• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.05.2024 16:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

замислям 350л -соленоводен

Започната от marrio31, 19.11.2009 17:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

panchopan

350 литра само с канистър чак на мен ми стана любопитно как ще стане.
Кога мислиш да му сложиш скимера? И какъв ще вземеш?
Канистъра само за смоли ли ще го ползваш?

За 350л това осветление няма да ти стигне.
етг го е ползвал за 200л съд и то само с меки корали.

Въобще решил ли си с какво ще е вътре?
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

botan

А за какви смоли става въпрос? *mislia*

alexandarcho

Вие пък съвсем го отчаяхте човека *STOP*
Съмпа е хубава работа - увеличава обема, което е предпоставка за по-стабилна система и скриваш нещата които не можеш да видиш в океана.
Не мисля, че няма да стане. Можеш да отделиш с една преграда в задната част или отстрани(според размерите на аквариума) едно отделение през което да минава водата в което да сложиш техниката и някаква филтрация, т.е. да стане нещо като самоделен канистър вътре в аквариума. Както са готовите аквариуми, виж един на която и да е марка как е направен и какво има в него и можеш да направиш същата система в твоя съд.
Трябва и много точно да предвидиш какво можеш да гледаш в тоя обем и да не взимаш нищо повече, няма резерви. Претовариш ли го всичко заминава. Малко повече внимание и това е.
Успех

marrio31

мдаа,аквариума е вече на 70% пълен с вода,солта е сложена и утре мисля ако успея да сложа живата вода и пясъка :-) почна се *DRINK*

bigbeer

Бравос, Очакваме да ни предоставяш и снимков мат'рял от самото начало, така, че бегай да снимаш стартЪт!  *THUMBS UP*

Късмет в начинанието!

marrio31

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fphoto-zona.net%2Fimages%2Fuser61477%2Falbum21053%2Flarge%2F1258814874_itlb8093_aqarium1.jpg&hash=0d5e047e78f4044548f476b2a74952ae928b7db8

първи ден

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fphoto-zona.net%2Fimages%2Fuser61477%2Falbum21053%2Flarge%2F1258814881_opsa8466_aqarium2.jpg&hash=063d287b60583d1b65dc66f04bbabc367291951c
втори ден  -вече със скимер,филтър и живи камъни пясък и вода,след няколко дни ще сложа още живи камъни,в момента са към 8 килограма

Асен Евгениев

Дотук добре, казал падащият от осмия етаж, като стигнал втория!  :-D
Браво, зорът е докато започнеш веднъж. После, щом си се хванал на хорото, щеш не щеш, ще играеш. Успех
и да тръгват нещата, че ние кибиците сме май по-нетърпеливи от теб.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

marrio31

ами така е да :-) иначе в момента е страшна мътилка,ама ше избистри *YAHOO*,я кажете с какво мерите компонентите на водата,соленост нитрати..и други

tishovsx

....oooo ти сериозно ли задаваш тоя въпрос или просто се шегуваш?
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

marrio31

ами питам с какво е най-удачно да се мери,иначе на сол е перфектна :-)
: 21.11.2009г 22:10ч
това дали ставаhttp://shop.zoomania.org/Akvaristika/Testove/JBL/2537000-JBL-JBL-Nitrit-Test-Set-NO2.html

panchopan

Майтапчия.
Разбира се че се шегува.
:-D
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

marrio31

благодаря на tishovsx  и sanchopan,много смислени и изчерпателни отговори относно тестовете на водата *BRAVO* :-)

tishovsx

Цитат на: marrio31 - 24.11.2009 17:11
благодаря на tishovsx  и sanchopan,много смислени и изчерпателни отговори относно тестовете на водата *BRAVO* :-)
Ако не знаеш как да тестваш водата, каква соленост да я направиш според нуждите...такива изчерпателни отговори ще получиш. Все едно да се кача в самолетната кабина и да питам бордовия инженер, кое копче да натисна за да литне самолета  *privet*
Нищо лично  :-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

panchopan

Извинявай, ако съм те засегнал.
Дори и не съм подозирал че говориш сериозно за тестовете - абсурдно е да започнеш да правиш морски, ако ще го поддържаш сам, а не знаеш какво се мери и със какво се мери.
Евала ти на ентусиазма, но само с него няма да стане.

Прочети ми първия пост.
Поне кажи какво смяташ да гледаш вътре?
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

marrio31

ако прочетете правилно въпроса ми ще видите че питам какво използвате вие :-)  просто изках да сравня мненията ви и да реша каква фирма да е лабораторията и никаде не съм писал че съм някакъв виртуоз,иначе аквариума се развива и има напредък *DRINK* *DRINK*

Similar topics (5)

51061

Публикации: 20
Прегледи: 9534

34937

Публикации: 58
Прегледи: 23864

12158

Публикации: 24
Прегледи: 14962

38429

Публикации: 81
Прегледи: 33569

21868

Публикации: 11
Прегледи: 5130