• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морските аквариуми на Ангел Христов

Започната от Ангел Христов, 22.07.2011 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

какви са тези охлюви,кажете ми някое животно което успешно се бори с аиптазий и алги ??

Ангел Христов

При мен на аиптазиите им накъса ританките скарида lysmata wurdemanii - в момента имам точно една останала аиптазия, която не знам по какви причини скаридата си я кътка - сигурно като консерва  *ROFL* Охлювите трябва явно да са повече - аз имам само няколко :( Мерси на колегите за съветите - ще си направя първо на мен водка дозинг метода :) Поздрави!  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Hrupas

Аквариума е много красив колко ти струваше еофилията и откъде я взе сори за спама

Ангел Христов

Мерси, еуфилията ми я подари един колега, но не мисля че в твоя обем има място такъв корал - "пипалата" й са доста дълги и сега умувам къде да я сложа, за да няма война за територия в близкото бъдеще.
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Ето докъде стигна развитието за година и един месец.


А докато на Камен  клоуните хвърлят хайвер, моя бъдещ татко кара на сухи тренировки със саркофитона  :-D
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

С леко ъпргрейднато течение  :-)



Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Няколко снимки от водоизточника...  :-D









Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

abaro

Браво! Много са хубави тез дискозоми. Нямаш ли някоя излишна? :-[  
Подхранваш ли дискозомите по някакъв начин, или органиката и това което си плува из водата им стига?
Напиши моля те как точно ти е организирано течението в момента.

PS: Сравних снимките от февруари с тази от юли. За около пет месеца, това на върха, което предполагам че е сериатопора, е порастнало двойно. Разкажи моля те нещо за него.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Ангел Христов

Привет, abaro!
Дискозомите не ги подхранвам с нищо конкретно, хапват си явно каквото мине покрай тях..
Аз като ги взех бяхя две само и месеци наред не се появи нова. Накрая започнаха сами да се местят из аквариума....пуснат се по течението и се приклещят на друго място  *JOKINGLY*
Сега явно са си намерили тяхното място - точно под помпите за течение са и растат една през друга.
Трябва да измислим нещо да ти изпратя, обаче имам нулев опит с фрагването и същия с изпращането на живини по куриер ...Пиши на лично ако искаш!
Течението ми беше до скоро с една коралия нано - 1600 л/час и един сънсън - 3000 л/час...разположени от едната тясна страна на аквариума.
От 10 дни сънсъна е сменен с коралия 4000 л/час и контролер към нея, настроен на он - офф през 5 секунди. Прави страхотно течение и доста по-равномерно го разпределя из съда! Това на алгите изглежда никак не им харесва, може би ще обърна шансовете за победа  *CRAZY*
А сериатопората както хубаво си растеше, претърпя няколко инцидента - падане , чупене и то в моменти когато съм отстъствал и в крайна сметка се обели и я извадих. От нея ми останаха два фрага, които засега са ок. Иначе е чуден корал и много бързо расте.
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

abaro

Изглежда  дискозомите наистина не обичат силно течение. Аз сега имам едничка и докато беше на течение което се усеща, стоеше сравнително свита. Скоро я преместих "на завет" и започна да се отваря. А твоите през нощта, след като угасне осветлението, свиват ли се? Моята от около 3см през деня, нощно време се свива до 1,5-2см. Ама това явно е маниер на всички меки корали.
Новата ти помпа не е ли прекалено силна за този обем. Или тя всъщност за 5 секунди не успява да създаде достатъчно постоянно течение, за да завърти водата в целия аквариум, а създава само пулсиращо течение.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

kamos

Дискозомите се свиват като изгасне осветлението.
Много добро развитие на аквариума!
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Ангел Христов

Мерси - като си гледам старите снимки, наистина се е поразвил  :-D
А дискозомите се свиват нощно време и то доста сериозно. Мойта едната червената, която е най-голямата, денем е с диаметър над 15 см. сигурно (от водата може и да лъже малко), а нощно време е на 1/3 от размера си. Зелената дискозома, която също е огромна (има я по-горе май на снимките), нощно време си стои на максимален размер - не знам какъв й е случая :)
Abaro, твойта дискозома, като й харесат накрая условията, ще започне да си се размножава...аз имам и едни виолетови, които вече са 3, появи
се първо една от живия камък, след това и другите полека - лека....не мога да им направя хубави снимки, че са на куцо място.

А по въпроса с течението - помпата направо е супер за този обем, създава се пулсация и мисля че харесва и на рибите, и на коралите!
И на мен определено ми харесва  :-D
Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Здравейте....ще покажа две снимки, които онагледяват какво е това "жив камък" буквално.
Това парченце камък - колкото кутия от цигари, си го взех предо около година....с два-три зоантида на него...След кратко време се появиха разни неща...

Забележете в дясното каренце малкото цветче...
А втората снимка е от тази вечер ....


Благодарение на колегата Octopus, вече знам какво е това - а именно rhodactis inchoata (същото малко цветче от първата снимка),
с диаметър колкото чинийка за чай и продължаваща да расте *THUMBS UP*
Зоантидите, въпреки гигантската конкуренция, продължават да си растат в задната част на камъка, а също на него си има и Halimeda, забелязах и хитон веднъж да лази по него .... а и разни други живинки...а камъка е там някъде отдолу  :-D Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Similar topics (3)

27099

Публикации: 27
Прегледи: 12657

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22834

41453

Публикации: 6
Прегледи: 7850