• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морските аквариуми на Ангел Христов

Започната от Ангел Христов, 22.07.2011 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ангел Христов

Здравейте, имам един въпрос относно уейв-мейкъри, да ми препоръчате нещо, което сте използвали или в момента използвате, за съжаление няма как да отделя средства за вортек  към този момент *NO*
Бях с една коралия нано 1 600 л./ч., която първите няколко месеца вършеше добра работа, ама сега съм с повече камъни и аквариума е висок 55 см. Появиха се проблеми с коралите, вече почти съм убеден че е заради слабото течение - взех си временно един сън-сън 3 000 л./ч. за без пари почти и за нула време се отвориха корали и чудо направо ...коралията ми е излишна - ако на някой му трябва, да пише и ще се разберем  *DRINK* Моля, дайте акъл за уейвмейкър - хвърлил съм око на един sicce voyager 2, ама не знам дали ще ми свърши работа - дават го до към 3 000 л./ч., ако трябва и по-силен да взема - помагайте  *bg* Обема ми е към 140 литра ефективни - имам и няколко спс - корала, знам че има значение, относно течението, а и ще стават повече  :-D
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

M_I_T_A_K_A

А защо не помислиш да са ако трябва по малки но не един а 2 примерно? Така ще имаш повече възможност за насочване на теченията и избягване на мъртви точки, което с един ще ти е трудно. Примерно така и така я имаш коралията. Защо не вземеш още една или да е в комбинация със този сън сън в момента. Поздрави.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Ангел Христов

И затова мисля, но за целта и контролер трябва някакъв - а и сън-съна ми е само временно решение.
Обаче се оказва че в милата ни Родина няма нищо за моя случай - поне в интернет де..Заедно коралията и сън-съна по документи даваха 4 600 л./час, което и като ги пуснах видимо не ми изглеждаше никак добре, така че се замислям дори и за вариант, две по-"слаби"помпи с контролер, за което и ти каза,  затова и търся съвет - за марка, сега ми попаднаха един помпи на тунзе...хмхм
Като ще се окомплектовам с течение - поне мисля да е от една марка, доколкото финансите ми позваляват към сегашния момент :) Мерси за отговора  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

След Вортеците, може би Тунзе имат най-сполучливите уейвмейкъри. Така че, ако финансово те устройват са добър избор.

Ангел Христов

От няколко дни единият от клоуните ми си е харесал перестия червей - явно го мисли за анемона  :-D
Ето няколко снимки, със светкавица са, тъй като още не е включено осветлението.

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Срам не срам, две три снимки от преди малко... *DRINK*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F1433rqp.jpg&hash=5056b6ea8bbd393d85fe8b3471a38f96af837bcb



Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

M_I_T_A_K_A

Защо срам? Добре изглежда аквата. Браво 8-)
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

Coral Master

Митака ме изпревари, но и аз исках да напиша същото.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

камен чочев

И аз бих казал същото. Виж как хубаво се развива сериатопората. Браво

Ангел Христов

Мерси за добрите думи ....уча се в движение *privet*
Камене, видя ли от мъничкото фрагче от монтипората, което ми даде, сега растат две (отчупи се едно парченце още като го слагах в аквариума и сега си имам 2 броя  *YAHOO* и растат бавно и славно :)
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Долу е снимката на невероятната еуфилия (вече отворена напълно), която получих вчера от колега от форума!!!  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

Честито. Да те радва много. Ама няма да е лошо и стъкълцето малко да го попочистваш, че иначе ще забравиш какво има вътре. Поздрави

Ангел Христов

Малко ъпдейт - от преди няколко часа съм с осветление, преработено частично. Към наличните Т-5 -ци добавих 18 диода по 1 ват, съответно съм и с нови рефлектори. Чисто визуално, първите ми впечатления са, че цветовете са по-добри и светлината е доста по-ярка и наситена. Надявам се в близките дни да го оценят и обитателите. Досега светоденя беше 12 часа с 2 от лампите и 10 часа на пълна мощност. Сега съм го намалил на 6 на 8 часа, за да избегна евентуални водораслени проблеми. Ако някой сподели опит, как е процедирал при смяна на осветлението си и как се е отразило на системата, ще бъда безкрайно благодарен! Поради факта, че докато монтираха диодите, обитателите седяха 24 часа на аварийно осветление, ще изчакам да се посъвземат и утре ще кача снимки с новото осветление!  *DRINK* Поздрави, Ангел
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Ето и малко снимки с новото осветление - за съжаление на снимките трудно може да се види разликата - видимо има обаче на живо, ще видим как ще реагират обитателите в близките дни и седмици. Поздрави  *DRINK*


Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

Май добре изглежда, макар че не може точно да се каже от снимка. Имам една сериозна препоръка: тъй като аквариумът ти не е от най-големите, съответно и не много стабилен има остра нужда от доста повече живи камъни. Добро съотношение е над 10% кг/л, а за малки акви и до 20%. Т.е. ако аквата ти е 100л нужното количество е 15 -20кг - в противен случай равновесието е много крехко и всеки новодобавен член може да го наруши и да стигнеш до загуби. При относителна плътност около 2.7-2.8, при 15 кг камъни ще намалиш количеството вода само с около 5л. Успех

Similar topics (3)

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22842

41453

Публикации: 6
Прегледи: 7889

27099

Публикации: 27
Прегледи: 12673