22:10ч
според вас осветлението добро ли е за коралите? предстои ми покупка на външен филтър със въглен и смола и скимер,нагревател имам,имам и пауархед ,горе долу това ще е техниката на този етап

tishovsx

За съмп ли ми говориш, или външен филтър.....
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

marrio31

за външен филтър -кофа,няма каде да завра съмп

discus

Цитат на: marrio31 - 19.11.2009 22:37
за външен филтър -кофа,няма каде да завра съмп

Идеята не е добра. Какво има под аквариума та няма място за съмп.

Асен Евгениев

 *BRAVO* Чакаме с нетърпение първите снимки. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tishovsx

Добре де, тва въпроса за съмпа...е меко казано ...шега, ми вижте колко теми съм пуснал с аквариуми и със снимки, къде видяхте канистър, или нещо подобно...абре хора, тая работа не е като оная. Може и без канистър..ама нищо няма да оцелее след трийстия ден..
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

marrio31

ами кво да ви кажа,аз не разбирам много,но Марио във магазина му е със същата конфигурация от доста време...

tishovsx

Ок, няма проблем, аз също съм виждал аквариум с канистър и то в перфектно състояние. Ама не се знае кога ще се срине...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

marrio31

квото сабя покаже :-) просто тоя с,ъмп няма каде да го скрия,а той става доста грозен с времето,иначе със съмп даже ще излезе по- евтино

etg

По принцип основната част от филтрацията я правят живите камъни, а те са в основния аквариум.
Марио доколкото разбрах ще има скимер, така че единствената разлика между неговата филтрация и моя съмп е само рефюджиума.(не е малка де)
МАсово се ползват съмпове, заради по-големия обем вода, за да се изкара техниката извън аквариума, за рефюджиума, ....

Similar topics (5)

21868

Публикации: 11
Прегледи: 5014

47062

Започната от Yonchev


Публикации: 2
Прегледи: 3624

28678

Публикации: 7
Прегледи: 4685

9693

Публикации: 47
Прегледи: 26776

52424

Публикации: 13
Прегледи: 5957