• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нано на radizala

Започната от radizala, 06.04.2015 13:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

radizala

И така, днес ми пристигна TDS метъра и направих замервания:

обратна осмоза вода      - 002
чешмяна вода                 -020
минерална вода "Банкя" -181
изворна                          -285

Какво ще рече това, че мога да ползвам и чешмяна за акв. ?

Ilianidis

Те мембраните си ги дават толкова.За соли с големи молекули 99%,за нитрати 90%....Който го интересува може да погледне в нета.В какви единици мери уреда ти..милисименси или мг/л?Вие сте имали чудесна чешмяна вода.Мембраната трябва да кара доста години.При нас Пазарджик нитрати над 30,обща минерализация над 270мг/л.Според мен ти е наред осмозата.По мои наблюдения мембрани с 50gpd дават по-чиста вода от останалите с по-голям дебит.

radizala

Здравейте колеги,
Имам едно питане, коралинът побелява?
Каква може да е причината от къде идва това?
показателите  са:  Ca-420, Mg-1320, Kh-7,3-7,7
ето снимка:




иначе други проблеми за сега няма, морската звезда си счупи единия крак :), рак отшелник или е умрял или ? няма го в черупката, цианото си расте .
Това е засега от мен.

Ilianidis

Коралина е много по-чувствителен на светлина дори от акропорите и лесно изгаря дори при смяна на вода,когато нивото на водата спада и светлината се засилва.Но ако изчезне е признак за лошо качество на водата.Щом расте нов коралин,да не те притеснява побелелия.

radizala

И на мен ми се струва че може да го е изгорило коралина, защото нищо не съм пипал от доста време по аквариума.
Когато сменях водата в неделя при източването дюзата остава на сухо за известно време, а аз сменям водата около 13 часа когато лампата свети на макс. Може това да е причината, ще разбера в последствие като гася лампата.
 

radizala

Може ли някой да ми обясни как да хвана скарида Lysmata wurdemanni, тоя боклук направо ми разказа играта на звездата разкъса я цялата и я яде на парчета

ZIRO

Аз моята я хванах с подобен капан от бутилка, слагаш малко храна и чакаш:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fse9zsw3kv%2Fdiy_fish_trap.jpg&hash=c0d7df06530d6a99771e1d791216333ab24fe336

Между другото и аз махнах същата скарида от дисплея, защото разказа играта на елфилиите.
Чоплеше редовно и звездата, но до такива извращения като при теб не се е стигало.

radizala

Ха ха точно за две минути ги хванах, тая другата беше по нахална :)
Благодаря ти :)




diabolique

Вурдеманито го махни, но другата я върни вътре. Тя е доста полезен чистач и супер миролюбива, не вярвам да ти е закачала звездата

камен чочев

Разпада на звездата не ти е от скаридата. Просто скаридите са мършояди. Най-вероятно звездата гладува.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


radizala

Е какво да и давам по колко и как ?

radizala

Да се похваля, имам ново осветление не го знам какво е тепърва ще го разучавам.







ZIRO

Браво изглежда много добре. Дай малко информация за диодите и от къде си го купил.
*DRINK*

radizala

Е те това трябва да е, ама на мен малко ми го преработиха, исках да ми сменят някои диоди, иначе това е оригинала:


От тук съм го купил:
http://www.alibaba.com/product-detail/40cm-60w-Full-spectrum-dimmable-c_60404345549.html




radizala

Здравейте колеги, не мога да не споделя какво огромна грешка направих днес.
Сложих 15-16 кг. камъни pukani dry live rock във един бидон със вода уж да ги почистя, изсипах 15кг. солна киселина и
познайте какво извадих след 30-40 мин. Трагедия, съсипах камъните аз съм един новобранец глупак и не знам какво още да се нарека- ужас, не го правете никога. :duvar: :duvar: :duvar:

Similar topics (5)

27171

Публикации: 20
Прегледи: 10486

55872

Публикации: 21
Прегледи: 8841

50990

Започната от svetlomir


Публикации: 4
Прегледи: 2584

34065

Започната от victor565


Публикации: 12
Прегледи: 5431

60037

Публикации: 7
Прегледи: 4770