• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малко любителско рифче от София

Започната от letkarski, 18.01.2012 21:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

letkarski

Системата е готова от 2010 г. но все още не е пусната . Дисплея е 120/95/70 около 800 литра + 280 литра съмп + 110 литра рефиуджим .Съмповата система е на около 7 метра от дисплея изнесена в друго помешение . Техниката към системата е ръчно изработена от мен като всички компоненти са копия на извесни марки . Връзката на дисплея със съмпа е с безшумния модел на Иваки 9000 литра на час , съмпа се състои от първа секция утаител, втора секция филтриращо сито 50 микрона и отдолу 2 филтарни торби 200 микрона , следва секция за живи камъни в която е разположен и Зеовит реактор и секция за опреденяне на нивото на изпарена вода с нивомер . Аквариума е обурудван с калк реактор , калциев реактор, нитрат редуктор, озон реактор сандер , ув лампа 39 вата, климатик хаилея, 2 реактора за смоли, плантон реактор с цо2 и скимер Зеовит . При близо двугодишна практика установих че най - добре работещата система е Зеовит и част от вече монтираната техника няма да се ползва ! Интересно за дисплея е че стъклата са слепени под 45 градуса кристално стъкло на сеинт гобеин , капака на аквариума се повдика с поставена на горния етаж лебедка . Осветлението е диодно но доста различно от това което се използва в БГ разработено е в холандски оранжериен институт . Голяма част от диодите са изработени по поръчка от завода Луксор ( производител на голяма част от диодите крий ) . Лампата е 480 вата и е изработена от 8 вида диоди : 2 вида ув, роял блу, супер блу, бяло, тюркоаз, зелено, червено и моонлаит като тези цветове са изнесени в разлочни нанометри от стандартните.Комбинацията от тези цветове образуват максимален пар с минимални луксове. Захранването на диодите е строго специфично като голяма част от диодите се димитат. Течението ще е 2 вортека мп 80 . Ползвал съм аквариуми със системата на тропик марин при която цветовете на коралите бяха зле, на изложение интерзоо 2010 в нюрнберг бях впечатлен от цветовете на коралите на системата Зеовит. Направих карантинна вана за корали която е изцяло на зеовит и резултатите не закъсняха. Ваната е 800 литра и за карантина на нови корали . Акварима чака доставката на 150 кг живи камъни фиджи премиум и ще бъде стартиран .

Асен Евгениев

Впечатляващо! Ако това е малко, представям си какво ще е голямото. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

M_I_T_A_K_A

Наистина добре звучи. Очакваме и самия старт на системата. Може ли да видим и снимки на аквариумите в които каза, че си ползвал зеовит? Дръж ни в течение. Успех.
Всичко за соленоводната акваристика
Риф Парадайс ООД
0883378215
0899300219

fgames

Цитат на: akapulko - 18.01.2012 21:42
Впечатляващо! Ако това е малко, представям си какво ще е голямото. :-)
Да представям си. В момента изглежда по-добре оборудван от аквариума з зоологическата градина.  :-)

Peza

 ... апфффф ... ( колкото и тъпо да звучи това ми бе реакцияата  *privet* )

Не разбирам от морска акваристика, но това което ми виждат очите е наистина респектиращо ... зад вратата се крие цяла лаборатория (в очите на лаика ... мен  :-D) и ми изглежда че си обмислил всичко до най-малкия детайл.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

cwetalin

Какво друго може да каже човек освен  *privet*
Впечатляващо!

hahyhihi

Здравейте аз се казвам Христо и помагам на собственика на рифчето Бисер за темата. Качвам малко снимки , обясненията от него  :-D
аквариума в хола

: 18.01.2012г 23:11ч
Супер впечатляващата вана за корали , това са част от коралите които ще бъдат в рифа !!!

Ангел Христов

Поздравления за системата, която правиш, колега и мерси, че я споделяш с нас  *DRINK* Очакваме развитие в информация и снимки :)
P.S. - искам само да отбележа, че според моя скромен опит в морската акваристика, аквариумната система в Зоопарка и тази, за която става дума в темата, са доста различни като видове морски аквариуми, и изискват различна техника и поддръжка и сравнение няма как да се прави.
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

hahyhihi

снимките са от различни периоди и са с лошо качество тези с многото спс са последни
: 18.01.2012г 23:11ч
сравнението със зоопарка е малко ....
още малко снимки (някои могат и да се повтарят)

: 18.01.2012г 23:11ч

камен чочев

Ей май ще доживеем пускането  :-D . Бисере крайно време беше. Кога ще режеме лентата?

Canary

Цитат на: камен чочев - 18.01.2012 23:34
Ей май ще доживеем пускането  :-D . Бисере крайно време беше. Кога ще режеме лентата?

ЗА Бисер нямам идея, но теб те виждам до два месеца в Зеовит :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1108560600_2_20_GBP_2_dark.png&hash=ed62518317a081a01b4531c761ab543af891ed29

fgames

Цитат на: angelchosh - 18.01.2012 23:13
P.S. - искам само да отбележа, че според моя скромен опит в морската акваристика, аквариумната система в Зоопарка и тази, за която става дума в темата, са доста различни като видове морски аквариуми, и изискват различна техника и поддръжка и сравнение няма как да се прави.
Аз си нямам и идея от морска акваристика. Казах го защото ме впечатли обурудването , което е направил колегата. Предполагам, че ако беше правил система, като в зоопарка пак щеше да е в пъти по-добре оборудвана и изработена вероятно. :-)

изгубеният рай

Интересно и поучително.Само заглавието на темата нещо не го разбирам...
END!!!

Coral Master

Много мераклийски е изработено! Сега чакаме с нетърпение да видим работеща системата.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

buchkata

Цялата работа буди благородна завист.С целият арсенал от корали чакам с нетърпетие да видя оформлението.

Similar topics (1)

48721

Публикации: 21
Прегледи: 8530